lia44
03.10.11,10:45
Dobry den.nevedela som kam tuto otazkunap. Ideme kupovat byt od rodiny, potrebujeme nap.pre bankuzluvu o buducej zmluve,viete mi povedat ako by tazmluva mala vyzerat??a ese y som chcela vediet cina tej zmluve musi byt suma za ktoru nam byt predavaju. a podla tej zmluvy oni budu platit dan?alebo aj my????dakujem velmi pekne za odpoved.
arizona
03.10.11,09:04
Tu mas vzor zmluvy http://www.pravnik.aaainfo.sk/vzory/zmluva-o-buducej-kupnej-zmluve/

Samozrejme si ju prisposob podla vlastne potreby. A daj si ju radsej napisat niekomu s lepsou gramatikou .-)

Ta cena je urcite dolezity udaj,hlavne pre vas kupujucich! Co ked vam ju predavajuci zo spekulacie zvysi? Tazko budes neskor dokazovat,ze ste sa predtym dohodli na nizsej sume.

-Dan za co mas na mysli?
srska
03.10.11,09:08
Tu mas vzor zmluvy http://www.pravnik.aaainfo.sk/vzory/zmluva-o-buducej-kupnej-zmluve/

Samozrejme si ju prisosob podla vlastne potreby. A daj si ju radsej napisat niekomu s lepsou gramatikou .-)

Ta cena je urcite dolezity udaj,hlavne pre vas kupujucich! Co ked vam ju predavajuci zo spekulacie zvysi? Tazko budes neskor dokazovat,ze ste sa predtym dohodli na nizsej sume.

-Dan za co mas na mysli?
mimotemynapríklad mne:)
arizona
03.10.11,09:16
Ale no!
nechcela som sa dotknut zadavatelky, chapem, ze nie kazdy je macher na gramatiku...

Ale fakt sa to zle cita a uradne tlacivo by malo mat nejaku uroven, nie?;)
lia44
03.10.11,12:23
Moja gramatika je fajn si myslím..písala som to narýchlo ale čo tu budem vysvetľovať. Ďakujem za radu..:confused::confused::confused:
Mária27
03.10.11,12:46
Cena je podstatnou náležitosťou dohody.

Občiansky zákonník
§ 50a (Zmluva o budúcej zmluve)
(1) Účastníci sa môžu písomne zaviazať, že do dohodnutej doby uzavrú zmluvu; musia sa však pritom dohodnúť o jej podstatných náležitostiach.

(2) Ak do dohodnutej doby nedôjde k uzavretiu zmluvy, možno sa do jedného roka domáhať na súde, aby vyhlásenie vôle bolo nahradené súdnym rozhodnutím. Právo na náhradu škody tým nie je dotknuté.

(3) Tento záväzok zaniká, pokiaľ okolnosti, z ktorých účastníci pri vzniku záväzku vychádzali, sa do tej miery zmenili, že nemožno spravodlivo požadovať, aby sa zmluva uzavrela.