Gabika 1
02.10.11,20:13
Chcela by som podnikať a ziskať prispevok na začatie v podnikani a neviem ani kde mam začať a kolko musim byť na podpore aby som dostala prispevok.Dakujem.
Dantess
02.10.11,18:19
musis ist na urad prace, 3 mesiace tam byt, spravit testy, podnikatelsky plan, obhajit ho. je to tak 6 až 9 mesačna vec. A dostanes okolo 3 000eur, takže ak nemas vlastne zdroje ani nemusis skusat za to sa neda prakticky nič spravit v dnesnej dobe konkurencie.
Xanti
02.10.11,18:20
No odporúčam hore zadať slovíčko .... dotácia ... a kliknúť na hľadať. Nájde Ti kopec tém, ktoré ked prečítaš tak budeš oveľa múdrejšia.
Samkova78
03.10.11,08:43
No ja mám ten isty problém. Mám nápad ale chybaju financie. Vdaka za pomoc.
Dantess
03.10.11,08:46
tento "problém" má mnoho ľudí :D
Ankaa7
05.10.11,15:20
A podarilo sa už niekomu z porady získať príspevok?
Čoho sa týkali testy? (v roku 2011)
Podnikateľský plán musí byť úplne podrobný? Alebo hrubé cifry?
A ako si mám predstaviť "jeho obhajobu"? Ako v škole? :D

Chápem správne, že tri mesiace musím byť evidovaná na úrade práce, že? Nie je možnosť nejakým spôsobom tam zahrnúť aj uchádzača, ktorý nebol vedený, ale bol dobrovoľne nezamestnaný a odvody si hradil sám?
ada.gustafik@gmail.com
05.10.11,16:52
A podarilo sa už niekomu z porady získať príspevok?
Ahoj, ja som získala dotáciu nedávno... teda podpísala som dohodu, na účet mi zatiaľ neprišla... testy som robila pred mesiacom ;)
Čoho sa týkali testy? (v roku 2011)
Pokiaľ si účtovníčka, tak texty budú pre Teba určite triviálne, napr. jedna otázka z testu:
Aká je výška dane z pridanej hodnoty?
a) 20 percent
b) 22 percent
c) 19 percent
Podnikateľský plán musí byť úplne podrobný? Alebo hrubé cifry?
Prípravu na texty ako aj znenie vzorového podnikateľského plánu podľa ktorého postupuješ Ti úrad poskytne. Sú tam odhadované sumy, je to iba plán, na ktorého realizáciu a kontrolu sa nijako neprihliada. Mne bolo vyslovene povedané, že realita je iná vec... hehehe... treba aby si hlavne vykázala zisk minimálne 500 eur mesačne, teda aby plán bol perspektívny pre nich na schválenie.
A ako si mám predstaviť "jeho obhajobu"? Ako v škole?
Obhajoba úplne ako v škole, ešte do Teba budú aj rýpať a riešiť sa na Tebe...
Chápem správne, že tri mesiace musím byť evidovaná na úrade práce, že? Nie je možnosť nejakým spôsobom tam zahrnúť aj uchádzača, ktorý nebol vedený, ale bol dobrovoľne nezamestnaný a odvody si hradil sám?
Minimálne 3 mesiace a nedá sa to obísť. Je to základná podmienka dotácie. Musíš byť 3 mesiace evidovaná... zvyčajne to aj tak vyjde na ten pol rok, lebo až po 3 mesiacoch Ťa zaradia na čakačku na školenie, po školení máš mesiac na podnikateľský plán, potom čakáš ďalší mesiac na komisiu na schválenie a potom si musíš zriadiť živnosť a podpísať dohodu o príspevku.

Ešte by som Ťa upozornila nato, že použitie príspevku je limitované, nesmieš tým hradiť prevádzkové náklady, vyslovene investícia do tvojho podnikania (v mojom prípade vybavenie kancelárie) a kúpené veci musia byť nové.
sasenkak
22.10.11,10:46
[QUOTE=Ankaa7;1863758

Chápem správne, že tri mesiace musím byť evidovaná na úrade práce, že? Nie je možnosť nejakým spôsobom tam zahrnúť aj uchádzača, ktorý nebol vedený, ale bol dobrovoľne nezamestnaný a odvody si hradil sám?[/QUOTE]

Je taka moznost,ze uz pocas tej 3-mesacnej doby si podas prihlasku a absolvujes pripravny kurz aj obhajobu a o prispevok poziadas az po uplynuti tej 3mes,doby. Ono to vsetko nieco trva,napr. na pozvanku k absolvovaniu toho skolenia cakam mesiac ...