macik76
01.10.11,12:39
Zdravím. Asi po 1 roku sa mi na plazme v pravom hornom rohu objavuje pri zobrazení čiernej farby šedé miesto, nakoľko pri všetkých slovenských programoch je tam ten kruh s číslom veku diváka, pre ktorého je program určený. Posúvanie pixelov mám nastavené a raz som už aj spúšťal čistenie obrazu, ktoré je dostupné v nastaveniach TV (doteraz som to zatiaľ nerobil), no veľmi to nepomohlo. Chcem sa teda spýtať, či to tam už zostane navždy alebo s tým môžem ešte niečo robiť ?
misoft
01.10.11,10:57
Plazma Plazmový televízor je možnou alternatívou pre domáce kino. Je tenký a tak nebude problém s jeho umiestnením hoci aj na stenu. Vzdialenosť pri pozeraní televízie by mala byť trojnásobok veľkosti uhlopriečky. Keďže technológia výroby plazmových televízorov umožňuje výrobu minimálne 37 palcových televízorov, veľkosť izby tak nemusí byť viac ako trojnásobok veľkosti uhlopriečky. Preto radšej zvážte, či si kúpite plazmu a zničíte si zrak alebo zvolíte LCD. Plazma má lepší kontrast obrazu ako LCD alebo CRD. Ak však chcete televízor na dlhú dobu, plazma nemusí byť tá pravá, pretože sa na obrazovke vyskytujú vypálené miesta, ktoré vzbudzujú rušivý dojem. Ak však meníte televízor každé dva roky, nemal by to byť problém.


Prevzaté z http://lacne-elektro.sk/televizory/ - odstránenie vypálených miest - jedine podľa návodu - časom sa to bude zhoršovať (tie logá TV staníc - večný problém, pretože ich viac-menej dávajú skoro zhodne na dve miesta vľavo hore, alebo vpravo hore).