Martaa111
30.09.11,19:14
Dobry den,

som 3 mesiace nezamestnana ,mam zaujem o zalozenie zivnosti v oblasti kozmetickych sluzieb. Chcela by som sa spytat:

Ziadost pre prispevok mozem podavat az ked budem mat ukonceny kozmeticky kurz akreditovany MS SR,alebo aj hned ,mam len taky teoreticky kurz ohladom kozmetiky, nie prakticky/potom by so msi dokoncila ten prakticky/.

Ako predmet zivnosti by som chcela mat aj predaj kozmetiky a organizovanie seminarov, cize viacero zivnosti, mozem ziadat teda o prispevok aj bez toho kurzu kozmeticky?

Ak by mi bol poskytnuty prispevok, tak kalkulacia nakladov moze byt rozpocitana na vsetky zivnosti ,teda tie tri alebo len na jednu?

Odvody do soc. poistovne by boli teda zdravotne plus socialka alebo este ine?


Dakujem Vam za odpoved
Danielle369
02.10.11,06:31
najprv musíš získať osvedčenie z akreditovaného vzdelávacieho zariadenia, potom následná prax min. 6 mesiacov / stačí aj na základe dohody o vykonaní práce/ a potom kvalifikačná skúška pred komisiou a až potom ti dajú živnosť na kozmetiku
alaya1
02.10.11,06:54
tak teda, moja nevesta ma zivnost na kozmetiku a nic take nepotrebovala. len ona ma maturitu z kozmetiky.Ziadne skusky pred ziadnou komisiou.
Danielle369
02.10.11,08:57
alaya1
02.10.11,10:20
Preto nepotrebovala,lebo je odborne spôsobilá.

http://www.podnikajte.sk/start-podnikania/category/zivnost/article/remeselne-zivnosti-jun-2010.xhtml

Ale bez odbornej sposobilopsti predsa kozmeticku aj tak robit nemoze.
pafendorf
02.10.11,11:11
No ale v podstate ziadat o prispevok mozes, akurat ze predmet cinnosti si das ten predaj kozmetiky a organizovanie seminarov pokial je to v ramci volnej zivnosti a neskor si prihodis dalsi predmet cinnosti ked budes mat to osvedcenie , pokial sa mylim tak ma poopravte (ale zase prostriedky s dotacie ktore chces vyuzit musia suvisiet s danym predmetom cinnosti)
Xanti
02.10.11,14:23
No čo ja viem,
tak dotáciu môže žiadať na jednu činnosť, všetko čo hodí do podnikateľského plánu musí súvisieť s tou jednou činnosťou.

Osvedčení môžeš mať otvorených koľko len chceš, za každé zaplatíš 5 eur, za remeselné 15 eur.

Ale podnikateľský plán si uprav tak aby tam figurovala len jedna činnosť, takže nemôžeš si dať predaj kozmetiky a organizovanie seminárov, a do podnikateľského plánu si dáš nákup kozmetického lekárskeho lôžka alebo kresla. To by Ti ťažko schválili.
Martaa111
03.10.11,19:15
takze prax alebo maturita ako kozmeticka... Kamaratka studuje teoreticky odbor v bratislave ochrana zdravia a kozmetika na vs bakalarsky odbor, teoreticky odbor v tom pripade moze hned otvarat zivnost?dakujem za odpoved
alaya1
07.10.11,08:05
takze prax alebo maturita ako kozmeticka... Kamaratka studuje teoreticky odbor v bratislave ochrana zdravia a kozmetika na vs bakalarsky odbor, teoreticky odbor v tom pripade moze hned otvarat zivnost?dakujem za odpoved

Marta, preco nezatelefonujes na zivnostensky odbor, tam ti daju uplne presne informacie, aj telefonicky.