alchstuip
03.10.11,11:24
Dobry den,

Snazil som sa hladat, ale odpoved na nas problem som zial nenasiel....

Priatelka podala vypoved koncom augusta 2011 - vypoved by sa teda mala riadit podla stareho zakona? alebo podla noveho?

So zamestnavatelom sa dohodli, ze prac. pomer skonci okolo 17.10.2011 Este ma nevycerpanu dovolenku, ktoru si chcela vycerpat v posledny tyzden. Zial, nadriadeny toto nechce dovolit, vraj "moze byt rada, ze jej dovolia odist skor" samozrejeme, nepovolit dovolenku moze, teraz ide o to, aby o dovolenku neprisla - je zamestnavatel povinny zostatok dovolenky preplatit?

Momentalne ma aj zdravotne problemy, vyzera to na PNku. Neovplyvni pripadna PNka ukoncenie pracovneho pomeru? Kedze vypoved dala ona, snad by nemalo, ale niesom si isty...

Idealne riesenie by bolo, keby existovala nejaka moznost dostat sa zo sparov tej doslova ludi zneuzivajucej firmy okamzite, ked tam bude musiet byt este 2 tyzdne, pride o nervy. Pritom nastupcu uz ma zaskoleneho a momentalene nema nic, absolutne nic na praci. Cize tieto protivenstva su len akousi ubohou osobnou pomstou nadriadeneho :-(

Ak viete, podadte, budem vam velmi vdacny.


Firmu nebudem menovat, pre istotu, nemam na to sudit sa s velkou globalnou spolocnostou :-/
Tweety
03.10.11,09:40
Dobry den,

Snazil som sa hladat, ale odpoved na nas problem som zial nenasiel....

Priatelka podala vypoved koncom augusta 2011 - vypoved by sa teda mala riadit podla stareho zakona? alebo podla noveho? Starého

So zamestnavatelom sa dohodli, ze prac. pomer skonci okolo 17.10.2011 Este ma nevycerpanu dovolenku, ktoru si chcela vycerpat v posledny tyzden. Zial, nadriadeny toto nechce dovolit, vraj "moze byt rada, ze jej dovolia odist skor" samozrejeme, nepovolit dovolenku moze, teraz ide o to, aby o dovolenku neprisla - je zamestnavatel povinny zostatok dovolenky preplatit? Ak zamestnáv. aj dostal výpoveď v auguste, VD začala plynúť 1.9. a skončí 31.10, vtedy skončí aj PP. Nevyčerpanú dovolenku zamestnáv. preplatí pri jeho skončení.

Momentalne ma aj zdravotne problemy, vyzera to na PNku. Neovplyvni pripadna PNka ukoncenie pracovneho pomeru? Kedze vypoved dala ona, snad by nemalo, ale niesom si isty... PN skončenie PP neovplyvní.

Idealne riesenie by bolo, keby existovala nejaka moznost dostat sa zo sparov tej doslova ludi zneuzivajucej firmy okamzite, ked tam bude musiet byt este 2 tyzdne, pride o nervy. Pritom nastupcu uz ma zaskoleneho a momentalene nema nic, absolutne nic na praci. Cize tieto protivenstva su len akousi ubohou osobnou pomstou nadriadeneho :-(

Ak viete, podadte, budem vam velmi vdacny.


Firmu nebudem menovat, pre istotu, nemam na to sudit sa s velkou globalnou spolocnostou :-/
V texte
alchstuip
03.10.11,09:45
Tweety, vdaka za odpovede. Ano, vypoved bola dorucena aj prijata v auguste. So zamestnavatelom sa dohodli aj na skonceni PP skor ako po 2 mesiacoch, myslim, ze o 14 dni.

S tou PN je to fajn, takze sa aspon bude moct zdravotne dat dokopy pred nastupom do noveho.

Skoda len, ze sa to neda este viac urychlit :-(
Tweety
03.10.11,09:47
Tweety, vdaka za odpovede. Ano, vypoved bola dorucena aj prijata v auguste. So zamestnavatelom sa dohodli aj na skonceni PP skor ako po 2 mesiacoch, myslim, ze o 14 dni.

S tou PN je to fajn, takze sa aspon bude moct zdravotne dat dokopy pred nastupom do noveho.

Skoda len, ze sa to neda este viac urychlit :-(
AK má zdravotné problémy, nech ide k lekárovi, ak ju uzná dlhšie PN, do práce sa vráti len po výstupné papiere.
alchstuip
03.10.11,09:50
Dakujem
alchstuip
03.10.11,10:09
Este jedna otazka... ak by nahodou prestala chodit do tej prace, proste sa na to vykaslala, moze ju firma za to nejako postihnut? Ide o to, ze odkedy dala vypoved, je to cele len o vycitkach a priekoch od nadriadenych a je to pre nu dost na nervy.
Tweety
03.10.11,10:12
Este jedna otazka... ak by nahodou prestala chodit do tej prace, proste sa na to vykaslala, moze ju firma za to nejako postihnut? Ide o to, ze odkedy dala vypoved, je to cele len o vycitkach a priekoch od nadriadenych a je to pre nu dost na nervy.
Dostala by absenciu, musela by zaplatiť tzv. pokutu za nedodržanie VD(samozrejme, len ak má takú klauzulu v PZ. Lepšie bude to riešenie s PN(samozrejme,ak má dravotné problémy)
alchstuip
03.10.11,10:24
zdravotne problemy ma....

Skoda ze neexistuje nejaka paka na to, aby jej dali tu dovolenku..... no nic, snad aspon o 2 tyzdne da tej zmrdifirme definitivne zbohom