Janulik M
30.09.11,06:07
Ako je možné, že jeden kontrolný orgán vydá 2 odlišné stanoviská k jednej veci. V našom stanovisku je upozornený aj na skutočnosť, že na tú istú vec, ktorú si nárokuje u jedného podnikateľského subjektu, si nenárokuje u iných subjektov a predsa zákon je stavaný na všetky subjekty štátu, nie iba na tie menšie a on just vyrúbi pokutu a takú, že človeka musí z tej nespravodlivosti o zem hodiť. Zákony a relevantné dôkazy hovoriace o tom, že pravda je na našej strane radšej ani v rozhodnutí o uloženú pokuty neuvedie (tvári sa, že ich ani nevidel) a bude tam radšej bľabotať také bludy........ Nechcem tým uraziť žiaden kontrolný orgán, lebo v nich pracujú aj profesionáli a ľudia na správnych miestach (tým klobúk dolu a veľké uznanie), ale ako slovenská legislatíva dovolí takú nespravodlivosť len z pozície moci - "ja som kontrolný orgán a ja Vám dokážem, že mám moc, lebo ste si dovolili hájiť svoje práva"....prepáčte za tento výbuch emócii, ale ide ma roztrhnúť od zlosti..... a pritom naše stanovisko a naša pravda bola potvrdená aj inými nezávislými poradcami v danej problematike a totožný orgán s inou miestnou príslušnosťou potvrdzuje naše tvrdenia....och, skonsolidujem všetky svoje sily a verte mi, že také odvolanie, aké sa chystám spracovať ešte nezažili...len je smutné, že už teraz viem, že ak to aj vyhrám, odzrkadlí sa to niekde inde!!! ....inde si totiž dokážu, že síce môžeme vyhrať bitku, ale nie vojnu....lebo sú štátnym orgánom v ktorom síce pracujú ľudia, ktorí sú omylní (tak, ako každý), ale hanba by to bola priznať, nie????? ...............
stormcatcher
30.09.11,04:55
Ako je možné, že jeden kontrolný orgán vydá 2 odlišné stanoviská k jednej veci. V našom stanovisku je upozornený aj na skutočnosť, že na tú istú vec, ktorú si nárokuje u jedného podnikateľského subjektu, si nenárokuje u iných subjektov a predsa zákon je stavaný na všetky subjekty štátu, nie iba na tie menšie a on just vyrúbi pokutu a takú, že človeka musí z tej .................
............. (tak, ako každý), ale hanba by to bola priznať, nie????? ...............
To nie len v SR, ale všade s rovnakým systémom. Jeden zákon, desať právnikov, desať rôznych výkladov.
Janulik M
30.09.11,05:17
To nie len v SR, ale všade s rovnakým systémom. Jeden zákon, desať právnikov, desať rôznych výkladov.

...to je pravda, len smutné je, že vždy na to doplatí ten slabší, nech je aj zákon na jeho strane..."vyhrá" ten, kto má za sebou silnejšie "meno" ....a tí ostatní skončili....
Dáša_
30.09.11,05:50
To nie len v SR, ale všade s rovnakým systémom. Jeden zákon, desať právnikov, desať rôznych výkladov.

vieš, keby to bol len problém výkladu rôznych právnikov.

Zažila som situáciu, ke´d sudca na pojednávaní vyniesol rozsudok. A kým sa dostal k písomnému vypracovaniu rozsudku, tak o 180 stupňov zmenil názor. A tak kým na pojednávaní bola vinná strana A, v písomnom rozsudku strana B. Zlyhal mu diktafón a on rozsudok napísal podľa toho, ako to malo byť. Akurát, keď na pojednávaní videl svojich známych, tak ústny rozsudok bol v prospech nich. Písomný už nie...


Alebo také katastre, nie je pre nich problém zapísať na jeden pozemok 3 osoby, každú v 1/2. A kopec iných vecí. A ty, keď na to po rokoch prídeš, tak choď s tým na súd, plať právnika...
Janulik M
30.09.11,06:56
Riešila som ten náš "problém" s právnym poradcom a on na to, že to hneď riešiť cez prokuratúru, bez váhania na súd, že sa vyjadrili úplne mimo, len aby necitovali naše dôkazy, lebo by si museli uznať chybu. A že jednoznačne máme pravdu.... Len čo teraz??? Viem, že toto by sme vyhrali, ALE!!! potom by nám začalo peklo.... ako to vyriešiť diplomaticky??? ach....