Borkaaa
01.10.11,09:09
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať ako mám postupovať ak súd uzákonil výživné, ktoré je nižšie ako je v súčasnej dobe minimálne výživne. To aj v prípade, že sa jedná o dve deti, ktoré sú ťažko choré (diabetes). Na jedno dieťa, teda pripadá 10 eur. Súd vyhlásil, že je to z dovodu, toho že ich otec je nezamestnaný a sám trpí touto chorobou.
Po následnom odvolaní, nám bolo oznámenné, že súd sa ďalej nemože zaoberať problematikou tohto prípadu, lebo navrhovatelka pracuje v ČR (aj keď trvalý pobyt a občianstvo má stále v SR) a proti strana je českej národnosti. (v čechách nám viac menej povedali to isté)
Nevieme, čo si máme počať a mám pocit, že na súdy v SR nikto a nič nemá...
arizona
01.10.11,07:41
Sud posudzuje kazdy pripad indivdualne.
Ak je otec nezamestnany a zije iba z nejakych socialnych davok,musia mu nechat zivotne minimum+peniaze na potrebne lieky. Zo zbytku mu mozu zobrat na vyzivne.
Niekedy sa stava, ze nie je z coho zobrat,takze pracujuci rodic taha za kratsi koniec...

Ak mas nizky prijem, skus sa informovat na socialnom, ci nie je nejaka moznost, aby ti prispievali na lieky pre deti.
Borkaaa
01.10.11,07:52
problém je, že ja mám 3 práce...a ďalšie deti...on to robí rafinovane je učitel...takže súd sa vždy koná v juny...kedy je nezamestnaný ale v septembri sa na pol roka zamestná.... (to už súd ale nerieši)
A nežije len zo sociálnych dávok (doučovanie, atd.) a okrem toho vlastní niekolko domov...
arizona
01.10.11,08:26
Tak sa odvolajte a opiste sudu jeho celorocne prijmy a majetok,ak sa hra na chudaka.
Alebo podajte novu ziadost, v obdobi,ked je zamestnany.Nechapem,preco sa sud kona "vzdy" v juni...

Kde sa konaju sudy? Na SK, alebo v CR ?
Borkaaa
01.10.11,08:51
maali sme o to snahu ale súd to zamietol...
nová žiadosť bola aj tak zamietnutá lebo vraj to nespadá pod kompetencie súdu....
súdy sa konajú v júny, alebo v máji, z dovoodu nepreberania zásielok, nedostaveniu sa na súd a pod.
a konajú sa na SK...