Adam360
30.09.11,14:24
Zdravím. Mám nový televízor Samsung UE40C5000. Pri sledovaní občas na krátko vypadne zvuk (sekunda). Neviem, či je to chyba televízora, alebo televízneho signálu. Nemáte s tým niekto skúsenosť? Dík.
Taserda
30.09.11,12:32
Odkiaľ berieš signál?Skús prehrať niečo z iného zdroja signálu.Prezraď viac,určite to vypadavanie zvuku nie je vlastnosťou toho TV, ak sa to deje aj pri iných zdrojoch tak reklamácia.
Adam360
30.09.11,12:40
Signál ide z káblového rozvodu bytovky. Zatiaľ som výpadok zvuku nezaznamenal z iného zdroja signálu. Tiež to skôr pripisujem signálu. Nemôžem to porovnať, pretože tu bývam krátko a iný TV som v tomto byte nepoužíval. Dík.
misoft
30.09.11,13:29
Adam360:
Tiež mám káblovku a Samsung (ale iný typ), no vypadávanie zvuku som nepostrehol - pokiaľ sa však toto deje (ako príčina vypadávania signálu) tak okrem zvuku by sa muselo diať niečo aj s obrazom (buď zároveň, prípadne tesne pred, alebo po). Nepostrehol si spoločné znaky (výpadok zvuku i výpadok obrazu)?
BTW: signál aký - digitál, alebo analóg?
Adam360
30.09.11,14:46
Problém s vypadávaním obrazu nemám. Signál je analógový. Výpadok zvuku sa objaví len občas a nepostrehol som ho napríklad pri prehrávaní filmu z USB kľúča.
misoft
01.10.11,10:01
Tak to zostáva už len na ten signál. Pokiaľ máš možnosť sledovať vo vašej káblovke aj digitál (najmä verejnoprávny MUX tammusí byť) -prelaď na digitál (nastav na príjem KABEL) - telka to musí zvládnuť, má v sebe DVB-T i DVB-C (pre káblovky) - dáš v digitále automatické ladenie a nájde.
Adam360
01.10.11,17:35
To som skúšal hneď v prvý deň. V digitále mi to nenašlo nič, čomu som nechápal...
najag
01.10.11,17:44
Skus zmenit nastaveny region Slovensko napriklad za Nemecko a spust ladenie v DVB-T. Mozno budes mat uspech a ak tam nieco je, tak to najdes.
Taserda
02.10.11,08:46
Tak to zostáva už len na ten signál. Pokiaľ máš možnosť sledovať vo vašej káblovke aj digitál (najmä verejnoprávny MUX tammusí byť) -prelaď na digitál (nastav na príjem KABEL) - telka to musí zvládnuť, má v sebe DVB-T i DVB-C (pre káblovky) - dáš v digitále automatické ladenie a nájde.
Kablová spoločnosť to dala do analógu, prečo tam musí byť aj digitálny? Digitálny signál tuner DVB-T v tv zmení na analog.
misoft
02.10.11,09:57
Trochu divná káblová spoločnosť. Solídne spoločnosti dávajú jak analóg, tak i základný verejnoprávny MUX do kábla (UPC to má štandardne).
BTW: DVB-T je terestriálny tuner - na vonkajšiu anténu, DVB-C je tuner pre káblové rozvody. A nemýľ si že DVB-T prevádza digitál na analóg. Toto robí STB - set-top-box - ktorý prijíma digitálny signál a prevádza ho na analógový (ak máš telku starú klasickú s analógovým kanálovým voličom). Tuner (digitálny) prijíma a spracuváva digitálny signál (nové telky pracujú s digitálom).


Skus zmenit nastaveny region Slovensko napriklad za Nemecko a spust ladenie v DVB-T. Mozno budes mat uspech a ak tam nieco je, tak to najdes. Spomínal som vyššie - okrem toho zadávateľ problému naznačil, že má káblovku - DVB-T mu je v tomto prípade naprd, tam potrebuje DVB-C (a jeho telka ho má). Len potrebuje pozrieť do manuálu, prepnúť na príjem digitálneho signálu (ak je v kábli), dať automatické vyhľadávanie (trvá to trochu dlhšie) a musí niečo nájsť.


BTW2: Sused mal starú telku - dostal STB od káblového operátora, chytil len analóg. Potom sa zistilo, že predtým nežiadal digitál. Prišli, prepojili a odrazu tam mal digitál a STB mu prevádzal na analóg do starej telky (okrem toho, že išiel ešte aj klasický analóg). Potom kúpil Samsung - pripojil STB a šlo to. Keď som prepojil (u neho) jeho novú telku priamo na kábel a dal hľadať digitál, našlo verejnoprávny MUX (aj bez STB!). A nemusel som nastavovať žiadny región.
misoft
02.10.11,10:15
Adam360: prezraď lokalitu a spoločnosť (ak to nie je TOP SECRET :D)