Norushka
02.10.11,08:27
Ahojte, ospravedlňte ma prosím, ak už takáto otázka existuje, ale nenašla som...

Neviem, ako vyriešiť náš problém s televízormi. Máme dva. Oba sú pripojené na káblovú televíziu, ktorú máme v obci už asi desať rokov. Keď sa teraz robila digitalizácia, my sme nemuseli robiť nič, všetky zmeny robila obec...možno to je podstatná info, možno nie...
Jeden televízor je OVP - CTV 2502 TXT a druhý televízor je Sony Bravia ....

A tn problém: na jednom TV sa nám dá naladiť, jeden kanál na druhom nie. Napríklad: na SOny som naladila TA3, ktoré je na cisle C02, D/K ...keĎ som to isté chcela zadať na OVP, tak tam bol len zrnitý obraz....prešla som všetky kombinácie S a C a nenašlo...tak to je aj s inými kanálmi. Prečo nám to nejde, v čom môže byť chyba??

Potom vysvetlite mojím rodičom, že to nejde :-(
misoft
02.10.11,10:08
Neprešli na digitál spolu s analógom? OVP má len analógový tuner, Sony Bravia má aj digitálny tuner. T.z. to chytíš na Sony, nemusíš chytiť na OVP (nie je na to uspôsobený - pre príjem digitálnych signálov by musel mať pred sebou zapojený STB - set-top.box)
Norushka
03.10.11,19:45
Tak prečo ostatné kanály sa naladiť dajú a blbne len tento jeden???
video1983
03.10.11,20:12
asi preto ze ostatne este vysielaju aj analogovo aj ked povedali ze uz nie, len TA3 ide len digi inak si to neviem vyslvetlit.
No alebo kupit novsi tv aj rodicom
misoft
04.10.11,13:49
Ešte tak prezradiť káblového operátora a lokáciu. A pozrieť sa do jeho ponuky, aké kanály v digitále a v analógu má v zozname.
AlbertM
06.10.11,10:02
Ten OVP - CTV 2502 TXT je naozaj už televízor-deduško a nepozná určité frekvencie tzv S-pásma. Ja som mal voľakedy tiež podobný problém na káblovke Bratislavskej UPC vtedy ešte SKT s TV ORAVA. Jediné riešenie je výmena TV.
dobrava
17.10.11,19:43
Prosím, vie niekto vyriešiť aj takýto problém??? Mám nainštalovaný príjem cez spoločnosť DIGI. O kvalite tejto spoločnosti sa radšej nebudem vyjadrovať, ale objavil sa mi problém - zapnem telku a objaví sa mi na obrazovke hláška: "systém nemôže nájsť službu DVB ..." pre automatické ladenie stlačte OK. už asi mesiac tlačíme, a stále nič - televízor nejde. Chyba televízora to však nie je, karta je skoro nová, tak si myslím, že to bude chyba v tej "skrinke, čo sa do nej zasúva karta". Nevie niekto poradiť, čo robiť? Ďakujem.
Taserda
18.10.11,05:37
Prosím, vie niekto vyriešiť aj takýto problém??? Mám nainštalovaný príjem cez spoločnosť DIGI. O kvalite tejto spoločnosti sa radšej nebudem vyjadrovať, ale objavil sa mi problém - zapnem telku a objaví sa mi na obrazovke hláška: "systém nemôže nájsť službu DVB ..." pre automatické ladenie stlačte OK. už asi mesiac tlačíme, a stále nič - televízor nejde. Chyba televízora to však nie je, karta je skoro nová, tak si myslím, že to bude chyba v tej "skrinke, čo sa do nej zasúva karta". Nevie niekto poradiť, čo robiť? Ďakujem.
TV sa snaží nájsť digitálni signál z antény( "systém nemôže nájsť službu DVB ...") ,ak je prijímač od Digi tv pripojený do TV tak prijímač sám dá príkaz televízoru aby sa prepol do AV a pôjde vysielanie zo zdroja ktorím je prijímač Digi tv.Asi iba nemáte dobre dotlačené SCART koncovky, alebo treba TV prepnúť do AV režimu -najskôr tlačidlom source.
dobrava
18.10.11,07:43
Všetko som urobil, ale nejde to - ovládač vôbec nereaguje, pritom sú nové baterky, je takmer nový, skúšam tlačidlo SCART - nejde to.
misoft
18.10.11,15:07
A) Skontrolovať prepojenie digi-TV cez SCART - riadne dotlačenie
B) Na TV prijímači nastaviť pomocou menu ako zdroj príjmu (source) to DIGI TV - bude tam asi v ponuke DVB - navoliť toto.
C) Zapnúť Digi, malo by na TV naskočiť zobrazenie ponuky.
D) Dať vyhľadať stanice.
Pod bodom A), B) sa používa diaľkový ovládač TV prijímača, pod bodmi C), D) diaľkový ovládač DIGI.

Pokiaľ by to všetko riadne nastavené, tak TV sa niekedy (novšie) automaticky zapne, akonáhle je zapnuté DIGI - potom sa na voľbu kanálov používa ovládač DIGI TV, ovládač od TV prijímača je viac-menej zbytočný (až na niektoré funkcie).
najag
18.10.11,15:27
Tak sa mi zda, ze tu ide o problem naladenia satelitneho prijimaca na programy, ako o spojene TV s satelitnym prijimacom.
Taserda
19.10.11,04:11
Tak sa mi zda, ze tu ide o problem naladenia satelitneho prijimaca na programy, ako o spojene TV s satelitnym prijimacom. Najprv by som zapol prijímač od digi, potom po chvíľke TV, na ovládači satelitu zatlačím tlačidlo menu a ak sa neobjaví na obrazovke ponuka menu tak nie je spojenie medzi oboma zariadeniami.
dobrava
19.10.11,08:57
Toto všetko som urobil - a nič. Takže asi zoberiem celé vybavenie pod pazuchu a pôjdem k nejakému "opravárovi". Ďakujem za rady.
najag
20.10.11,11:17
Ak ide o DIGI TV, treba nahlasit u nich zavadu na ich linke, opravari pridu a vacsinou vymenia pristroj a hotovo. Treba vyuzivat servis, ak je platba.
misoft
20.10.11,14:28
Ak ide o DIGI TV, treba nahlasit u nich zavadu na ich linke ak sa dovolá, opravari pridu ak prídu a kedy prídu + prichystať si €uráčiky - nechávajú si preplatiť cesty.
dobrava
27.10.11,09:59
Takže ďakujem za odpovede, ako som napísal, "skrinku" som zobral pod pazuchu a poď ho do najbližšej predajne, kde síce nerobia servis na DIGI, ale spojazdnili mi to a ešte som sa dozvedel, že pán, ktorý nám toto všetko montoval, robil to "načierno", a potom, keď namontoval polovici mesta - zdekoval sa a viac ho už nikto nevidel. Je naša chyba, že sme sa dali nahovoriť, totiž on tvrdil, že žiadnu zmluvu pri zriadení nemusíme podpisovať, máme nadiktovať len číslo inkasného lístka, na ktorý nám bude chodiť mesačný paušál. Mesačne síce platíme pravidelne, ale tá kvalita a to všetko okolo toho - niečo hrozné ... Ale aspoň som poučený z vlastných chýb.
Norushka
27.10.11,19:33
ahojte, tak nastala u nas nova situacia, do domacnosti nam pribudol dalsi "dedusko" televizor, a na tom TA3 ide :D ...tak ja uz neviem :(