danul00
01.10.11,17:56
dobry den, prevadzkujeme firmu ktora dovaza tovar zo zahranicia, to jest anglicko. tu na slovensku nemame vobec ziadnych partnerov.
moje znalosti su na bodu mrazu co sa tyka spolocnosti :) preto sa pytam, nemam vyhodnejsie ked pracujem so zahranicnymi partnerami zalozit zahranicnu spolocnost ?trebars Ltd. alebo mi staci aj s.r.o tu na Slovensku
Ice dive
01.10.11,16:45
mimotemy skús sa opýtať v SDKÚ aké sú výhody a nevýhody Ltd....

v podstate ak dovážate tovar z UK, predávate ho tu na SVK? tak je asi lepšie mať založenú sro, predsa len odberatelia budú viac dôverovať pri nákupe a reklamáciách sro ako anglickej Ltd... taktiež si porovnaj náklady, čo by ťa stálo viesť účtovníctvo anglickou účtovníčkou kde asi len slepo budeš musieť dôverovať jej schopnostiam a znalostiam... na SK je vedenie účtovníctva asi podstatne lahšie... (ďalšia vec je kde budeš reálne podnikať a vytvárať náklady podnikania, je lepšie mať tam firmu...)
danul00
01.10.11,16:51
hmm aha, asi mas pravdu je blbost zakladat asi ltd.. ked som stale na slovensku a podnikat sa bude zo slovenska, z anglicka bereme tovar ktory predavame tu...
tu uctovnicku,, no su na to firmy co to bez problemov urobia, takze to by som zase az tak nebrala do uvahy..skor ma zaujimali vyhody a nevyhody sro a ltd spolocnosti
Ice dive
01.10.11,18:39
skôr by mňa zaujímalo aká je výhoda mať Ltd, ak sa tovar v UK len nakúpi a privezie na SK... však je x firiem, ktoré dovážajú tovar zo zahraničia a pôsobia na SK...
sroservis
03.10.11,09:39
Dobrý deň,

nie som si úplne istá, či správne rozumiem, tovar dovážate z UK a ho chcete predávať - ako (internet, cudzie predajne, svoje predajne) a komu (aj do zahraničia)?