katika pe
01.10.11,09:23
No este mam otazku k tejto teme.
Dajme tomu ze v prvom mesiaci, po skonceni vypov.lehoty, som ako nezamestnana 2 tyzdne na PN-bola som uz aj pocas prac.pomeru. Cast plati zamestnavatel a cast socialka. Mam narok na podporu, bude mi vyplatena za cely mesiac aj pocs dni ked som bola PN, alebo suma bude zahrnat len dni po skonceni PN? cize mesiac sa rozdeli na 2 tyzdne na PN zaplatene socialkou a 2 tyzdne ciastka podpory, alebo.... cely mesiac podpora+k tomu preplatenie Pn tych 2 tyzdnov. Dufam, ze som to moc nedomotala :)
Dakujem aj za predchadzajucu za odpoved.
rodina1
01.10.11,07:28
No este mam otazku k tejto teme.
Dajme tomu ze v prvom mesiaci, po skonceni vypov.lehoty, som ako nezamestnana 2 tyzdne na PN-bola som uz aj pocas prac.pomeru. Tomuto moc nerozumiem. Po skončení PP si sa zaevidovala na úrade práce a potom v ochrannej lehote i išla na PN? Lebo počas PN-ky ťa na úrade práce nezaevidujú ako uchádzača o zamestnanie. Cast plati zamestnavatel a cast socialka. Mam narok na podporu, bude mi vyplatena za cely mesiac aj pocs dni ked som bola PN, alebo suma bude zahrnat len dni po skonceni PN? cize mesiac sa rozdeli na 2 tyzdne na PN zaplatene socialkou a 2 tyzdne ciastka podpory, alebo.... cely mesiac podpora+k tomu preplatenie Pn tych 2 tyzdnov. Dufam, ze som to moc nedomotala :)
Dakujem aj za predchadzajucu za odpoved.

Počas obdobia PN je poberanie dávok v nezamestnanosti prerušené, nastáva opäť po skončení PN-ky.
Ešte prosím vysvetli, čo som ti napísala v otázke.
veronikasad
01.10.11,08:32
No este mam otazku k tejto teme.
Dajme tomu ze v prvom mesiaci, po skonceni vypov.lehoty, som ako nezamestnana 2 tyzdne na PN-bola som uz aj pocas prac.pomeru. Cast plati zamestnavatel a cast socialka. Mam narok na podporu, bude mi vyplatena za cely mesiac aj pocs dni ked som bola PN, alebo suma bude zahrnat len dni po skonceni PN? cize mesiac sa rozdeli na 2 tyzdne na PN zaplatene socialkou a 2 tyzdne ciastka podpory, alebo.... cely mesiac podpora+k tomu preplatenie Pn tych 2 tyzdnov. Dufam, ze som to moc nedomotala :)
Dakujem aj za predchadzajucu za odpoved.
Ochranná lehota, kedy po skončení prac.pomeru môže byť začiatok PN-ky je 7 dní. Nemocenské od 1. dňa platí sociálna poisťovňa.
Výplata dávky v nezamestnanosti počas poberania nemocenského sa prerušuje - ako je uvedené v predch.príspevku.
katika pe
03.10.11,06:35
Aha,to som potrebovala vediet. Dakujem.Ohladom Vasej otazky,bola som riadne zamestnana ale mne pocas Pn skoncila PP na dobu urcitu, v PN pokracujem, ale mam sa hlasit na UP az po skonceni PN.