formy-na-pecenie
03.10.11,11:51
Dobrz den prajem, zaoberam sa internetovym predajom silikonovymi formami na pecenie, mrazenie, zdobenie. Cukrarskymi potrebami a pomockami. Chcela by som sa touto cestou spytat. Mam zaujem o kamenny obchod s mojim tovarom, ale nakolko som zacala podnikat v marci nemam este podane danove priznanie. Chcem vediet ci existuje daky statny prispevok pre existujucich podnikatelov na podnikanie. v mojom pripade sa jedna kamenny obchod.
Dakujem za odpoved
Dantess
03.10.11,09:57
už by ste s tým mohli všetci prestať. neexistuje nič také. štát ti nijak nepomôže. môžeš sa spoliehať len sama na seba. jediné čo je je pre začinajucich podnikatelov, ale tam musis byt na upsvare a pod... takže nie, nič také neexistuje ako príspevok. Ale existuje pôžička v banke a môžeš ručiť svojim majetkom :-) tak sa totiž u nás podniká
formy-na-pecenie
03.10.11,10:05
No pytaìm sa preto lebo kazdy len pise o prispevku na podnikanie a vsade pisu ze musis byt evidovany a problem takeho podnikatela ako vedia ze sa im peniaze vratia, alebo ci bude taky novy podnikatel fungovat, je to trosku od veci ze pre nas co si platime vsetko nam nijako nepomozu. Otazka na teba: I ked som este nepodala danove priznanie, myslis ze banka by mi peniaze pozicala????
mattto
03.10.11,10:50
prečo pracujúcim slušným ľudom štát nijak nepomôže ale pomáha iba darmožráčom? :) Bohužiaľ je to tak. Nie banka ti bez potvrdení o podaní daňových priznaní za pár rokov neposkytne úver - záleží od výšky. Môžeš žiadať úver ako fyzická osoba a peniaze vložiť do podnikania...
formy-na-pecenie
03.10.11,11:22
Ako fyzicka osoba???? A ako predlozim zarobky???? Ved som bola doteraz na materskej a zivnost som si otvorila pocas materskej. Je to vsetko proti rozumu. Musim ist do banky a opytat sa ci mi na podnikanie daju a zaruku co im dam??? Naposledy povedali ze ked podam danove v pridem v Januari tak mi mozu poziciat aj 15tis podla mojich pohybov a ako fyzicka osoba mi daju kolko? Je to na pozastavenie rozumu tento zakon.
Dantess
03.10.11,11:36
Bohužiaľ toto je náš štát. Investuje sa do rómov, politikov a somarín. Dávajú sa peniaze začínajúcim podnikateľom, čo si stiahnú podnikateľský plán z netu a tie prachy sa zneužívajú. Zneužívajú sa aj peniaze na chránené dielne a tak... Je to proste blbo nastavený systém. Tu nečakaj žiadne rakúsko... Musíš to vydržať aspoň na 2 daňové priznania, potom sa banka s Tebou bude baviť. Štát ti nedá nič, ale vezme ti pomerne dosť...
formy-na-pecenie
03.10.11,11:40
Ved prave ze ta zdiera aby si platill na niekoho co v zivote nic nerobil a ty ako blbec musis platit. Investuje do veci, ktore nemaju ziadny uzitok. No banka tvrdi ze mi staci 1 danove priznanie nato aby mi vypocitali vysku pozicky, tak asi pockam teda do buduceho roka a uvidim. Dakujem Vam vsetkym za odpovede. ak budem vediet nieco nove urcite sa s Vami podelym.