ksychtik
03.10.11,12:50
Ahojte poraďáci,
chcem sa opýtať, akým spôsobom treba účtovať o príjme peňažných prostriedkov z podielu zaplatenej dane z príjmov v knihe záväzkov. Či tam stačí zaznamenať celkovú sumu, ktorú sme z 2% vyzbierali, alebo postupne zapisovať jednotlivé sumy ako chodili z daňových úradov na účet? Ďakujem za Vaše odpovede.
srska
03.10.11,11:29
Ahojte poraďáci,
chcem sa opýtať, akým spôsobom treba účtovať o príjme peňažných prostriedkov z podielu zaplatenej dane z príjmov v knihe záväzkov. Či tam stačí zaznamenať celkovú sumu, ktorú sme z 2% vyzbierali, alebo postupne zapisovať jednotlivé sumy ako chodili z daňových úradov na účet? Ďakujem za Vaše odpovede.
veď predsa podľa výpisov z banky, tak ako ich jednotlivé dú posielajú z účtov 8180 na účet oz, .... a v peňažnom denníku keďže sme v jú.
ksychtik
03.10.11,13:00
Ahojte poraďáci,
chcem sa opýtať, akým spôsobom treba účtovať o príjme peňažných prostriedkov z podielu zaplatenej dane z príjmov v knihe záväzkov. Či tam stačí zaznamenať celkovú sumu, ktorú sme z 2% vyzbierali, alebo postupne zapisovať jednotlivé sumy ako chodili z daňových úradov na účet? Ďakujem za Vaše odpovede.
Ano peňažný denník mi je jasný, ale podľa Opatrenia č. MF/24975/2010-74 sa príjem 2% účtuje aj v knihe záväzkov a to mi nie je jasné. Aj do knihy záväzkov účtujem príjem 2% po jednom?
srska
03.10.11,13:49
Ano peňažný denník mi je jasný, ale podľa Opatrenia č. MF/24975/2010-74 sa príjem 2% účtuje aj v knihe záväzkov a to mi nie je jasné. Aj do knihy záväzkov účtujem príjem 2% po jednom?
kukol som to opatrenie, ktoré platí prvýkrát tento rok a je tam:
§ 22
Účtovanie podielu zaplatenej dane z príjmov
(1) O príjme peňažných prostriedkov z podielu zaplatenej dane z príjmov25) sa účtuje v peňažnom denníku a zároveň sa táto skutočnosť účtuje v knihe záväzkov.
(2) Použitie podielu zaplatenej dane sa účtuje ako výdavok v peňažnom denníku podľa druhu výdavku a zároveň sa účtuje zánik záväzku v príslušnej výške v knihe záväzkov.

a keď je tak napísané v opatrení mf, tak treba tak účtovať:) a jednotlivo. v knihe záväzkov asi preto aby bolo čitateľné čerpanie, ktoré je limitované zákonom 595/2003
Majka
15.05.12,09:15
prosim vas kde najdem cele znenie Opatrenia č. MF/24975/2010-74 postup uctovania JU neziskoviek? dakujem.
baralub
07.08.12,19:00
Nájdeš vo finančnom spravodajcovi č. 12/2010 na stránke www.finance.gov.sk.
Betka