zuza888
02.10.11,18:28
Dobry den,
pracujem v malej s.r.o. (2 stali zamestnanci) a uvazujeme, ze by sme nasu cinnost rozsirili o prevadzku kaviarne/baru. Viete mi poradit ohladom povolenia na predaj liehovin, povinnosti s tym spojenych, otvaracich hodin (je nutne ich schvalenie a kym?), roznych povinnosti napr. zakaz fajcenia, unikove vychody a pod. ...
Je mozne viest prevadzku ako klub, tusim to spada pod pravnu formu 701 - Zdruzenia (s pristupom verejnosti)? Vylucuje sa to s s.r.o.? S.r.o. vraj moze byt vedena formou klubu, je to pravda? Co k tomu treba?
Vopred dakujem velmi pekne za vsetky rady a odporucania.
bryan
03.10.11,08:06
Formy klubu boli zaujimave hlavne v suvislosti s nastupom zakona na ochranu nefajciarov, vo Francuzku a aj u nas to na isty cas riesilo "ine" podmienky ako urcoval zakon, kedze sa v klube uz nie celkom jedna o verejny pristup komukolvek.

To ci ma byt KLUB vedeny ako zdruzenie alebo s.r.o. ti povedat neviem, existuje zakon kde su sportove kluby mozne viest aj ako s.r.o. ale ak sa ma jednat o filmovy klub, cajovy klub alebo krcmu s uzavretou spolocnostou vo forme klubu, tak to by mohol niekto skusit tu este napisat, lebo moc na porade sa o tomto najst neda... Dokonca roznu formu klubu maju aj eroticke masazne salony (chcel by som vidiet ako tam chodi inspekcia na kontrolu...)

Viem o postoji napriklad hygieny, kedy nemoze zatvorit prevadzku, lebo sa jedna o klub a tym padom tam hygiena nema pravo ukonov ani prevadzkovatel klubu nemusi od hygieny ziadat suhlas.

Viete niekto nieco viac o kluboch, prosim?