rina
20.01.06,16:32
Začínam s programom OLYMP. V počítači som mala DEMO verziu kde som už vytvorila jednu mzdu v novej firme, po nainštalovaní ostrej verzie /MZ 5 výplat/všetky údaje ostali a začala som zadávať ďalšie pritom som prechádzala na Demonštračný príklad/ktorý tam ostal/aby som si pozrela vzory. Počet výplat v Systémových informáciach bol stále 1 /počet DEMO výplat sa nepripočítaval/,potom som som ešte skúšala archivovať obnovovať a zrazu sa mi objavil počet 10 /teda pripočítali sa DEMO mzdy/ a už tú jednu výplatu nemôžem generovať lebo licenciu mám na 5 miezd. Mohla by som vymazať príklady z DEMO firmy, ale tým stratím pomôcku /je dobré si to prezerať/. Asi som urobila niečo, čo som nemala. Má s tým niekto skúsenosti?
Ďakujem
Gituška
20.01.06,16:09
celkom ti nerozumiem, ja mam tiez OLYMP
Lubica3
20.01.06,16:15
Asi keď máš zakúpených 5 miezd, myslia tým všetko, včítane demo-mzdy. Skús si ju ešte poprezerať a nič iné ti neostane, len ju vymazať. Nakoniec sa aj tak budeš musieť cez to prakticky prehrýzť. Keď v niečom zostaneš visieť, ozvi sa, je nás veľa, čo používajú Olymp. A na tej demo aj tak nezistíš ako a kde pozadávať rozličné údaje, nech ti za tým nie je až tak ľúto...
rina
20.01.06,19:27
Po inštalácii do počtu miezd demo-firma nebola započítaná, po zadaní novej firmy a jednej výplaty stále ukazoval počet miezd jeden. Až po archivácii a obnovení sa niečo stalo, lebo zrazu v počte firiem som mala 10 /z demo-firmy sa stala asi "normálna"/. Naozaj vymažem tie demo mzdy a budem v počte.
ddano
20.01.06,19:34
Mal som ten istý problém. Po uzavretí mesiaca už nebola cesta späť.
Vymazal som celý mesiac a systém nepustil späť, pretože výplaty už boli spracované. Potom som vymazal celú firmu a aj tak nič.
Hronská Iveta
21.01.06,07:40
Mal som ten istý problém. Po uzavretí mesiaca už nebola cesta späť.
Vymazal som celý mesiac a systém nepustil späť, pretože výplaty už boli spracované. Potom som vymazal celú firmu a aj tak nič.
Nemali ste vymazávať firmu, mali ste vymazať len výplaty (ako je už vyššie spomínané). Program si totiž pamätá už vygenerované výplaty. Keďže ste vymazali firmu, výplaty už vymazať nemôžete, lebo sa k ním nedostanete. Aj v tomto prípade Vám však môžeme pomôcť. Databázu spomínanej firmy bude potrebné zablokovať. Postup z dôvodu bezpečnosti nebudem uvádzať na stránke. Bude teda potrebné, aby ste zavolali do Krosu na hot-line. Konzultanti Vás telefonicky nasmerujú, akým spôsobom tú firmu zablokujete. Ešte jedna maličkosť. Počas telefonického rozhovoru je potrebné, aby ste boli pri PC.
sway
21.01.06,07:55
Nemali ste vymazávať firmu, mali ste vymazať len výplaty (ako je už vyššie spomínané). Program si totiž pamätá už vygenerované výplaty. Keďže ste vymazali firmu, výplaty už vymazať nemôžete, lebo sa k ním nedostanete. Aj v tomto prípade Vám však môžeme pomôcť. Databázu spomínanej firmy bude potrebné zablokovať. Postup z dôvodu bezpečnosti nebudem uvádzať na stránke. Bude teda potrebné, aby ste zavolali do Krosu na hot-line. Konzultanti Vás telefonicky nasmerujú, akým spôsobom tú firmu zablokujete. Ešte jedna maličkosť. Počas telefonického rozhovoru je potrebné, aby ste boli pri PC.


ešte treba skúsiť vyzálohovať si svoju firmu na PC, a znova si z Cd - čka preinštalovať demo. Mzdy - obnoviť demo firmu otvoriť ju a ukážu sa ti "stratené" - predtým vymazané firmy a ich mzdy , teraz treba mesiac odomknúť vymazať v nej vytvorené výplaty za ten mesiac kde zavadzajú (či tam sú si pozri v MZDY SERVIS - tam je tabuľka koľko výplat je spracovaných v ktorom danom otvorenom mesiaci - vždy informuje o aktuálnom ).
Potom si zo zálohy obnov svoju firmu z PC a dfokonči si čo treba bez Demo miezd.
Ak nechceš stratiť pomôcku predtým si demo firmu vyzálohuj na PC a po spracovaní miezd je môžeš znova otvoriť zo zálohy.
Takto znova budeš kde na začiatku, takže :
demo mzdy vyzálohuj, potom vymaž, len firmu DEMO si nechaj a môžeš si spracovať svoje. A potom si obnov zo zálohy z PC DEMO a budú tam aj predtým vymazané mzdy.
ak som to nenapísala zrozumiteľne ozvi sa.;)
rina
21.01.06,09:00
Čo mám robiť aby demo bolo demom, tak ako má byť a nepripočítali sa k "normálnym". Nainštalovaním demo-verzie do ostrej nebude problém??
sway
21.01.06,11:39
Čo mám robiť aby demo bolo demom, tak ako má byť a nepripočítali sa k "normálnym". Nainštalovaním demo-verzie do ostrej nebude problém??

Tak to sprav tak, že z ostrej si všetko vyzálohujn do PC.
Potom nainštaluj DEMO.
Potom nainštaluj ostrú verziu - tá ti preplácne Demo.
a všetko pomaly sprav ako som písala v prísp. 7, tak skús.;)
rina
21.01.06,20:05
Prečítala som si príspevky k téme "preinštalovanie windows-ALFA", keď preinštalujem ostrú verziu už "miniem" druhú inštaláciu, tak skôr to radšej spravím tak ako radila Lubica3. Pre demo príklady to nebudem komplikovať.