xanderko
03.10.11,01:35
Dobry den.
Dnes som bohuzial mal nehodu. Ehm, skodovu udalost. Upresnim:
Prechadzal som cez krizovatku, bol som na vedlajsej ceste, nedal som prednost. Avsak auto do ktoreho som nabural, voslo do krizovatky sice po hlavnej, ale do zakazu vjazdu(okrem zasobovania). Chodim tadial denne a nejak som si bohuzial zvykol, ze sa do tej strany obcas ani nepozriem, co sa mi dnes skaredo vypomstilo.
Kedze sme nevedeli odhadnut skodu na vozidlach, zavolali sme dopravnu policiu, ktora po prichode za vinnika oznacila samozrejme mna a udelila pokutu za zavazny priestupok. Poskodeny dostal pokutu za porusenie Zakazu vjazdu.
Policajti s nami spisali zaznam o tom, ze to nie je doprava nehoda ale skodova udalost a odisli. Nasledne sme vyplnili tlacivo o skodovej udalosti, kde som (na pokyn policajtov) opat ako vinnik ja.
Policajtom podpisane, pokuty zaplatene, skodova udalost spisana.
Bohuzial, az doma v klude ma napadlo, ze som mohol trvat na spoluvine(zaskrtnut to na tom Zazname o skodovej udalosti). Mohol som?
Mozem dodatocne zmenit Zaznam o skodovej udalosti? Ci iba so suhlasom druhej strany? Ci ani vtedy nie?
Ak ano, nebude sa nasledne poistovna ohanat papierom od policajtov, kt. za vinnika urcili mna? Logicky mi z toho vyplyva, ze nema narok kedze sa nestala dopravna nehoda, ale skodova udalost a pri nej sa spoluvina z pohladu policie neriesi. Alebo sa mylim?
Ano, viem o absolutnej prednosti v jazde, no v pripade, ze by on neporusil dopravne predpisy, nehoda by sa nestala. Alebo je to len dalsie "Keby..."
Jedna sa mi len o to, aby mi poistovna preplatila cast nakladov na opravu kedze som student a nemam tych penazi moc na zvys.
Vopred dakujem, za Vase odpovede.
Martin
Stanislav 1975
03.10.11,06:07
Dobry den.
Dnes som bohuzial mal nehodu. Ehm, skodovu udalost. Upresnim:
Prechadzal som cez krizovatku, bol som na vedlajsej ceste, nedal som prednost. Avsak auto do ktoreho som nabural, voslo do krizovatky sice po hlavnej, ale do zakazu vjazdu(okrem zasobovania). Chodim tadial denne a nejak som si bohuzial zvykol, ze sa do tej strany obcas ani nepozriem, co sa mi dnes skaredo vypomstilo.
Kedze sme nevedeli odhadnut skodu na vozidlach, zavolali sme dopravnu policiu, ktora po prichode za vinnika oznacila samozrejme mna a udelila pokutu za zavazny priestupok. Poskodeny dostal pokutu za porusenie Zakazu vjazdu.
Policajti s nami spisali zaznam o tom, ze to nie je doprava nehoda ale skodova udalost a odisli. Nasledne sme vyplnili tlacivo o skodovej udalosti, kde som (na pokyn policajtov) opat ako vinnik ja.
Policajtom podpisane, pokuty zaplatene, skodova udalost spisana.
Bohuzial, az doma v klude ma napadlo, ze som mohol trvat na spoluvine(zaskrtnut to na tom Zazname o skodovej udalosti). Mohol som?
Mozem dodatocne zmenit Zaznam o skodovej udalosti? Ci iba so suhlasom druhej strany? Ci ani vtedy nie?
Ak ano, nebude sa nasledne poistovna ohanat papierom od policajtov, kt. za vinnika urcili mna? Logicky mi z toho vyplyva, ze nema narok kedze sa nestala dopravna nehoda, ale skodova udalost a pri nej sa spoluvina z pohladu policie neriesi. Alebo sa mylim?
Ano, viem o absolutnej prednosti v jazde, no v pripade, ze by on neporusil dopravne predpisy, nehoda by sa nestala. Alebo je to len dalsie "Keby..."
Jedna sa mi len o to, aby mi poistovna preplatila cast nakladov na opravu kedze som student a nemam tych penazi moc na zvys.
Vopred dakujem, za Vase odpovede.
Martin

Bohužial aj keď ta chápem, ale asi nevyriešiš nič, podaj nejaké odvolanie, ale tvoje šance vidím takmer nulové...

Chápem ťa- napr. aj motorkárovi sa ťažko dáva prednosť, keď ide síce po hlavnej ale na 50-tke letí 130... a tiež je nakoniec vinný vodič ktorý "nedal prednosť"
bubkoch
03.10.11,06:18
stanislav: nie, nie vzdy je v takom pripade vinny vodic, vid pripad Langoš alebo I.Hlinka .. ale to len tak mimo temy :)
bubkoch
03.10.11,06:20
ak nemas havarijnu, myslim ze mas smolu ... vinnika tažko presvedčis aby prepisal spravu o nehode a nahlasil to vo svojej poistovni aby si ty mohol dostat nejake peniaze a on dostal z tvojej poistovne menej
Stanislav 1975
03.10.11,06:23
bubkoch, máš pravdu, ale tu skor výnimka potvrdzuje pravidlo- vačšinou to tak je..., inak ten Langoš-tam to tiež vyzeralo všelijako,hm...
xanderko
03.10.11,06:54
dakujem za vase odpovede.
bohuzial nemam havarijnu, ale ma ju prave ten druhy a v tom pripade to jemu az tak neuskodi a snad sa s nim bude dat dohodnut.
dam vediet ako to dopadlo.
bubkoch
03.10.11,11:35
dakujem za vase odpovede.
bohuzial nemam havarijnu, ale ma ju prave ten druhy a v tom pripade to jemu az tak neuskodi a snad sa s nim bude dat dohodnut.
dam vediet ako to dopadlo.
mozes skusit, ale to bude znamenat ze v prepisanej sprave o nehode pre poistovnu v kolonke "bola privolana policia ?" budes klamat a napises "nie".
ja by som obvinenie z pokusu o poistovaci podvod neriskoval ... nikdy nevies ako sa moze poistovna dozvediet ze tam policia bola a v sprave od policajtov bude ze na vine si len ty, nie aj ten druhy
xanderko
03.10.11,15:15
nie to rozhodne nemam v plane. Ja len chcem, aby v ramci poistnej udalosti nebola cela vina na mne. A neviem, ci v poistovni rozhoduje skor to co vyhodnoti policia alebo to ako sa dohodneme na spisani Sprave o nehode.