Lubos85
02.10.11,15:11
Pred troma rokmi koncom augusta 2008 som zasielal jednej spoločnosti potvrdenie. Doporučene a cez podací lístok. Zrejme pošta stratila tento list a teraz po troch rokoch si daná spoločnosť spomenula, že som jej nezaslal toto potvrdenie. Hlavne, že ma táto spoločnosť vôbec neupozornila za tie tri roky, že tam to potvrdenie nemajú, aby som im zaslal nove. Na základe ako zmluvy, tak aj aktuálneho cenníka tejto spoločnosti, tato spoločnosť žiada odo mňa vysokú pokutu, ktorá sa platí v prípade nedodania tohto potvrdenia. Ako dlho pošta uchováva záznamy? Je možne po troch rokoch dopátrať sa kde sa stratil tento list? Respektíve aspoň vie pošta potvrdiť, po tých troch rokoch, že bol daný list odoslaný? Danej spoločnosti nestačí ako dostatočný dôkaz podací lístok, ktorý mam doteraz uschovaný.
misoft
02.10.11,14:09
Podací listok je dôkazom o podaní poštovej zásielky k doručeniu. Mal by to byť dostatočný dôkaz o tom, že to bolo včas odoslané a že pošta to k odoslaniu prevzala. Na základe tohto môžeš na pošte žiadať, aby preverila, kde sa stratila táto listová zásielka (ktorá nebola doručená adresátovi, ale doručenie - poštovné - bolo zaplatené). Je to chybou pošty, prípadné škody si potom môžeš žiadať kompenzovať od nich na základe nedodržania prepravných podmienok (nedoručenie zásielky). Je to pasé.

Teraz som čítal na http://www.posta.sk/potrebujem/podat-reklamaciu#a4 - takže po troch rokoch je šanca = 0%. Žiaľ.
Mária27
02.10.11,16:20
Pošta skartuje dodacie doklady zvyčajne každé 3 roky. Možno by si sa mohla informovať na dodacej pošte - ktorá dodáva zásielky tej spoločnosti, či majú doklady už skartované.
Myslím, že ak tá spoločnosť potrebuje to tlačivo, budeš jej ho musieť poslať. Pokutu za meškanie jej však platiť nemusíš, máš doklad o podaní, mohli chýbajúce tlačivo reklamovať skôr, keď im chýbalo. Zásielku s tlačivom pravdepodobne dostali, ale tlačivo niekde stratili, preto ho žiadajú až teraz.