Manual
20.01.06,18:56
SZČO podniká v zbere kov. odpadu. Je aj vlastníkom poľnohosp. pôdy, ktorú má v užívaní Poľnohosp. družstvo. Toto PD mu poslalo za užívanie tejto jeho pôdy 11.000,- Sk. Do žiadneho § daň. priznania mi to nepasuje. Čo s tým príjmom ? Má sa to vôbec zdaniť ?
Ďakujem za názory.
Pekný večer želám...:)
Evanka
20.01.06,18:15
To je podľa mňa daň z prenájmu nehnuteľnosti (§ 6 ods. 3)
ondrejvla
20.01.06,18:22
Podľa mňa je to príjem oslobodený od dane. § 9 ods. 1 písm. h. Oslobodené sú príjmy z prenájmu nehnuteľností ak nepresiahnu v zdaň. období päťnásobok životného minima platný k 1.januáru príslušného zdaň.obdobia.
Manual
20.01.06,18:26
Evanka, neviem či sa to dá klasifikovať ako podnikanie. Dúfam že tento názor ešte niekto podporí.
Ďakujem
ondrejvla
20.01.06,18:28
Manual chcela som to prekopírovať citovaný odsek 1, písm.h), ale nedarí sa mi. Pozri sa do toho, myslím, že toto by sa dalo použiť.
Manual
20.01.06,18:41
Podľa mňa je to príjem oslobodený od dane. § 9 ods. 1 písm. h. Oslobodené sú príjmy z prenájmu nehnuteľností ak nepresiahnu v zdaň. období päťnásobok životného minima platný k 1.januáru príslušného zdaň.obdobia.
Vlasta ďakujem, pozerám do § 6-8 a na § 9 sa nepozriem:):):)
Pekný večer...
Evanka
20.01.06,18:51
Evanka, neviem či sa to dá klasifikovať ako podnikanie. Dúfam že tento názor ešte niekto podporí.
Ďakujem
§6 sú príjmy z podnikania a z prenájmu. Za určitých okolností sú oslobodené od dane z príjmu, ako píše Vlastička. Teda patria do §6 ods 3 a oslobodené sú podľa §9
Manual
20.01.06,18:53
§6 sú príjmy z podnikania a z prenájmu. Za určitých okolností sú oslobodené od dane z príjmu, ako píše Vlastička.
Evanka OK, no stále som mal pred očami zdanenie, Ďakujem:):):)
Evanka
20.01.06,18:55
Doplním
ods 1 písm h)
podľa § 6 ods. 3 a podľa § 8 ods. 1 písm. a), d) až f), ak nejde o príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou, ak úhrn príjmov podľa § 6 ods. 3 a podľa § 8 ods. 1 písm. a), d) až f) znížený o výdavok podľa § 8 ods. 5 a 7 nepresiahne v zdaňovacom období päťnásobok sumy životného minima platného k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia; ak takto vymedzené príjmy presiahnu päťnásobok sumy životného minima platného k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia, do základu dane sa zahrnú len príjmy nad takto ustanovenú sumu; výdavky nezahrnuté do základu dane, priraďované k sume oslobodených príjmov sa určia v rovnakom pomere, v akom je suma oslobodených príjmov k celkovým príjmom zahrnutým do základu dane,