serena
02.10.11,14:25
Firma Autodoprava, platca DPH, JU. Neviem ci som spravne pochopila zmeny.
takze,: mame blociky za PHM, myto, olej. Ked este v tomto roku podam ziadost o vratenie, tak celu sumu ( s DPH) mozem dat do VOZD. Ked mi vsetko neuznaju, tak z tych blocikov co som uz dala do VOZD aj s DPH, tak z tych internym dokladom neuznanu DPH z VOZD vyminusujem. Je to spravne?
Ked podam ziadost v r.2012 za druhy polrok 2011, tak v r.2011 do VOZD mozem dat iba sumu bez DPH. a ked podam ziadost v r. 2012, tak tu DPH int.dokladom dam do VOZD. tak? a vratena DPH je POZD. ano? dakujem
serena
02.10.11,18:25
posuvam
betka
03.10.11,19:02
19/3k) daň z pridanej hodnoty

1. ktorú je platiteľ dane z pridanej hodnoty povinný odviesť pri zrušení registrácie podľa osobitného predpisu6) s výnimkou uvedenou v § 17 ods. 3 písm. d) druhom bode,
2. ak na jej odpočítanie platiteľ dane z pridanej hodnoty nemá nárok, alebo pomerná časť dane z pridanej hodnoty, ak platiteľ dane uplatňuje nárok na odpočítanie dane koeficientom podľa osobitného predpisu, 6)
3. ak platiteľ dane z pridanej hodnoty má nárok na jej vrátenie v členskom štáte Európskej únie, v ktorom mu boli dodané tovary a služby alebo do ktorého doviezol tovar, ak je daňovým výdavkom tovar a služba,
ku ktorým sa daň vzťahuje, v tom zdaňovacom období, v ktorom účtuje o nároku na jej vrátenie90b) spôsobom podľa osobitného predpisu1) a ak ide o daňovníka účtujúceho v sústave jednoduchého účtovníctva1) alebo o daňovníka, ktorý vedie evidenciu podľa § 6 ods. 11 alebo ods. 14, v tom zdaňovacom období, v ktorom uplatní nárok na jej vrátenie spôsobom podľa osobitného predpisu,90b)
4. ak platiteľ dane z pridanej hodnoty nemá nárok na jej vrátenie v členskom štáte Európskej únie, v ktorom
mu boli dodané tovary a služby alebo do ktorého doviezol tovar, ak je daňovým výdavkom tovar a služba, ku ktorým sa daň vzťahuje, z dôvodu, že suma dane z pridanej hodnoty nedosahuje predpísanú výšku na jej vrátenie, v tom zdaňovacom období, v ktorom došlo k úhrade tovarov a služieb,
serena
05.10.11,18:17
Firma Autodoprava, platca DPH, JU. Neviem ci som spravne pochopila zmeny.
takze,: mame blociky za PHM, myto, olej. Ked este v tomto roku podam ziadost o vratenie, tak celu sumu ( s DPH) mozem dat do VOZD. Ked mi vsetko neuznaju, tak z tych blocikov co som uz dala do VOZD aj s DPH, tak z tych internym dokladom neuznanu DPH z VOZD vyminusujem. Je to spravne?
Ked podam ziadost v r.2012 za druhy polrok 2011, tak v r.2011 do VOZD mozem dat iba sumu bez DPH. a ked podam ziadost v r. 2012, tak tu DPH int.dokladom dam do VOZD. tak? a vratena DPH je POZD. ano? dakujem

Zakon som precitala. Podla Vas je to spravne, ako som to napisala? dakujem.
Mila123
05.10.11,18:26
Zakon som precitala. Podla Vas je to spravne, ako som to napisala? dakujem.
nakukni na www.drsr.sk ...majú to tam rozpísané.....
serena
11.10.11,19:42
je tam vsetko mozne rozpisane. ale prosim Vas napiste mi, ci je to tak spravne ako som napisala,lebo este stale neviem.
serena
12.10.11,19:01
Nikto mi nevie pomoct? Ako to robite vy?
serena
15.10.11,11:10
Preco mi neodpovedate? Neverim k tomu, ze to nikto nevie.
serena
17.10.11,14:57
POMOC