18lenussa
03.10.11,10:26
Prosím Vás o radu. Som študentka vysokej školy a vybrala som si tému na bakalarku: Účtovanie záväzkov v sústave podvojného účtovníctva. Neviem si poradiť s cielom práce a osnovou. Neviem sa nejako pohnúť dalej. V každej bakalárke sa má riešiť nejaký problém ale čo sa týka záväzkov, tak tam je jednine problém s uhrázdaním záväzkou a to z dvoch stran ale z tej druhej sú to vlastne už potom pohladavky...tak neviem....Mohli by sme to aj ukázať na nejakej firme ale aj tak neviem čo by som s tými učt. prípadmi týkajúcimi sa záväzkov ukázala na firme a čo by som s tým mohla riešiť.
Mila123
03.10.11,08:29
ako vidíml nielen nezvládaš bc. prácu ale aj ten pravopis!!!!!!
záväzkov je správne.....3 x si nesprávne použila výraz s chybou!!!!!
18lenussa
03.10.11,08:32
ako ked nevieš odpovedať a len chceš hladať chyby tak tu nemáš čo robiť.
Pikoška
03.10.11,08:49
Vieš, ťažko Ti je radiť, keď za opravu textu ani nepoďakuješ a tých chýb je tam oveľa viac. Na vysokoškoláčku nepekný úvodný CV. A to, čo si napísala, naznačuje aj chabé vedomosti z účtovníctva. Ak máš v práci riešiť "záväzky", tak rieš záväzky! V účtovníctve nemôžeš byť Ryba aj Rak.;)
18lenussa
03.10.11,09:05
tak bohužiaľ nie každý je dokonalí v pravopise...tak ďakovať za chyby? No neviem ako ja tu hladám pomoc a som bola prekvapená, ze ludia radšej než aby pomohli tak zabávajú sa hľadaním chýb...Čo sa týka tých záväzkou tak jedna účtovníčka mi poradila, ze to mám brať z dvoch hľadísk. Ja som tiež toho názoru, že lepšie je to brať iba zo strany záväzkov. Len som chcela vedieť názor viacerých ľudí.
Mila123
03.10.11,09:05
wow.....drzé sebavedomie ako vidím, resp. čítam by si mohla rozdávať......prajem Ti veľa zdaru do písania....
evina
03.10.11,09:34
Prosím Vás o radu. Som študentka vysokej školy a vybrala som si temu na bakalarku: Účtovanie záväzkov v sústave podvojného účtovníctva. Neviem si poradiť s cielom práce a osnovou. Neviem sa nejako pohnuť dalej. V každej bakalarke sa má riešiť nejaký problém ale čo sa týka závazkou taktam je jednine problém s uhrázdaním záväzkou a to z dvoch stran ale z tej druhej sú to vlastne už potom pohladavky...tak neviem....Mohli by sme to aj ukázať na nejakej firme ale aj tak neviem čo by som s tými učt. prípadmi týkajúcimi sa závazkou ukázala na firme a čo bysom s tým mohla riešiť.

Neviem, či si úplne na začiatku alebo nie...ak áno skús začať naštudovaním postupov účtovania /sú aj tu na Porade v sekcii zákony/ napr. paragraf 50/ , a to ťa možno posunie a inšpiruje Ďalej... aj tu na POrade ak si dáš v lište !Hľadať" účtovanie záväzkov" nájdeš určite konkrétnu inšpiráciu, ktorú Ti môžeme pomôcť rozvíjať ďalej....
18lenussa
03.10.11,09:46
dakujem :)
No som ešte len na začiatku, hlavne neviem ako to mám riešiť lebo sme ešte nemali v škole žiadne informácie o tom čo ako písať. Tie informácie o bakalarke. Zo školiteľkou som sa už stretla ale ta ma ani neusmernila. Neviem čo mám riešiť v tej bakalarke. Ako teória je jedna časť učtovanie záväzkov druhá ale ta praktická čast fakt neviem, kedže mám v každej bakalarke dospieť k nejakému výsledku,riešeniu. Čo si ale v tejto téme dajako neviem predstaviť.
evina
03.10.11,09:54
dakujem :)
No som ešte len na začiatku, hlavne neviem ako to mám riešiť lebo sme ešte nemali v škole žiadne informácie o tom čo ako písať. Tie informácie o bakalarke. Zo školiteľkou som sa už stretla ale ta ma ani neusmernila. Neviem čo mám riešiť v tej bakalarke. Ako teória je jedna časť učtovanie záväzkov druhá ale ta praktická čast fakt neviem, kedže mám v každej bakalarke dospieť k nejakému výsledku,riešeniu. Čo si ale v tejto téme dajako neviem predstaviť.

No samozrejme musíš mať presné usmernenie, ťažko niečo poradiť, ak nevieme konkrétne ktorým smerom. Zatiaľ si študuj, aké sú záväzky, ako sa účtujú a čo sa robí v prípade ich neuhradenia- AKé Sú TAM povinnosti a pod. Všetko náíjdeš na Porade a potom konkrétny účtovný prípad sa určite dá nájsť. Ak prídeš za školiteľkou s určitou predstavou aké predpisy riešia záväzky, aké záväzky máme, ako ich účtujeme a odppisujeme možno navedieš i ju :) .
Pikoška
03.10.11,14:07
dakujem :)
No som ešte len na začiatku, hlavne neviem ako to mám riešiť lebo sme ešte nemali v škole žiadne informácie o tom čo ako písať. Tie informácie o bakalarke. Zo školiteľkou som sa už stretla ale ta ma ani neusmernila. Neviem čo mám riešiť v tej bakalarke. Ako teória je jedna časť učtovanie záväzkov druhá ale ta praktická čast fakt neviem, kedže mám v každej bakalarke dospieť k nejakému výsledku,riešeniu. Čo si ale v tejto téme dajako neviem predstaviť.Neprezradíš nám názov školy? Ak si prečíta súdny účtovník vyznačené, musí neodvratne vidieť, že sa zabávaš. Lebo v bežnom účtovníctve ak vieš teóriu, tak v praktickej časti už len účtuješ. Dajme tomu okrem iného aj záväzky.:);)
18lenussa
03.10.11,18:00
Prečo by som sa zabávala. Ja sa nepýtam na teoriu ani na učtovanie. Mne robí problém, čo mám riešiť v praktickej časti (k čomu som dospela, čo som riešila či som splnila ciel prace)
Pikoška
05.10.11,10:17
Toto som Ti našla na Porade v inzercii. A si za vodou. Síce som skoro odpadla, ale pokrok je pokrok. Už len čakám, kedy vymyslia firmu, ktorá za mňa nájde náhradníčku do krematória.:rolleyes:
http://wwwww.eseminarky.skw.eseminarky.sk/
Eulalia
05.10.11,10:28
Toto som Ti našla na Porade v inzercii. A si za vodou. Síce som skoro odpadla, ale pokrok je pokrok. Už len čakám, kedy vymyslia firmu, ktorá za mňa nájde náhradníčku do krematória.:rolleyes:
http://wwwww.eseminarky.skw.eseminarky.sk/
Škoda, že nám Richard zrušil tlačítko zábavné - schuti som sa na tej náhradníčke do krematória zasmiala. Mimochodom, aj mne by sa možno zišla. Nedáme si inzerát?
Alebo založíme tému na Porade?
ale čo sa týka záväzkov, tak tam je jednine problém s uhrázdaním záväzkou - a že by toto bol jediný problém záväzkov? Hmm... stačí si pozrieť účtovnú osnovu kde a aké všelijaké záväzky sa účtujú a už ma aj hlava môže bolieť, koľko problémov vyskočí.
18lenussa
06.10.11,18:09
ale ja myslím nejaký všeobecný problém, ktorý sa týka záväzkov. Ja nemám toľko skúseností z účtovníctvom a preto hľadám pomoc tu u ľudí, ktorí sa vyznajú.
Dáša_
06.10.11,18:19
Toto som Ti našla na Porade v inzercii. A si za vodou. Síce som skoro odpadla, ale pokrok je pokrok. Už len čakám, kedy vymyslia firmu, ktorá za mňa nájde náhradníčku do krematória.:rolleyes:
http://wwwww.eseminarky.skw.eseminarky.sk/

tak toto je ina sila - ale veď oni nakoniec robia iba podklady
tictac7
06.10.11,18:35
...takže pekne od začiatku:
1. tému bakalárskej, aj akejkoľvek inej práce, si vyberám zásadne takú, ktorú aj viem rozpracovať a mám o nej aspoň tušenia...
2. gramatika - základná vizitka každej práce, ak ju nepoužívaš správne teraz, ťažko ju budeš aplikovať pri danej práci - obsahovo práca síce môže byť na vysokej úrovni, ale jej prezentácia...:mad:, no a práca sa posudzuje ako celok, teda vrátane gramatiky
3. "všeobecný problém" - v príspevku č. 13 je jasne napísaný, keď ho ale začneš rozoberať, skončíš niekde úplne inde (zvykne sa to nazývať aj druhotná platobná neschopnosť, alebo začarovaný kruh)
4. v tejto fáze nemôžeš nikdy dospieť k odpovediam z Tvojho príspevku č. 11 - toto budeš vedieť, až keď tému spracuješ. Príklad (taký banálny): cieľ - chcem schudnúť (prestať fajčiť, naučiť sa nejakú reč - proste doplň si čokoľvek). Začiatok: dnes - Koniec: 31.3.2012. Nech premýšľam ako chcem, skôr ako 31.3.2012 to, k čomu som dospela, či som splnila cieľ, čo všetko som pri tom musela riešiť Ti dnes, zajtra, ani o mesiac povedať neviem...
18lenussa
06.10.11,18:47
Ano je pravda, ze som nad tým mala premýšľať, ale až teraz, ked si čítam knihy a zisťujem informácie o ktorých som predtým než som si vyberala bakalársku prácu nevedela, tak by som si inú tému vybrala. Teraz viem, ze lepšie by sa mi písalo o pohľadávkach. Ja som si vybrala tému lebo ostatné, ktoré som chcela boli už obsadené a to som sa prihlasovala hneď ako to spustili a už mi všetci zobrali tie témy čo som chcela. Túto tému som si zobrala potom z toho dôvodu, ze na strednej škole som mala účtovníctvo a mama je účtovníčka takže vie mi nejaké knihy poskytnúť. K inej téme čo už zostali by som ani ceknúť nevedela.
K tej 4. lenže nemôžem si teraz napísať nejaký ciel práce a nevedieť o čom budem písať a čo bude mojím cieľom a hlavne splniť ten ciel lebo potom by som nesplnila bakalárku.
srska
06.10.11,19:01
ale ja myslím nejaký všeobecný problém, ktorý sa týka záväzkov. Ja nemám toľko skúseností z účtovníctvom a preto hľadám pomoc tu u ľudí, ktorí sa vyznajú.no a tá školiteľka je odkiaľ? z venezuely?
Pikoška
06.10.11,19:10
Ano je pravda, ze som nad tým mala premýšľať, ale až teraz, ked si čítam knihy a zisťujem informácie o ktorých som predtým než som si vyberala bakalársku prácu nevedela, tak by som si inú tému vybrala. Teraz viem, ze lepšie by sa mi písalo o pohľadávkach. Ja som si vybrala tému lebo ostatné, ktoré som chcela boli už obsadené a to som sa prihlasovala hneď ako to spustili a už mi všetci zobrali tie témy čo som chcela. Túto tému som si zobrala potom z toho dôvodu, ze na strednej škole som mala účtovníctvo a mama je účtovníčka takže vie mi nejaké knihy poskytnúť. K inej téme čo už zostali by som ani ceknúť nevedela.
K tej 4. lenže nemôžem si teraz napísať nejaký ciel práce a nevedieť o čom budem písať a čo bude mojím cieľom a hlavne splniť ten ciel lebo potom by som nesplnila bakalárku.Nechceš? Budem Ti robiť konzultantku zadara.;) Aspoň sa nasmejeme, keď už nevyriešime prúsery z neplatenia záväzkov. Alebo pohľadávok.:) S Tebou musí byť veselo a ja sa veľmi rada smejem.:D
tictac7
06.10.11,19:15
no a tá školiteľka je odkiaľ? z venezuely?

...jaaaj, to, čo je dnes na školách.... Moja osobná skúsenosť (5 rokov dozadu), po xx rokoch som sa rozhodla, že by bolo dobré mať aj taký iný papier (teda - bola som k tomu dokopaná životom - pohovor vždy vypálil - prax, testy, vedomosti O.K., len škoda, že aj ten papier k tomu nie je). Nebudem teraz rozoberať tých cca 120 zabitých sobôt a neviem koľko prebdených nocí pred skúškami - pointa - šéf diplomovej práce, nemal o mojej téme ani poňatia a kukal na mňa ako puk, keď som mu doniesla prvých cca 20 strán z praktickej časti, že odkiaľ som na to prišla....
18lenussa
06.10.11,19:16
no hľadám pomoc tu lebo školiteľka mi nepomohla (asi som si myslela, že mi viac pomôže, usmerní ma) Dosť to závisí od školiteľky. Ciel práce máme odovzdať do konca októbra. Niektorý moji spolužiaci ešte ani stretávku nemali, lebo na nich školitelia kašlú, neodpisujú im. Iným zasa školiteľka napísala cieľ práce ako si ona predstavuje a potom sa aj ľahšie píše, ked mám istotu, že tak si to predstavuje.
18lenussa
06.10.11,19:19
tak my povedz ty čo by si riešila na tejto téme? Alebo ohľadne záväzkov. Mna napadjú iba tie problémy s neplnením si záväzkov.
tictac7
06.10.11,19:30
....záväzky z obchodného styku (321), záväzky voči inštitúciám SP a ZP (336), záväzky voči zamestnancom (331), záväzky voči DÚ a z miestnych daní a poplatkov (34x), záväzky z dlhodobého prenájmu (474), ostatné záväzky (325 - operatívny leasing, preplatené pohľadávky....), záväzky voči spoločníkom a združeniu (365, 366...), iné záväzky (379), záväzky..... ich tam teda je. No a čo by som riešila, ich vznik, zánik, daňový aspekt (pri ich neuhradení do 3 rokov od vzniku), ďalšie dôsledky ich neuhradenia - penále, úroky z omeškania, platobný rozkaz, exekúcia.... Dúfam, že Ťa to aspoň troška nakopne. Skús si k tomu najskôr niečo naštudovať a keď si s niečim konkrétnym nebudeš vedieť poradiť, ozvi sa. Ale toto by Ti mohlo pomôcť. Teda aspoň si myslím....
18lenussa
06.10.11,19:55
dakujem :)
Pikoška
07.10.11,04:05
tak my povedz ty čo by si riešila na tejto téme? Alebo ohľadne záväzkov. Mna napadjú iba tie problémy s neplnením si záväzkov.Tictac7 Ti napísala takmer všetko, takže v závere už len - vyhnúť sa konkurzu.
Eulalia
07.10.11,14:40
Hovoríš, že mama je účtovníčka. Určite má doma alebo v robote nejakú Cenigovú (múdra to baba, čo píše knihy o podvojnom účte a robí kopec školení). Prečítaj si, čo sa na ktorých záväzkoch účtuje, popýtaj sa mami, s akými konkrétnymi záväzkami sa stretla vo svojej práci. Určite má aj nejaké známe, čo robia alebo robili v účtovných spoločnostiach. Choď k nim po rozumy.
Návrh na osnovu:
- Úvod - záväzky ako súčasť podvojného účta (Môžeš aj trocha z histórie)
- Samotná práca - rozobrať rôzne druhy záväzkov, môžeš povedať, ktoré sú najčastejšie, ktoré sa účtujú najmenej, ako vznikajú, ako sa účtujú, ako ovplyvňujú bilanciu (súvahu), čo vlastne vyjadrujú, prečo je ich úloha v účte dôležitá, môžeš spomenúť aj ako sa splácajú, ako sa účtujú splátky.....
- Záver - prečo je pre každého podnikateľa (je jedno, či je to banka, nadnárodný koncern, veľkoobchodný reťazec alebo drobný živnostník) dôležité a nevyhnutné účtovať o záväzkoch a sledovať ich.

Nemusíš tento návod brať doslovne, to som písala len to, čo mi aktuálne prišlo na myseľ. Možno Ti tu ešte niekto niečo poradí.

P.S. A nefuč sa na nás, väčšina z nás, čo na toto zareagovala, sme "staré účtovné harcovníčky" (osemnástky, prosím, odpustite:)) a žasneme, ako sú vychovávaní naši nástupcovia.
18lenussa
07.10.11,14:54
dakujeem velmi ste mi pomohli :)
srska
07.10.11,14:59
Hovoríš, že mama je účtovníčka. Určite má doma alebo v robote nejakú Cenigovú (múdra to baba, čo píše knihy o podvojnom účte a robí kopec školení). Prečítaj si, čo sa na ktorých záväzkoch účtuje, popýtaj sa mami, s akými konkrétnymi záväzkami sa stretla vo svojej práci. Určite má aj nejaké známe, čo robia alebo robili v účtovných spoločnostiach. Choď k nim po rozumy.
Návrh na osnovu:
- Úvod - záväzky ako súčasť podvojného účta (Môžeš aj trocha z histórie)
- Samotná práca - rozobrať rôzne druhy záväzkov, môžeš povedať, ktoré sú najčastejšie, ktoré sa účtujú najmenej, ako vznikajú, ako sa účtujú, ako ovplyvňujú bilanciu (súvahu), čo vlastne vyjadrujú, prečo je ich úloha v účte dôležitá, môžeš spomenúť aj ako sa splácajú, ako sa účtujú splátky.....
- Záver - prečo je pre každého podnikateľa (je jedno, či je to banka, nadnárodný koncern, veľkoobchodný reťazec alebo drobný živnostník) dôležité a nevyhnutné účtovať o záväzkoch a sledovať ich.

Nemusíš tento návod brať doslovne, to som písala len to, čo mi aktuálne prišlo na myseľ. Možno Ti tu ešte niekto niečo poradí.

P.S. A nefuč sa na nás, väčšina z nás, čo na toto zareagovala, sme "staré účtovné harcovníčky" (osemnástky, prosím, odpustite:)) a žasneme, ako sú vychovávaní naši nástupcovia.
dobrý príspevok, ale vo všeobecnosti:
v dnešnej dobe je jednoduchšie si lofnúť na sedačku, nohy vyhodiť na stolík, netbook položiť na miesto, na ktoré nám celý deň fučalo aby ho zohrial, vyklepať dlhými nechtíkmi otázku a čakať, kým sa nejaká dobrá duša nado mnou zmiluje a dá mi erudovanú odpoveď . lebo je veľmi zložité vbehnúť napr. do elity a investovať do svojich vedomostí, ktoré môžem získať prečítaním si niečoho naviac, čo v škole možno pozabudli vysvetliť alebo dokonca odprednášať. taká je dnes doba. lenivá.
katka s.
07.10.11,15:53
...jaaaj, to, čo je dnes na školách.... Moja osobná skúsenosť (5 rokov dozadu), po xx rokoch som sa rozhodla, že by bolo dobré mať aj taký iný papier (teda - bola som k tomu dokopaná životom - pohovor vždy vypálil - prax, testy, vedomosti O.K., len škoda, že aj ten papier k tomu nie je). Nebudem teraz rozoberať tých cca 120 zabitých sobôt a neviem koľko prebdených nocí pred skúškami - pointa - šéf diplomovej práce, nemal o mojej téme ani poňatia a kukal na mňa ako puk, keď som mu doniesla prvých cca 20 strán z praktickej časti, že odkiaľ som na to prišla....
Súhlasím. Usmernenie vedúceho mojej bakalárskej práce bolo len z vizuálnej stránky práce, nič odborné - nemal ani šajn. Držal sa metodickej príručky pre vysoké školy, ktorú som mala k dispozícii aj ja.
Možno by si sa mohla rozhodnú v praktickej časti rozobrať len jeden druh záväzkov, keď máš mamu účtovníčku možno nájdete aj konkrétne príklady - čísla. Samozrejme ak chceš uviesť názov spoločnosti musíš mať súhlas. Veľmi ti pomôžu aktuálne knihy, zájdi do mestskej knižnice, vysokoškolskej knižnice. Ja som mala tému z oblasti auditu a dosť ma nasmeroval jeden audítor, aj keď jeho predstava bola dosť odlišná od požiadaviek školy.
Pikoška
07.10.11,16:35
Súhlasím. Usmernenie vedúceho mojej bakalárskej práce bolo len z vizuálnej stránky práce, nič odborné - nemal ani šajn. Držal sa metodickej príručky pre vysoké školy, ktorú som mala k dispozícii aj ja.
Možno by si sa mohla rozhodnú v praktickej časti rozobrať len jeden druh záväzkov, keď máš mamu účtovníčku možno nájdete aj konkrétne príklady - čísla. Samozrejme ak chceš uviesť názov spoločnosti musíš mať súhlas. Veľmi ti pomôžu aktuálne knihy, zájdi do mestskej knižnice, vysokoškolskej knižnice. Ja som mala tému z oblasti auditu a dosť ma nasmeroval jeden audítor, aj keď jeho predstava bola dosť odlišná od požiadaviek školy.Ja som teda tiež mala vedúceho diplomovej práce, ale nikdy som ho nevidela a vôbec mi to neuškodilo. Zvolila som si odpisovú politiku, ale neviem si predstaviť, že by som sa zamerala len na časť - dajme tomu - zrýchlené odpisy. Preto celkom určite by som v práci o záväzkoch toto odporúčanie, zamerať sa len na jeden druh záväzku nepovažovala za správne.
Eulalia
08.10.11,03:11
Ak si vyberie len jeden druh záväzkov, môže mať problémy, pretože na napísanie obsiahlej práce len o jednom druhu by musela mať praktické skúsenosti. A to evidentne nemá.
Ale ak by mala to šťastie, že by jej helfol niekto z dlhoročnými praktickými skúsenosťami, možno by sa aj pedagogička niečo naučila:---
18lenussa
12.10.11,12:47
vôbec ma nepoznáš, nič o mne nevieš ale ľahko sa ti kritizuje však? Ja tu nikoho neprosím aby zamna spravil celu bakalársku prácu ale len tu hladám inšpiráciu a rady skúsených účtovničiek ktoré už niečo majú za sebou. Ved aj preto sa táto stránka volá PORADA. A hej ako ti mne hovoríš ze je lepšie čakať kým mi niekto da odpoveď ..tiež je tebe ľahšie kritizovať ako pomôcť....tiež asi nemáš čo na robote
18lenussa
12.10.11,12:50
dakujem:)