pupava12
03.10.11,09:05
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť čo sa týka pokladne vo firme.:(:(:( Kolegyňa je PN, a tak mi prenecháva pokladnu. Ako mám začať, a na čo si mám dať pozor???? Prosím o každu radu, aby som sa neskôr vyhla problémom, ktoré z nedbanlivosti spravím. Vďaka :).
zk24
03.10.11,07:09
Pokladna ako registracna pokladna alebo pokladna ako ucet? Hlavne aby ti sedela hotovost... ak mas na starosti fyzicky peniaze, tak aby nikto nevzal bez toho aby ti podpisal vydavkovy pokladnicny doklad.

a hlavne si skontroluj, teraz ked ju preberas, ci je tam tolko hotovosti kolko tam uctovne ma byt....
pupava12
03.10.11,07:12
zk24, pokladňa ako účet. povedala mi, aby som začala s 0,- eur. potom to bude takto lepšie. Výdavkový doklad, jasné na to si dám pozor.
pupava12
03.10.11,07:20
Bude dobre, ak začnem s 0,-eur na konte???? Ako to potom budem robiť, ak už teraz mám samé bločky na preplatenie, a žiadna dotácia???? Čo potom s tým????
truch
03.10.11,07:51
Pri odchode pracovníčky, ktorá mala na starosti pokladňu je nutné urobiť inventúru pokladne a preberací protokol, aby bolo jasné čo a hlavne koľko peňazí preberáš.
obluda
03.10.11,08:07
jednoznačne, bez tohto by som sa pokladne ani nedotkla...to bude totiž tvoj počiatočný stav...
0 eur na konte...možno kolegyňa myslela, aby si si "urobila" úplne novú pokladňu, ale do nej aj tak potrebuješ vklad alebo aspoň pravidelný príjem hotovosti ak potrebuješ preplácať bločky...
evina
03.10.11,08:21
No neviem ako sa dá v septembri, resp. októbri začať robiť pokladňu s nula stavom. Veď účet 211 uvádza stav v pokladni k 30.9.2011, urobí sa inventarizácia peňažných prostriedkov, spíšu prípadné rozdiely a ide sa ďalej. Zo všetkých dokladov je jasné kedy a kto mal zodpovednosť za daný stav
pupava12
03.10.11,08:54
asi nová pokladna je myslená 211 099???? Nie??? Tam by mohol byť začiatočný stav 0,-. Alebo sa mýlim??? Ale ako s tými výdavkovými dokladmi, z toho som :confused::confused::confused:!!!!!!
evina
03.10.11,09:00
asi nová pokladna je myslená 211 099???? Nie??? Tam by mohol byť začiatočný stav 0,-. Alebo sa mýlim??? Ale ako s tými výdavkovými dokladmi, z toho som :confused::confused::confused:!!!!!!

Máš robiť len pokladňu /pokladničná kniha/ alebo aj účtovanie? Je v pokladni hototvosť?