mzdár
20.01.06,17:14
Pracujem v oblasti spracovania miezd a personalistiky ,hcel by som zamestnávateľom ponúknuť sprac.miezd a personalistiky externou formou len neviem ako začať.Má niekto s podobnou činnosťou skúsenosti prosím o radu. Ďakujem!
vladan
21.01.06,22:48
... čiže v preklade sa pýtaš, že ako si nájsť klientov v oblasti spracovania miezd a personalistiky, lebo si sro-čka alebo SZČO, ktorá pracuje v tejto oblasti? A zároveň akou formou "reklamy" ich osloviť? ... takže asi táto téma sa hodí skôr do inej témy, však? ;)
mzdár
22.01.06,09:23
Moja otázka smerovala celkom inde.Som FO nie SZČO ani s.r.o.Nejedná sa mi o spôsob oslovenia klientov .Mojou otázkou som sledoval či okrem klasického zamestnania na pracov.zmluvu viem ponúknuť spracov.miezd pre podnik.subjekty aj iným spôsobom.Ja sa pýtam či s uvedenou činnosťou má niekto skúsenosti.
babenko1
22.01.06,09:50
Samozrejme sa dá spracovanie miezd robiť aj dodávateľským spôsobom. S firmami, ktorým by si spracovával mzdy sa musíš dohodnúť, do akého termínu ti budú predkladať podklady a ty do akého termínu ich spracuješ.. t.j. výplatné pásky, odvody, atd.
vladan
22.01.06,10:52
Moja otázka smerovala celkom inde.Som FO nie SZČO ani s.r.o.Nejedná sa mi o spôsob oslovenia klientov .Mojou otázkou som sledoval či okrem klasického zamestnania na pracov.zmluvu viem ponúknuť spracov.miezd pre podnik.subjekty aj iným spôsobom.Ja sa pýtam či s uvedenou činnosťou má niekto skúsenosti.

keďže si FO, tak iný spôsob spracovania miezd okrem klasického zamestnania je zamestnanie na kratší pracovný čas (osobne neodporúčam príkaznú zmluvu, resp. nepomenovanú zmluvu, lebo s nimi nemám skúsenosti).
Kejt
22.01.06,12:04
Myslím si,že danú prácu by ste mohli robiť na dohodu o vykonaní práce.
endrju
22.01.06,12:11
Myslím si,že danú prácu by ste mohli robiť na dohodu o vykonaní práce.

Nesúhlasím, opakovaná činnosť by sa nemala vykonávať na dohodu. :(
Paula
22.01.06,12:15
Najčistejším riešením je robiť túto činnosť na základe fakturácie v rámci živnosti, najmä ak ju uvažuješ vykonávať v budúcnosti pre viacero firiem.