Gabriela Horváthová
21.01.06,07:02
Dobré ráno,

chcem sa spýtať, manžel nemá otvorený podnikateľský účet. Na odvody do VšZP a SP používa len bežný účet. Vzikla som vložiť peniaze na platby na elektriku a pôžička a ostatné súkromné úhrady.
Do peňažného denníka samozrejme len napíšem odvody do VšZp a SP. Prosím Vás môžem to tak robiť?

Potvrdenie, doklad, že som vložila ja na manželov účet peniaze som stratila mám len mesačný výpis z účtu. Ako to mám urobiť aby som to mala správne?
Ďakujem :mee:
gigi
Paula
21.01.06,06:26
Dobré ráno,

chcem sa spýtať, manžel nemá otvorený podnikateľský účet. Na odvody do VšZP a SP používa len bežný účet. Vzikla som vložiť peniaze na platby na elektriku a pôžička a ostatné súkromné úhrady.
Do peňažného denníka samozrejme len napíšem odvody do VšZp a SP. Prosím Vás môžem to tak robiť?

Potvrdenie, doklad, že som vložila ja na manželov účet peniaze som stratila mám len mesačný výpis z účtu. Ako to mám urobiť aby som to mala správne?
Ďakujem :mee:
gigi
Platby do poisťovní v takom prípade by som zaúčtovala interným dokladom s priložením kópie výpisu BÚ.
Pozri si v linku prísp.č.4:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=16653&highlight=podnikate%B5sk%FD
Gabriela Horváthová
22.01.06,13:36
Dobrý deň,

aký interný doklad?:mee:

gigi
Paula
22.01.06,13:46
Dobrý deň,

aký interný doklad?:mee:

gigi
Interným dokladom (zápisom) sa účtujú príjmy alebo výdaje, ktoré neprebehli cez pokladňu alebo podnikateľský účet, resp. aj uzávierkové operácie, ako sú napr.odpisy dlhodobého majetku.
nano
22.01.06,14:07
Ja to učtujem ako príjem neovpl.základ dane a výdaj takiež,pokiaľ toho nie je veľa.
Paula
22.01.06,14:17
Ja to učtujem ako príjem neovpl.základ dane a výdaj takiež,pokiaľ toho nie je veľa.
Lenže zadávateľovi otázky ide o to, aby mohol dať odvod (platbu) poistného zo živnosti , uhradený z nepodnikateľského účtu do výdavkov OZD.
Gabriela Horváthová
22.01.06,14:21
Z bežného účtu platíme všetko aj odvody do SP a VšZP. Tieto odvody som napísala do peňažného denníka ako (výdavok z BU a platby do fondov).

Ostatné nie. Ale ešte aj dve doklady som stratila za január a jún, ako vložila peniaze na účet.

Teraz už naozaj neviem ako mám spraviť aby som mala správne.
gigi
Paula
22.01.06,14:31
Z bežného účtu platíme všetko aj odvody do SP a VšZP. Tieto odvody som napísala do peňažného denníka ako (výdavok z BU a platby do fondov).

Ostatné nie. Ale ešte aj dve doklady som stratila za január a jún, ako vložila peniaze na účet.

Teraz už naozaj neviem ako mám spraviť aby som mala správne.
gigi
Doklad o vklade nie je dôležitý. Dôležité sú správne údaje na výpise pri platbe, teda č.účtu, var.symbol, konšt.symbol, špecif.symbol. Aby bolo identifikovateľné, komu a za čo sa platilo. Stále predpokladám, že ten osobný účet patrí manželovi-podnikateľovi, nie tebe.
Gabriela Horváthová
22.01.06,14:37
Áno, majiteľ účtu je manžel.
nano
22.01.06,18:34
Paula,ja som pochopil tak,že učtuje výpis nepodnikateľský-bežný do PD a nevie ako na ňom zaučtovať súkromné platby,preto som to tak napísal.
Vladimír Ozimý
24.01.06,11:29
jednoznacne odporucam zalozit podnikatelsky ucet
Gabriela Horváthová
25.01.06,07:52
Ďakujem.

Po založený podnikateľského účtu hneď treba nahlásiť na DÚ.
Budem platiť pokutu?
gigi