mona091
02.10.11,08:58
prosim, poradte:

prave mi volala kamoska, ktora mi vravela, ze kazdy rok, dokladuje na zdravotnej a socialnej poistovni potvrdenie o navsteve strednej skoly jej dcery,ze jej to davaju priamo v praci

- je povinnost dokladovat navstevu strednej skoly na SP a ZP?
- ak ano, ako mozem napravit nedokladovanie navstevy skoly aj spatne?
- ide o to, ze moje dieta je teraz v maturitnom rocniku a v minulom roku dovrsilo 18 rokov

dakujem
veronikasad
02.10.11,07:06
SP určite nie, v ZP - aj keď to počas štúdia niektoré ZP nevyžadujú, bola o tom diskusia na Porade - je tiež dobré každý rok predkladať potvrdenie o návšteve školy. Povinnosťou študenta je dokladovať ukončenie štúdia na strednej škole.

Ak si potvrdenie o návšteve školy za predch.šk.roky neodovzdávala, radšej ho daj teraz, ako by ťa mala "naháňať" o niekolko rokov.
mona091
02.10.11,07:10
dakujem, je to niekde zakotvene v zakone? ide mi iba o obdobie navstevy strednej skoly od zaciatku, aj v pripade, ze uz je ziak plnolety?
veronikasad
02.10.11,07:17
dakujem, je to niekde zakotvene v zakone? ide mi iba o obdobie navstevy strednej skoly od zaciatku, aj v pripade, ze uz je ziak plnolety?
Štatút študenta si neviem predstaviť dokladovať inak ako potvrdením o návšteve školy. Počas povinnej školskej dochádzky (10-ročnej) sa návšteva školy nedokladuje,
ivka70
02.10.11,07:18
Predlozit v ZP doklad o navsteve skoly je potrebne po ukonceni povinnej skolskej dochadzky- co v 99% pripadov pripada na obdobie studia na strednej skole..
Potom staci po ukonceni studia a pripadne zaciatok studia na VS.
Netreba potvrdenie predkladat kazdy rok.

A informacie najdes v zakone o zdravotnom poisteni.

V socialnej poistovni nie je potrebne predkladat nic, pretoze dnes uz studenti (ani SS ani VS) nie su v SP poistovani statom.
mona091
02.10.11,07:19
Štatút študenta si neviem predstaviť dokladovať inak ako potvrdením o návšteve školy. Počas povinnej školskej dochádzky (10-ročnej) sa návšteva školy nedokladuje,

toto chapem,

mna zaujima, ci je niekde zakonom podlozena povinnost dokladovat navstevu strednej skoly bez prerusenia?
truch
02.10.11,07:19
Nikde nie je napísané, že je nutné každý rok počas návštevy SŠ nosiť do poisťovne potvrdenia, že dieťa študuje. Povinnosť, doniesť potvrdenie je pri ukončení SŠ. pozri aj tu: http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=464
truch
02.10.11,07:23
mimotemy varím, odbehujem do kuchyne a kým som odpoveď dopísala, sú tam ďaľšie štyri:D kočky ste rýchlici:)
mona091
02.10.11,07:23
Predlozit v ZP doklad o navsteve skoly je potrebne po ukonceni povinnej skolskej dochadzky- co v 99% pripadov pripada na obdobie studia na strednej skole..
Potom staci po ukonceni studia a pripadne zaciatok studia na VS.
Netreba potvrdenie predkladat kazdy rok.

A informacie najdes v zakone o zdravotnom poisteni.

V socialnej poistovni nie je potrebne predkladat nic, pretoze dnes uz studenti (ani SS ani VS) nie su v SP poistovani statom.


prave luskam zakon o ZP, neviem vsak najst predmetny §
mona091
02.10.11,07:25
Nikde nie je napísané, že je nutné každý rok počas návštevy SŠ nosiť do poisťovne potvrdenia, že dieťa študuje. Povinnosť, doniesť potvrdenie je pri ukončení SŠ. pozri aj tu: http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=464

velmi pekne dakujem uz som sa fakt zlakla, co za pokuty ma zase cakaju,

takze uz nemusim luskat ZP? nie je nikde o tom zmienka? urcite?
Nella_2
02.10.11,13:46
toto chapem,

mna zaujima, ci je niekde zakonom podlozena povinnost dokladovat navstevu strednej skoly bez prerusenia?
V zákone to nikde nie je uvedené, bola som tiež kvôli tomu osobne vo VšZP, lebo dcéra dovŕšila 16 rokov. Bolo mi povedané, že mám doniesť potvrdenie, keď dieťa skončí povinnú školskú dochádzku. U syna som tak neurobila a nič z toho nebolo... on niesol až po zápise na VŠ, keď dostal potvrdenie, že je zapísaný.
Vraj každá pobočka tvrdí niečo iné - niekde to vyžadujú, niekde nie. Podľa mňa to vôbec nie je povinné - nosiť každý rok po dovŕšení 16 rokov. Ani na stránkach VšZP nič také nemajú uvedené. Povinné je až po skončení SŠ.
mona091
02.10.11,18:13
dakujem