pasuliatko
03.10.11,12:59
Ahojte, chcela by som sa opýtať niečo ohľadne zarastajúcich nechtov. Viete mi poradiť ako sa toho zbaviť? Prosím také rady ako si ostrihať necht nie ďakujem :D
Chobot
03.10.11,11:13
Ahojte, chcela by som sa opýtať niečo ohľadne zarastajúcich nechtov. Viete mi poradiť ako sa toho zbaviť? Prosím také rady ako si ostrihať necht nie ďakujem :D

Bohužiaľ žiadna iná rada na zarastajúce nechty neexistuje - jedine vystrihať. Ani keby si ho nechala vytrhnúť, ti to nepomôže. On narastie znovu taký istý.
pasuliatko
03.10.11,11:17
áno čítam o tom kadejaké články... počula som,že plastika je dobrá ale aj keď ti tú určitú časť len vyreže.... uvidím idem dnes k lekárke :(
GabiZ
03.10.11,11:17
Moja dcéra má s tým obrovský problém, bolo obdobie, kedy sme takmer každého pol roka chodili na chirurgiu. Tam jej kúsok zarastajúceho nechta vždy odstránili, robili to vždy ambulantne s tým, že mala potom týždeň prst obviazaný a liečili sme to kúpelmi repík s harmančekom. Keď sa to opakovalo, tak jej chirurg urobil plastiku, t.j. odstránil jej kúsok nechtového lôžka, kde vyrastal vždy "poškodený" necht a odvtedy bol pokoj. Problém bol však pri tom, ak jej náhodou niekto stúpil na ten prst, hneď to začalo zarastať znovu. Je to nekonečný príbeh, ale treba si dávať po takomto zákroku pozor na strihanie nechtov. Teraz ak už cíti, že jej začína niečo vyrastať, vyberá si to sama (je taký mäkký, chrupavkový, ide to samé). Odporúčam naozaj navštíviť chirurga, lebo neodborným zásahom si viac poškodíte.
GabiZ
03.10.11,11:28
áno čítam o tom kadejaké články... počula som,že plastika je dobrá ale aj keď ti tú určitú časť len vyreže.... uvidím idem dnes k lekárke :(

Len doplním, ak by vám robili tú plastiku, t.j. odstránili kúsok nechtového lôžka, nedávajte si to zašiť!!!!! Myslela som, že dcéra príde o rozum večer, lebo sa tam nahromadil hnis a bola to neskutočná bolesť. Ono sa to pekne zahojí aj nezašité. Boli sme to dať otvoriť, vybrali jej hnis a nechali tak. Po dvoch dňoch liečba ako som spomínala. Tak veľa šťastia.
Nokerla
03.10.11,14:25
Dolezite je mat zarastajuci prst v sterilnom prostredi.....ja viem, ze stale to nejde, ale vecer treba namocit prst do slanej teplej vody a dobre to vymocit, harmacek a pod. tiez pomozu.....vecer som po kupeli prst namastil aj "ciernou" mastou a prst obviazal. Tym sa dost zabrani hnisaniu. Idealne je mat koncatinu vo vyske nad srdcom, nakolko (napr. prst na nohe) v priebehu dna opuchne a este viac boli a viac zarasta.
Mne uz davali dole necht z palca a zazitok mam do konca zivota :-( .....pri druhom zarastani som postupoval ako som pisal vyssie a necht sam vyrastol a potom uz nezarastal.
ak zarasta velmi a dlho, tak treba to riesit, lebo hrozi aj zapal okostnice.
BIZAL
03.10.11,14:33
Myslim, ze je to individualne.
1. Moja mama si bola dat odstranit necht minimalne 2x, teraz necht potrebuje specialnu starostlivost a chodi k pedikerke, ktora sa o to stara...
2. Moj priatel si ho dal odstranit raz a odvtedy mu rastie pekne a nema problem.

Pozor aj na male ponozky, nie len topanky.
pasuliatko
03.10.11,14:44
bola som u lekárky a tá zhodnotila,že musím k chirurgovi....
idem k známej čo robí v chirurgickej ambulancii budúci týždeň tak som zvedavá ako to dopadne. mám trošku z toho strach...
pasuliatko
03.10.11,14:45
mne sa to stáva často, rastie pekne a potom začne zarastať nech to ostrihám ako koľvek.... vždy to tak dopadne....
lujza.j
03.10.11,16:15
video1983
03.10.11,16:25
nenosis zlu obuv? vacsinou je to zo zlej obuvi
kamoska1
03.10.11,16:54
Mne zarastal,aj mi stale zarastá.Dlhé roky som vždy chodila na pedikuru,šikovna pedikérka,ho pekne vystrihla a vybrala.Teraz si to už dlhé roky robím sama,vystrihnem a s pinzetou vyberiem.Niekedy musím íst aj hlbšie do mäsa.Ale ak cítim,že už zarastá,tak hneď už ho vystrihujem a vyberám.Ak ho necham dlhšie,je to väčší problém,aj bolesť.
lujza.j
03.10.11,17:05
keď si pozriem na moje pršťoky a noktyče:) a prestavím si vaše tak mi je do:mee: neviem či som mala niekedy takú patáliu.chcem si predstaviť čo vám tam vlastne zarastá akože ten ostrý kraj nechtu? niekedy som mávala bolačky ked som si strihala noktyče do oblúka, ked som chcela tento stav napraviť a začať strihať tak ako sa má dorovna a už ma to začínalo bolieť tak som si ten bok nechtu tak podvihovala, aby nešiel do kože a kožu so si z boku strihla preč.teraz ked si robím údržbu, kožku pozatláčam a zhrubnutú okolo celého nechtu obstrihám a natriem olivovým olejom.
neviem či som to na písala k pochopeniu;)
video1983
03.10.11,17:09
ze udrzbu :D :D :D
lujza.j
03.10.11,17:12
včera som robila údržbu:), mám iba základný náter, neviem aký dať vrchný, už asi jesenný????:)
pasuliatko
03.10.11,18:44
voľnú, tenisky najčastejšie a tie nie sú tesné
lujza.j
03.10.11,18:48
a stále zatvorenú tenisku aj v lete?
video1983
03.10.11,18:56
tak sem tam ju aj otvori nyjee? :D
lujza.j
03.10.11,19:08
ja mám v lete prstyče a noktyče volne:)aby dýchali a užili si :)lebo potom budú zase napchaté v botáách:(
pasuliatko
03.10.11,19:08
nie cez leto sandále otvorené, šlapky.... volné a vzdušné
lujza.j
03.10.11,19:16
jak je možné, že takáto galiba sa ti spraví, ale v niektorom článku som zazrela, že dedičné....
adi11
03.10.11,19:31
pasuliatko
03.10.11,19:35
video1983
03.10.11,19:45
tak co poradit , ako uz pisali len strihat casto a do obluka. Inak asi sa ti poti noha tym padom sa ti zmakkcuje prst , palec a vraza ti nochet do neho asi...
lujza.j
03.10.11,19:53
do rovna, nie do oblúka:)
veronikasad
03.10.11,19:56
pozor na infekciu, z ktorej môže vzniknúť ruža (nie šípová) ...
adi11
03.10.11,19:58
..je to asi v rode..
video1983
03.10.11,19:59
myslim do obluka aby necht nebol na boku spicaty a aby sa nemohol lahko zarezat. nyje? ja to tak robim a nemam ziadny problem ale zase vy zeny mozno inak strihate :D
lujza.j
04.10.11,13:23
myslim do obluka aby necht nebol na boku spicaty a aby sa nemohol lahko zarezat. nyje? ja to tak robim a nemam ziadny problem ale zase vy zeny mozno inak strihate :D

nie!!!! vždy do rovna;)
http://korzar.sme.sk/c/4675866/spravne-strihanie-nechtov.html
http://www.nozky.com/clanky/rubriky/pece-o-nozky/ (http://korzar.sme.sk/c/4675866/spravne-strihanie-nechtov.html)
pasuliatko
12.10.11,09:06
ľudia mám po tom...dnes mi to vyberali...
injekcia bolala strašne ale samotný výkon cítiť nebolo... iba to,že mi drží prst... dala som si Panadol od bolesti a je to dobré, vybral mi iba kúsok z nechtu nie celý...
GabiZ
12.10.11,09:12
Tak už len si dať pozor aby si nedostala infekciu a malo by to byť v pohode. Áno injekcia bolí vraj najviac, potom po jej účinku, ale dá sa to snáď zvládnuť. A ak môžem odporučiť, doma potom sa snažiť mať ten prst voľne,nezaviazaný, nohu vyloženú, aby tie bolesti neboli intenzívne a aby sa to rýchlejšie hojilo. Obväzy sme dávali dolu vo vývare repík-harmanček, ale vlažný,nechali sme vymočiť a potom prst voľne zasušiť. Tak držím palce, aby sa to dobre zahojilo.
pasuliatko
12.10.11,10:06
Tak už len si dať pozor aby si nedostala infekciu a malo by to byť v pohode. Áno injekcia bolí vraj najviac, potom po jej účinku, ale dá sa to snáď zvládnuť. A ak môžem odporučiť, doma potom sa snažiť mať ten prst voľne,nezaviazaný, nohu vyloženú, aby tie bolesti neboli intenzívne a aby sa to rýchlejšie hojilo. Obväzy sme dávali dolu vo vývare repík-harmanček, ale vlažný,nechali sme vymočiť a potom prst voľne zasušiť. Tak držím palce, aby sa to dobre zahojilo.

dakujem. zajtra idem ešte na preväz. musím to mať obviazané...zatial
pasuliatko
13.10.11,15:59
ludkovia za akú dobu vám úplne dorástol necht keď vám ho čiastočne odstránili? dakujem
branislavp
15.11.11,22:01
Ako sa dá rýchlo liečiť doma už poriadne boľavý necht na nohe, zapálený. Stalo sa pri strihaní nechtu. Ďakujem.
Nokerla
15.11.11,22:39
Pokial je to mozne, tak treba nechat nohu vo zdvihnutej polohe, nakolko tak palec neopuchne ako ked je cely den noha na zemi.
Kupel aj 2x-3x do dna v lavore so solou aby ostal palec sterilny a nehnisal. Pomoze aj vyvar z harmanceka.
Na vecer Ciernu mast (neviem ako sa presne vola, ale viem, ze zacina na I :-) ).
Ak toto nepomoze, tak asi uz iba chirurg :-(
branislavp
16.11.11,03:21
Pokial je to mozne, tak treba nechat nohu vo zdvihnutej polohe, nakolko tak palec neopuchne ako ked je cely den noha na zemi.
Kupel aj 2x-3x do dna v lavore so solou aby ostal palec sterilny a nehnisal. Pomoze aj vyvar z harmanceka.
Na vecer Ciernu mast (neviem ako sa presne vola, ale viem, ze zacina na I :-) ).
Ak toto nepomoze, tak asi uz iba chirurg :-(
Ichtiol ?
Gabhus
16.11.11,04:21
No je to ono, ale teraz sa to myslím volá Ichtyoxyl. Ale veď v lekárni vedia, držím palce, prešla som tým a stále bojujem...
pasuliatko
16.11.11,09:54
ľudia... musím povedať,že netreba sa ničoho báť, nemastičkovať to nepomôže!!!!!!!!!!!!!!!
treba ísť za šikovným chirurgom a ten vám opraví necht... fakt stálo to za to...
ja som sa bála ale prežila som to, injekcia bola strašideľná ale potom to bolo dobrééé :)
branislavp
16.11.11,21:31
ľudia... musím povedať,že netreba sa ničoho báť, nemastičkovať to nepomôže!!!!!!!!!!!!!!!
treba ísť za šikovným chirurgom a ten vám opraví necht... fakt stálo to za to...
ja som sa bála ale prežila som to, injekcia bola strašideľná ale potom to bolo dobrééé :)
Pasuliatko, že netreba sa báť, povzbudivé slová, ale strach len tak rýchlo a ľahko sa nedá prekonať. Skoré uzdravenie prajem.
lujza.j
16.11.11,21:40
Ako sa dá rýchlo liečiť doma už poriadne boľavý necht na nohe, zapálený. Stalo sa pri strihaní nechtu. Ďakujem.

zasypať famikoinovým zásypom, alebo calcium panthotenikum-masť,
avalik
16.11.11,22:10
ľudia... musím povedať,že netreba sa ničoho báť, nemastičkovať to nepomôže!!!!!!!!!!!!!!!
treba ísť za šikovným chirurgom a ten vám opraví necht... fakt stálo to za to...
ja som sa bála ale prežila som to, injekcia bola strašideľná ale potom to bolo dobrééé :)


hmm ... len nie vzdy chirurg pomoze ... ja uz som bola "na stole" a chirurg nakoniec odmietol rezat, lebo mam na spodku stupaje suchy exem/dermatitidu (ani doktori nevedia urcit co to je) ... ze radsej nech to vydrzim a necham prerast

takze nechty mi priebezne zarastaju ... skrucaju sa dovnutra ... ale nastastie uz davno neboli zapalene
pouzivam brusku ... s tou si zbrusim povrch nechtu a tak je maksi a tvarnejsi + som si nastrihla z jednej strany asi 3 mm od okraja nechet - a vyzera to fajn, ta strana uz nezarasta :)

mala som aj silikonove nechtove spony ale nikdy sa mi neudrzali dlhsie na nechte ako cca 2 mesiace :(
pasuliatko
17.11.11,11:07
Pasuliatko, že netreba sa báť, povzbudivé slová, ale strach len tak rýchlo a ľahko sa nedá prekonať. Skoré uzdravenie prajem.

je to tak, injekcia sa vydržať dá a potom postačí ibalgin a je to vyriešené... ja už nemám problém...
jasné strach je hrozný nepriateľ... ale dá sa to vydržať... keď to napíšem ja čo mám problém s odberom krvi :)
pasuliatko
17.11.11,11:10
hmm ... len nie vzdy chirurg pomoze ... ja uz som bola "na stole" a chirurg nakoniec odmietol rezat, lebo mam na spodku stupaje suchy exem/dermatitidu (ani doktori nevedia urcit co to je) ... ze radsej nech to vydrzim a necham prerast

takze nechty mi priebezne zarastaju ... skrucaju sa dovnutra ... ale nastastie uz davno neboli zapalene
pouzivam brusku ... s tou si zbrusim povrch nechtu a tak je maksi a tvarnejsi + som si nastrihla z jednej strany asi 3 mm od okraja nechet - a vyzera to fajn, ta strana uz nezarasta :)

mala som aj silikonove nechtove spony ale nikdy sa mi neudrzali dlhsie na nechte ako cca 2 mesiace :(

tak to áno ale mastičky,kvapky,krémiky,prášky.. na to pomôžu len na určitú dobu ale nevyriešia problém s nechtom...
ten necht sa musí jednoducho vyrezať aby to nezarastalo...
avalik
17.11.11,11:44
tak to áno ale mastičky,kvapky,krémiky,prášky.. na to pomôžu len na určitú dobu ale nevyriešia problém s nechtom...
ten necht sa musí jednoducho vyrezať aby to nezarastalo...

nesuhlasim s tebou ... nemusi sa vzdy vyrezat ... ak necht zarasta ale nie je zapaleny, treba ist za dobrou pedikerkou ... ak je zapaleny tak za koznym lekarom, a ten potom odporuca chirurga
pasuliatko
17.11.11,14:58
nesuhlasim s tebou ... nemusi sa vzdy vyrezat ... ak necht zarasta ale nie je zapaleny, treba ist za dobrou pedikerkou ... ak je zapaleny tak za koznym lekarom, a ten potom odporuca chirurga

100 ľudí 100 názorov :)
Nokerla
17.11.11,19:43
nesuhlasim s tebou ... nemusi sa vzdy vyrezat ... ak necht zarasta ale nie je zapaleny, treba ist za dobrou pedikerkou ... ak je zapaleny tak za koznym lekarom, a ten potom odporuca chirurga

Zapal sa na palci objavi uz po par hodinach.
avalik
17.11.11,20:19
Zapal sa na palci objavi uz po par hodinach.

ano pokial je to infikovane ... necht moze zarastat aj bez zapalu
Veronika Biliková
29.10.15,17:44
Síce som sa na túto stránku dostala až pár rokov po zadaní témy, ale snáď môj príspevok pomôže niekomu aj v súčasnosti :)
Chirurgické odstránenie nie je nutné, ani vystrihávanie nie je správne. Ichtyolovú masť a podobné veci nie je tiež vhodné aplikovať. Keď už máte tzv. divé mäso (hypergranulácia tkaniva) nie je dobré ani močenie rany v repíku, ani mastenie.... treba to skôr vysúšať (samozrejme odstrániť aj tlak na miesto, vhodné obuv, nestláčať prsty dokopy), napr. doma isto máte alpu :), alebo hnis pekne vytiahne prerezaný list aloe vera (obviažte ranu na noc). Odborná pedikérka resp. podológ Vám poradia, dajú tamponádu (odľahčia tlak nechtu na nechtové lôžku, spraví sa špona, odporúčam Ross Fraser šponu. Ak by Ste mali záujem o prehľadnejšie info o odbornej starostlivosti o nožičky, odporúčam: www.podiater.sk, www.alila.sk, www.centrumpedikury.sk, www.medi-pedi.sk