Sica
30.09.11,14:20
Zamestnanec ma exekucny prikaz - nesplacal pozicky z GE Money - od 04/02/2010. Od tejto doby mu vykonavame zrazky kazdy mesiac. Dnes prisiel postou druhy exekucny prikaz - nedoplatky v zdravotnej poistovni. Na tomto druhom exekucnom prikaze je napisane, ze sa maju zrazky vykonavat z 1/3. Kde som hladala, tam som nasla, ze nedoplatky na zdravotnom poisteni su prednostna zrazka a teda by sa mali zrazat z 2/3. A teraz prosim o radu. Ci mam dozrazat ten prvy exekucny prikaz - uz mu tam vela nezostalo - a potom zacat zrazat druhy (samozrejme, oznamim druhemu exekutorovi, ze je v poradi) alebo mam zrazat oba naraz?!
A este jedna vec. Tento povinny je rozvedeny. Z prveho manzelstva ma 2 deti, na ktore plati riadne vyzivne. Teraz zije s druzkou, s ktorou ma jedno dieta. Mam mu ponizit cistu mzdu o jednu vyzivovanu osobu (dieta, s ktorym zije) alebo o tri osoby (dieta, s ktorym zije + dve deti, na ktore plati vyzivne) - samozrejme, okrem nepostihnutelnej ciastky na neho samotneho.

Dakujem za kazdu pomoc!
lydus2001
30.09.11,15:52
ahoj, ak je na druhom exekučnom príkaze 1/3, tak im oznám, že sú v poradí, dokonči najprv prvú exekúciu a potom začni s touto druhou. a čo sa týka druhej otázky, tak som našla nariadenie vlády č. 268/2006 Z.z., kde sa píše, že
§ 1 (1) Základná suma, ktorá sa nesmie zraziť povinnému z jeho mesačnej mzdy je 60% zo životného minima na plnoletú fyzickú osobu platného v mesiaci, za ktorý sa vykonávajú zrážky.

(2) Na každú osobu, ktorej povinný poskytuje výživné, sa započítava 25% zo životného minima na plnoletú fyzickú osobu platného v mesiaci, za ktorý sa vykonávajú zrážky; rovnako to platí aj na manžela povinného, ktorý má samostatný príjem.

čiže z toho mi vyplýva, že sa budú brať do úvahy všetky 3 deti.
Sica
03.10.11,08:26
Super, dakujem pekne. A este jedna otazka: Na druzku sa to nevztahuje? Myslim to vyzivne.