bui
20.01.06,18:01
Sme novovzniknuta s.r.o., a mam par malych otazok...
za mesiac existencie sme mali velmi malo uct. pripadov, dosiahli sme stratu, nemame ziadne odpoc. ani pripoc. polozky, ziadne odpisy..jednoducho nic co by sa malo vyplnat v pomocnych tabulkach..
Zaplatili sme dan z urokov v banke....
Preddavky sme neplatili, lebo sme vznikli v novembri.

1. r.09 stat je Slovensko alebo SR?
2. Ak nemame napln pre jednotlive tabulky tak uvediem nulu alebo nic?
3. r.830..uvediem dan zrazenu bankou....z urokov?
4. vznikne mi danovy preplatok? Kedze mame stratu a jediny preddavok bol ten, kt. zrazila banka...mam vyplnit r.901?
5. na konci...vypracoval...ma byt podpis alebo citatelne meno toho kto to vypracoval?
slnko
20.01.06,21:18
Sme novovzniknuta s.r.o., a mam par malych otazok...
za mesiac existencie sme mali velmi malo uct. pripadov, dosiahli sme stratu, nemame ziadne odpoc. ani pripoc. polozky, ziadne odpisy..jednoducho nic co by sa malo vyplnat v pomocnych tabulkach..
Zaplatili sme dan z urokov v banke....
Preddavky sme neplatili, lebo sme vznikli v novembri.


1. r.09 stat je Slovensko alebo SR? SR alebo Slovenská Republika
2. Ak nemame napln pre jednotlive tabulky tak uvediem nulu alebo nic? Nevyplnené riadky sa ponechávajú prázdne
3. r.830..uvediem dan zrazenu bankou....z urokov? áno
4. vznikne mi danovy preplatok? Kedze mame stratu a jediny preddavok bol ten, kt. zrazila banka...mam vyplnit r.901? áno
5. na konci...vypracoval...ma byt podpis alebo citatelne meno toho kto to vypracoval? čitateľne meno toho, kto vypracoval
liba2
21.01.06,08:38
3. r.830..uvediem dan zrazenu bankou....z urokov? Nie
4. vznikne mi danovy preplatok? Kedze mame stratu a jediny preddavok bol ten, kt. zrazila banka...mam vyplnit r.901? Keďže máte stratu, tak táto daň je vysporiadaná, takže sa neuvádza v DP.Mňa zaujíma, o ktoré ustanovenie ZDP sa opiera táto odpoveď.

§43 ods.7: "Daň vybraná zrážkou, ak nejde o prípady podľa odseku 6, sa považuje za preddavok na daň a daňovník si tento preddavok môže odpočítať od dane v daňovom priznaní. Ak suma dane vybranej zrážkou prevyšuje vypočítanú výšku dane daňovníka v daňovom priznaní, má daňovník nárok na vrátenie daňového preplatku.126) ......"

Mám to rozumieť tak, že ak je daň nula, na vrátenie zaplatenej zrážkovej dane nie je nárok ? (nechce sa mi veriť :) ).
KEJKA
21.01.06,09:23
Mňa zaujíma, o ktoré ustanovenie ZDP sa opiera táto odpoveď.

§43 ods.7: "Daň vybraná zrážkou, ak nejde o prípady podľa odseku 6, sa považuje za preddavok na daň a daňovník si tento preddavok môže odpočítať od dane v daňovom priznaní. Ak suma dane vybranej zrážkou prevyšuje vypočítanú výšku dane daňovníka v daňovom priznaní, má daňovník nárok na vrátenie daňového preplatku.126) ......"

Mám to rozumieť tak, že ak je daň nula, na vrátenie zaplatenej zrážkovej dane nie je nárok ? (nechce sa mi veriť :) ).
správna citácia, je to preddavok, uvedie sa a uvedie sa aj ako preplatok. O preplatok je možné požiadať (vráti sa však len nad tuším 100 Sk)

ale môže sa ponechať, evidovať v účtovníctve a v ďalšom daňovom priznaní sa uplatní. Bude dobré v tomto zmysle poslať list na DU, požiadať, aby započítali preplaok na dani na preddavky nasledujúceho obdobia.
liba2
21.01.06,11:58
..... O preplatok je možné požiadať (vráti sa však len nad tuším 100 Sk).....
Áno, platí to aj pri DPH.
slnko
21.01.06,14:35
Mám to rozumieť tak, že ak je daň nula, na vrátenie zaplatenej zrážkovej dane nie je nárok ? (nechce sa mi veriť :) ).
Ďakujem za upozornenie, takto to platilo zrejme do r. 2003. Od 1.1.2004 už platí ako je vyššie uvádzaný príspevok: §43 ods.7.....
opravila som príspevok č. 2, aby nezavádzal.
bui
23.01.06,12:48
takze ako je o spravne?
v r. 830 DP neuvediem nic?aj ked som zaplatila dan zrazenu bankou?
alebo tam tu sumu uvediem...povodne bola Vas odpoved (slnko) nie a teraz je ano? chcem sa uistit...
...a na konci roka som uctovala 591/341.....tym nemam voci statu ziadnu pohladavku ani zavazok, kedze som to co som uctovala pocas roka vo vypisoch na str. MD 341..vyrovnala koncorocnym zauctovanim na str.D....
liba2
23.01.06,14:22
takze ako je o spravne?
v r. 830 DP neuvediem nic?aj ked som zaplatila dan zrazenu bankou?
alebo tam tu sumu uvediem...povodne bola Vas odpoved (slnko) nie a teraz je ano? chcem sa uistit.......
Uvedie sa suma zaplateného preddavku. Možno požiadať o jeho vrátenie, alebo možno ponechať na úhradu dane v nasled. roku 2006. Je to na vašom rozhodnutí.
M3G
12.02.06,20:52
takze ako je o spravne?
v r. 830 DP neuvediem nic?aj ked som zaplatila dan zrazenu bankou?
alebo tam tu sumu uvediem...povodne bola Vas odpoved (slnko) nie a teraz je ano? chcem sa uistit...
...a na konci roka som uctovala 591/341.....tym nemam voci statu ziadnu pohladavku ani zavazok, kedze som to co som uctovala pocas roka vo vypisoch na str. MD 341..vyrovnala koncorocnym zauctovanim na str.D....

Ak nepožiadate o jej vrátenie, účtoval by som k 31.12.2005 ako 591/341, tj. účet na konci roka 2005 bude nulový. Do daňového priznania samozrejme tento preplatok uvádzať. Nemám skúsenosti s tým, či tento preplatok vrátia aj po uplynutí termínu na vrátenie preplatku

Ak požiadate o vrátenie, iba by som urobil halierové vyrovnanie účtu 341 a nechal zostatok účtu "visiet" v súvahe.