derek191919
01.10.11,08:44
Dobrý deň,
dal som si niečo pre firmu schvalovať na bytové družstvo, ale dejú sa tam dosť divné veci, už to raz bolo schválené aj na technickej komisii aj na predstavenstve a teraz sa to má znovu schvalovať, pritom v tom projekte nebolo nič menené. Moja otázka znie, či mám právo nahliadnuť do zápisnice z technickej komisie a do zápisnice z predstavenstva. (prípadne ak viete podľa akého zákona mám na to právo, tak mi ho prosím napíšte)
Dakujem veľmi za odpovede
Mária27
01.10.11,08:58
Z tvojho príspevku nie je jasné, či vystupuješ v pozícii člena družstva, nájomcu družstevného bytu, dodávateľa alebo nejakého klienta. Od toho sa odvíjajú aj tvoje práva, tiež povinnosti družstva oboznamovať ťa s vnútropodnikovými rozhodnutiami.
S istotou možno povedať, že vnútorný orgán môže svoje rozhodnutie z rôznych dôvodov prehodnotiť, najmä pokiaľ ešte o rozhodnutí neinformovalo druhú stranu.
derek191919
01.10.11,09:17
Z tvojho príspevku nie je jasné, či vystupuješ v pozícii člena družstva, nájomcu družstevného bytu, dodávateľa alebo nejakého klienta. Od toho sa odvíjajú aj tvoje práva, tiež povinnosti družstva oboznamovať ťa s vnútropodnikovými rozhodnutiami.
S istotou možno povedať, že vnútorný orgán môže svoje rozhodnutie z rôznych dôvodov prehodnotiť, najmä pokiaľ ešte o rozhodnutí neinformovalo druhú stranu.

Vytupujem ako dodávateľ reklamných plôch na domy. Na predstavenstve to bolo schválené, aj na technickej komisii (písomné rozhodnutie sme ale nedostali, iba slovne nám bolo povedané), tak sme začali oslovovať samotných zástupcov vlastníkov domov, veľa plôch už máme poschvalovaných z domových schôdzí a teraz zrazu sme sa dozvedeli, že to má ísť znovu na technickú komisiu. Ale ak teda sa o tom raz jednalo už a bolo to schválené, tak to v tej zápisnici musí byť (ak ju teda nelegálne nepozmenili), tak preto sa pýtam, či mi ju musia ukázať alebo nie.
Mária27
01.10.11,09:25
Nemusia vám to ukázať, svoje rozhodnutia môžu tiež prehodnotiť z rôznych dôvodov. Voči tretím osobám sú ich rozhodnutia záväzné len vtedy, ak sú im oznámené s dvomi podpismi členov predstavenstva alebo iného oprávneného orgánu.