erzet
30.09.11,09:51
Možno sa toto čo napíšem nebude niektorým "poraďáčkam a poraďákom" páčiť.
Sledoval som "tlačovku" na MPSVaR SR s pánom ministrom a pánom ministrom vnútra. Niekto sa snažil podplatiť pracovníka ministerstva, aby sa do legislatívy dostal paragraf na základe ktorého mal mal ten pán, či spoločnosť, (nechceli vyzradiť, z dôvodu vyšetrovania) zarobiť. Pracovník ministerstva to ohlásil na Políciu. Z pracovníka ministerstva sa stal agent a všetko prasklo.
Teraz to preženiem a namodelujem situáciu. Predstavme si, že by to vyšlo. Predpis, dajme tomu zákon, sa dostane pred NR SR. Viem si predstaviť ako ho bude pán minister krvopotne obhajovať. Nerozumiem jednému, ako môže niekto dať úplatok niekomu na ministerstve, opakujem, na ministerstve. Čo jeden, jediný človek robí predpis? Kontroluje ho?
Hrozím sa toho, že toto nie je jediný prípad a práve ten bol odhalený. Koľko takýchto paragrafov prešlo, že o nich nik nevie a kto na tom zarobil? A tým nemyslím iba toto jedno ministerstvo. Pritom sa v NR SR verejne vraví za "koho kope" oficialne-neoficiálne predchádzajúca a terajšia vláda.
pepsikova
30.09.11,10:28
...mňa by v tejto afére skôr zaujímalo, aký zákon zakázal Spišiakovi zverejniť mená-toho, kto ponúkol a toho, kto neprijal...pretože pokiaľ nie sú konkrétne mená,môže to byť bublina, akých tu už pár bolo , na zakrytie niečoho,alebo niekoho...
..a áno, verím že v našom "právnom "štáte jeden človek robí predpis..predsa, ak máš kamaráta kdekoľvek na vyššom poste, ako je bežný úradník, dosiahneš čokoľvek..
..a na ministerstve tiež robia len ľudia-chamtiví a nenažraní, ktorí zoberú za niečo peniaze,alebo koňak, čokoľvek,pokiaľ majú toľko zodpovednosti, že môžu niečo ovplyvniť...za niečo...
...presne tak, ako si naši politici s*rú do huby,stačí, ak pozorne počúvaš ich vyjadrenia..oni totiž nehovoria ľudskou rečou, zrozumiteľnou národu, ale rečou slovíčiek, ktoré nič nehovoria...žiadne fakty,len blablabla...
..a tak sa stala na ministerstve bublina, ktorú treba zakamuflovať, nuž "niekto niekomu niečo za niečo " a niečo sa zakryje...
srska
30.09.11,10:45
...mňa by v tejto afére skôr zaujímalo, aký zákon zakázal Spišiakovi zverejniť mená-toho, kto ponúkol a toho, kto neprijal...pretože pokiaľ nie sú konkrétne mená,môže to byť bublina, akých tu už pár bolo , na zakrytie niečoho,alebo niekoho...
..a áno, verím že v našom "právnom "štáte jeden človek robí predpis..predsa, ak máš kamaráta kdekoľvek na vyššom poste, ako je bežný úradník, dosiahneš čokoľvek..
..a na ministerstve tiež robia len ľudia-chamtiví a nenažraní, ktorí zoberú za niečo peniaze,alebo koňak, čokoľvek,pokiaľ majú toľko zodpovednosti, že môžu niečo ovplyvniť...za niečo...
...presne tak, ako si naši politici s*rú do huby,stačí, ak pozorne počúvaš ich vyjadrenia..oni totiž nehovoria ľudskou rečou, zrozumiteľnou národu, ale rečou slovíčiek, ktoré nič nehovoria...žiadne fakty,len blablabla...
..a tak sa stala na ministerstve bublina, ktorú treba zakamuflovať, nuž "niekto niekomu niečo za niečo " a niečo sa zakryje...pepsi, slovo zodpovednosť z nich pozná málokto. toto slovo nepoznajú, poznajú len slovo možnosť
veronikasad
30.09.11,11:24
Mne sa tiež zdá, že je to len bublina na zakrytie niečoho iného - ako pred rokmi vysielanie Angeliky počas sviečkovej demonštrácie ...
durisovad
30.09.11,12:08
Poznaju este vyraz POLITICKA ZODPOVEDNOST. A z tej im ziadne sankcie nehrozia ani nahodou. V najhorsom pripade sa nedostanu do vlady, ale budu tichucko vegetovat dalsie volebne obdobie v parlamente. Za velke peniate.
durisovad
30.09.11,12:10
Veronika, oni si do zakona aj tak daju to, co bude vyhovovat lobbistickym skupinam. Lenze urobia to tichucko.
Pikoška
30.09.11,13:00
Poznaju este vyraz POLITICKA ZODPOVEDNOST. A z tej im ziadne sankcie nehrozia ani nahodou. V najhorsom pripade sa nedostanu do vlady, ale budu tichucko vegetovat dalsie volebne obdobie v parlamente. Za velke peniate.Tento výraz poznajú len z počutia. A ešte jeden výraz pred voľbami omieľali. SLUŠNOSŤ! A o tej nemajú ani páru. A akože KORUPCIU zakrývajú? No, ale veľmi tenkou vydratou plachtou.
pepsikova
30.09.11,13:15
..no Angelika nám práve beží vo vysielaní neviemktorej telky a tým je povedané všetko...
..mne sa páči ešte jedno slovo, používa ho s obľubou Ivetka,len si fčul nemôžem spomenúť, čo to je:)..
..a ešte sa mi páči ten slogan, že " ľudia dali tejto vláde dôveru"...
..no a je mi celkom dosť jasné, že uhlíkovi je f3,14i, že lekári dávajú výpovede,však on má aj plán B,aký máme problém?..jaaaj, neceeem...

(Pik, tá plachta by mohla byť dovoz z číny,čo?:)..

..odbočili sme od témy...ale nikdy sa nedozvieme, aká je pravda, nech by sme ako silno chceli...lebo pravda je už ako aj to Ludolfovo číslo, dá sa využiť na viac spôsobov...
srska
30.09.11,13:42
..no Angelika nám práve beží vo vysielaní neviemktorej telky a tým je povedané všetko...
..mne sa páči ešte jedno slovo, používa ho s obľubou Ivetka,len si fčul nemôžem spomenúť, čo to je:)..
..a ešte sa mi páči ten slogan, že " ľudia dali tejto vláde dôveru"...
..no a je mi celkom dosť jasné, že uhlíkovi je f3,14i, že lekári dávajú výpovede,však on má aj plán B,aký máme problém?..jaaaj, neceeem...

(Pik, tá plachta by mohla byť dovoz z číny,čo?:)..

..odbočili sme od témy...ale nikdy sa nedozvieme, aká je pravda, nech by sme ako silno chceli...lebo pravda je už ako aj to Ludolfovo číslo, dá sa využiť na viac spôsobov...
"chcem podčiarknuť a zdôrazniť" ale to má tuším od bicyklistu:)
misoft
30.09.11,13:56
"chcem podčiarknuť a zdôrazniť" ale to má tuším od bicyklistu ... ale zatiaľ nič nepodčiarkuje a nezdôrazňuje, len čiarká a doráža (nemýliť s priráža :D)
erzet
30.09.11,17:37
Ja som myslel. že zo mňa nezostane nitka suchá. Týždeň som rozmýšľal o tomto príspevku.
pepsikova
30.09.11,17:45
...ale neboj,tu neprší:)
video1983
30.09.11,18:21
Ja som myslel. že zo mňa nezostane nitka suchá. Týždeň som rozmýšľal o tomto príspevku.

ale no, ved treba to otvorene povedat a nahlas! su tu kurv. vsetci do jedneho! aj z celym Mihalom!

a na margo toho co som dnes videl v spravach, ohladom nasich chudiatok doktorov, strajkokazov! oni strajkuju ale vlastne ani nechcu odist! dopoculi sa o plane B tak vypovede stahuju! a to je tak zo vsetkym na svk , vsetci sa boja si otvorit hubu a "bojovat" za to svoje!
pepsikova
30.09.11,18:50
...už som si spomenula na to slovo!!!....P O K O R A...to je ono, čo miluje Ivetka a čo tak rada dáva cítiť národu i so svojou suitou..a všetci jej verní ju nasledujú v propagovaní pokory!...
durisovad
30.09.11,19:03
Len skoda, ze o pokore len rozpravaju a neukazuju nam priklad. Cakaju, ze pokorni budeme my a budeme pokorne prispievat na ich blahobytny pokojny zivot.
srska
30.09.11,19:32
video1983
30.09.11,19:58
tak ale na druhej strane, zRadicova je len figurka , zapredala sa inym
81janka
30.09.11,20:42
Tak tak, za šnúrky poťahujú iní...
misoft
01.10.11,10:29
Chudák Stano Radič. Robil si vždy srandu práve z takých, ako je "zhrbená", ktorá "podčiarkuje a zdôrazňuje" (jeho pozostalá). Veď ten sa v hrobe musí otáčať ako ventilátor.
Pikoška
01.10.11,11:25
ale no, ved treba to otvorene povedat a nahlas! su tu kurv. vsetci do jedneho! aj z celym Mihalom!

a na margo toho co som dnes videl v spravach, ohladom nasich chudiatok doktorov, strajkokazov! oni strajkuju ale vlastne ani nechcu odist! dopoculi sa o plane B tak vypovede stahuju! a to je tak zo vsetkym na svk , vsetci sa boja si otvorit hubu a "bojovat" za to svoje!Tí si tiež urobili z Hyppokratovej prísahy len obyčajný balónik.;)
video1983
01.10.11,11:42
Tí si tiež urobili z Hippokratovej prísahy len obyčajný balónik.;)

hlavne ti v madarsku ....
Pikoška
01.10.11,11:44
hlavne ti v madarsku ....Pravdu máš. Medzinárodné FUJ. Ani nejdem ten Y v tej prísahe opraviť. Ale červeňám sa až za ušami.:)
eviva24
01.10.11,20:15
Možno sa moja reakcia nebude páčiť,ale je reálne,že na základe úplatku akýsi jedinný št.úradník vsunie do zákona ustanovenie,ktoré je výhodné pre záujmové skupiny ?
Legislatívny proces je vec jedného úradníka? Ano, lobisti vedia v každej krajine ovplyvňovať zákony a točiť ich v prospech záujmových skupín, niekedy tá záujmová skupina sú aj občania,ale nie je to kompetencia JEDINÉHO úradnika.Ak tak lobista konal, nie je to lobista,ale bl...ista.
Dodatok,čím vyššia úroveň právneho vedomia a záujem o veci verejné a vyspelejšia spoločnosť, tým viac zákonov pre občanov,treba to však sledovať..... ako spievala Kubiška .... "ať se správa veci verejných , lidu navráti....."
marjankaj
01.10.11,20:39
Alebo toto. Veď čo bolo, to bolo.....:eek::eek::eek:



[B]Diaľničiari musia do zajtra doplatiť 20 miliónov eur za tunel Sitina.

Exminister: To si už nepamätám
Nové vedenie, ktoré dosadil Vážneho nástupca Ján Figeľ (KDH), však stavbárom nakoniec ustúpilo. „Je to dohoda, ktorá by mala vyhovovať obidvom stranám,“ reagoval právnik Ladislav Kružlík, ktorý v spore štátnu Národnú diaľničnú spoločnosť zastupoval. Štát po tomto zvýšení za Sitinu zaplatí v prepočte vyše 135 miliónov eur.
Za tender pritom nie je zodpovedný Figeľ, Vážny, ale ešte ich predchodca Pavol Prokopovič (SDKÚ-DS). Ten teraz tvrdí, že sa na tento spor nepamätá. „Takýchto sporov bolo viac,“ vysvetlil Prokopovič.
„Vôbec neviem, o čo ide a ani ma to nezaujíma,“ dodal aj niekdajší šéf Slovenskej správy ciest Dušan Faktor, ktorý zmluvu na výstavbu Sitiny ešte v roku 2003 podpísal.

http://m.hnonline.sk/c3-53048860-kw0000_d-stat-uznal-prehru-v-spore-desatrocia
eviva24
02.10.11,02:31
Ale veď ano, to sa retazi a prelína,pamať národa( a najma politikov je krátka,média úplné informácie, zrejma cielene neposkytujú-servilita?Kedy už ná občan čas keď bojuje o prežitie,hoci niektorí to nepreháňajú.Akí občania takí politici,kus ma to uráža,ale vo všeobecnosti to platí.Demokracia nie je žiadna sláva,ani dem. voľby,ale lepšieho spôsobu spravovania niet- či ano?To už tuším povedal aj Winstom CH.Je to však o sledovaní reality,vôli občanov zapojiť sa do riešenia problémov krajiny ,ich vyspelosti a spatnej kontrole .Politici resp. tí čo sa tak nazývajú/niektorí tam nemajú čo hľadať,( sa o spravovanie našich vecí sa len uchádzajú a mi rozhodujeme,Je to však vskutku nelahké......ale mladá krajina...takže "Lúďo, napousto noumalni"
Pikoška
02.10.11,04:57
J. William Fulbright
Ak sa mocní začnu správať nezodpovedne, je našou zodpovednosťou im túto moc odnať.
marjankaj
02.10.11,11:28
J. William Fulbright
Ak sa mocní začnu správať nezodpovedne, je našou zodpovednosťou im túto moc odnať.

Takže môžeme to riešiť buď zákonne, teda nedať im hlasy vo voľbách.
Alebo nezákonne, nasadnúť "do tankoch" a vykúriť ich odtiaľ.
Prípadne znovu ísť štrngať kľúčmi?
pepsikova
02.10.11,12:04
..hm...my ako národ sa nezhodneme ani v jednej z týchto možností...lebo jeden vreští čihí a druhý hota...
marjankaj
02.10.11,12:40
No veď to....:mee:
lujza.j
02.10.11,12:48
všetko sú to falošné prostitjutky:mad::mad: poza chrbát počastujú toho-koho zvukomalebnými slovami /vagína, penis a iné prívlastky/ a ked sa stretnú zoči-voči vycmugajú sa, faloš maximálna./škoda že nemáme grcaciaciu ikonku/
Stefan2005
02.10.11,12:58
...ked sa stretnú zoči-voči ....škoda že nemáme grcaciaciu ikonku/

zoči voči grcajúca ikonka:
misoft
02.10.11,15:21
Ale veď ano, to sa retazi a prelína,pamať národa( a najma politikov je krátka maximálne 4 roky ,média úplné nič nevraviace informácie, zrejma cielene neposkytujú-servilita?Kedy už ná občan čas keď bojuje o prežitie až "dobojuje" ,hoci niektorí to nepreháňajú ale preháňajú - rečami, búchaním sa do špinavých hrudí.Akí občania takí politici,kus ma to uráža skús to predýchať,ale vo všeobecnosti to platí.Demokracia nie je žiadna sláva,ani dem. voľby,ale lepšieho spôsobu spravovania niet no možno by sa našlo, ale na ako dlho?- či ano?To už tuším povedal aj Winstom CH.Je to však o sledovaní reality show, vôli občanov zapojiť sa do riešenia problémov politikov krajiny ,ich vyspelosti tá by možno aj bola a spatnej kontrole ni šagu nazad - ak to raz uzavrú, ani ten najvyšší tam hore to už nezistí .Politici resp. tí čo sa tak nazývajú/niektorí tam nemajú čo hľadať ale stále hľadajú, kde by si prilepšili,( sa o spravovanie našich vecí sa len uchádzajú a mi rozhodujeme veru - medový motúz kolo huby nám ťahajú, potom už len motúz ,Je to však vskutku nelahké......ale mladá krajina no, už nie je batoľaťom...takže "Lúďo, napousto noumalni"
Asi tak.
Pikoška
05.10.11,06:20
erzet
05.10.11,06:43
Je hanba, že ešte v 21 storočí, na Slovensku, musí toľko ľudí čakať na prídel múky a cestovín ako v Somálsku.
Zitulda
05.10.11,08:54
Nooo keď sme Slovač taký "národ holubičí ":) a mnohí nemo prikyvnu tým nezmyslom našich mocných veriac, že to bude s nimi už konečne lepšie:) Ale jeden je devätnásť a druhý dvadsať bez jednej. Sú pri válove im je fajn tak ONI " niema probléma".
erzet
05.10.11,09:06
Vieš kde skončíme, keď sme "národ holubičí"?
Pikoška
05.10.11,10:10
Do škôl treba vrátiť Baťove učenie, aby prekričalo drísty dnešných "mocných".

http://otavinka.blog.cz/1001/hospodarska-krize
rado3105
05.10.11,10:16
Je to tazke ked politika je najvacsi kriminalnici. Spisiak je byvaly mafian z Galanty. Tato vlada je pod kontrolou zlodejov naroda z Penty. Zakony lobuju svine ako JandT, Siroky....
eviva24
05.10.11,20:53
Minimálne jedno z uvedených mien sa uvádzalo, ako mecenáš lídra predchádzajúcej vlády.!!! Tak kto točí a čo sa mení? Teda ako dosiahnuť zmenu k lepšiemu? Kde zohnať
kapitalistov typu Baťa? Kde politikov starajúcich sa prioritne o občana ?Kde typy ako Lincoln,Thatherová,M.R.Štefánik-proste osobnosti v pravom čase na pravom mieste?
erzet
24.10.11,11:02
Len skoda, ze o pokore len rozpravaju a neukazuju nam priklad. Cakaju, ze pokorni budeme my a budeme pokorne prispievat na ich blahobytny pokojny zivot.

Ďakujem za Tvoj názor.
misoft
24.10.11,16:18
http://www.porada.sk/images/misc/quote_icon.png Pôvodca textu príspevku: durisovad http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.porada.sk/t177486-korupcia-na-mpsvar-sr.html#post1860030)
Len skoda, ze o pokore len rozpravaju a neukazuju nam priklad. Cakaju, ze pokorni budeme my a budeme pokorne prispievat na ich blahobytny pokojny zivot.
Ďakujem za Tvoj názor.

Toto bolo asi posledné poďakovanie. Smutné - Dáška (durisovad) už nikdy tu na Porade nič nenapíše.