mafstory
30.09.11,11:26
Dobry den poradaci,
nakolko nerobim mzdy chcel by som sa opytat akym sposobom sa eviduje praca vo sviatok? Ma byt cas za odpracovany sviatok zahrnuty v odpracovanom case alebo osobitne evidovany na vyplatnej paske? Navysuje sa o cas prace vo sviatok fond pracovneho casu? alebo ten zostava nezmeneny? Nakolko som odpracoval sviatok ale na vyplatnej paske ho nevidim nikde zaevidovany. Dakujem vopred za odpoved.
Zuzy
01.06.12,08:53
Dobrý deň prajem, prosím Vašu radu v tejto veci:
Zamestnanec odpracoval 4,5 hodiny vo sviatok, za čo má základný plat + 100 percent
keby nepracoval dostal by náhradu mzdy za 7,5 hodín
Moja otázka: tie zvyšné 3 hodiny treba zamestnancovi vyplatiť ako náhradu mzdy?
Za Vaše odpovede Ďakujem
ivka70
01.06.12,09:02
Dobrý deň prajem, prosím Vašu radu v tejto veci:
Zamestnanec odpracoval 4,5 hodiny vo sviatok, za čo má základný plat + 100 percent
keby nepracoval dostal by náhradu mzdy za 7,5 hodín
Moja otázka: tie zvyšné 3 hodiny treba zamestnancovi vyplatiť ako náhradu mzdy?
Za Vaše odpovede Ďakujem

Ano.
Ester plus
01.06.12,11:01
Fond pracovného času sa nenavyšuje, odpracovaný čas sa navyšuje o hodiny práce vo sviatok ak sviatok pripadol mimo rozvrh vášho pracovného času. Ak to bol sviatok v rámci rozvrhu pracovného času, tak na výplatnej pásky by mal byť príplatok za sviatok.
vema
02.06.12,11:37
Prosím o radu. Keď je zamestnanec PN od 2.5. a je odmeňovaný pevnou mzdou, sviatok neplatíme, je vyplatený pomernou časťou mzdy. Celý mesiac je PN, má mať vo výplate nejakú mzdu za ten sviatok? Myslím za 1.5. Ďakujem.
ESTER
02.06.12,14:25
Áno, sviatok bude mať zaplatený pomernou časťou mzdy.
heja3
28.09.12,12:07
Prosím vás, ako rátať hodiny: zamestnanec má za 09/2012 15 dní dovolenky, a za 5 dní má odpracovaných 37 hodín namiesto 40. Zároveň však odpracoval 3 hodiny cez sviatok. Ako rátať toto? Lebo po nahodení do programu mi vyhadzuje odpracované 4,63 dňa + 0,37 odpracovaný sviatok.
1) Je toto dobre?
2)Je naplnený fond pracovného času, alebo nie...
peta3
03.10.12,20:14
Dobry den , prosim o radu, resp. o odsuhlasenie preplacania prace vo sviatok. Mame zamestnanca s 5 dnovym prac. tyzdnom, odmenovanym mesacnou mzdou, bola mu nariadena praca nadcas na 6 hodin v sobotu, ktora zaroven pripadla na sviatok. Za tych 6 hodin bude mat teda narok okrem mzdy za vykonanu pracu aj narok na mzdove zvyhodnenie za pracu vo sviatok -50% priem. zarobku a zaroven aj mzdové zvýhodnenie za prácu nadčas – 25 % priem. zarobku? (cize sa to berie ako dve odlisne casy na preplatenie?) Dakujem za skore odpovedeJ
Misela19
04.04.13,23:44
Dobrý deň,
poprosila by som o informáciu, ak zamestnanec pracuje na 8 hodín každý pracovný deň, a zamestnávateľ mu nariadil prácu v piatok 29.3.2013 (čo bol sviatok) od 18 hod do 6 hod rána (sobota 30.3.2013), tak sviatok, ktorý by dostal zaplatený z titulu 8 hod.úväzku neplatím a zaplatím mu prácu 11,5 hod + práca vo sviatok + nočná práca?

Vopred ďakujem
Zuzy
05.04.13,08:24
Dobrý deň,
poprosila by som o informáciu, ak zamestnanec pracuje na 8 hodín každý pracovný deň, a zamestnávateľ mu nariadil prácu v piatok 29.3.2013 (čo bol sviatok) od 18 hod do 6 hod rána (sobota 30.3.2013), tak sviatok, ktorý by dostal zaplatený z titulu 8 hod.úväzku neplatím a zaplatím mu prácu 11,5 hod + práca vo sviatok + nočná práca?

Vopred ďakujem

ÁNO