general667
03.10.11,13:36
Ahojte, chcel by som sa spýtať skúsenejších. Vyhral som v dražbe v jednej spoločnosti automobil, ale ukradli od neho papiere. Teraz ho mám prevziať, tak sa chcem spýtať, či stačí a je bezpečné podpísať kúpno-predajnú zmluvu od auta a následne by som už ja nahlásil stratu papierov? V tých ukradnutých papieroch ale figuruje ešte predchádzajúci vlastník...
Ak som to hodil do zlej témy tak sa ospravedlňujem...
Vopred ďakujem za rady
Tweety
03.10.11,11:40
Ahojte, chcel by som sa spýtať skúsenejších. Vyhral som v dražbe v jednej spoločnosti automobil, ale ukradli od neho papiere. Teraz ho mám prevziať, tak sa chcem spýtať, či stačí a je bezpečné podpísať kúpno-predajnú zmluvu od auta a následne by som už ja nahlásil stratu papierov? V tých ukradnutých papieroch ale figuruje ešte predchádzajúci vlastník...
Ak som to hodil do zlej témy tak sa ospravedlňujem...
Vopred ďakujem za rady
Podpísala by som jedine s papiermi.
general667
03.10.11,11:56
Aký je v tom ale rozdiel? Aj keby predavajúci mal papiere od auta, tak mi dá kúpno-predajnú zmluvu a papiere, v ktorých je evidovaný on ako majiteľ. Tieto papiere by som si musel ísť aj tak dať prepísať na mňa, s tým, že budem mať splnomocnenie od predchádzajúceho majiteľa, kúpno-predajnú zmluv a potvrdenie o tom, že som nahlásil stratu papierov...
Economic
03.10.11,12:00
Aký je v tom ale rozdiel? Aj keby predavajúci mal papiere od auta, tak mi dá kúpno-predajnú zmluvu a papiere, v ktorých je evidovaný on ako majiteľ. Tieto papiere by som si musel ísť aj tak dať prepísať na mňa, s tým, že budem mať splnomocnenie od predchádzajúceho majiteľa, kúpno-predajnú zmluv a potvrdenie o tom, že som nahlásil stratu papierov...


Predávajúci ak nemá papiere od auta, dotlačte ho najprv k tomu, že chcete vidieť technický preukaz od neho /za poplatok mu urobia duplikát/ Podpísala by som iba s papiermi. Prebratie auta nie je prebratie krabice od topánok. Opatrnosti nikdy nie je dosť v dnešnej dobe. Kde máte istotu že vozidlo nemohlo byť odcudzené ?
general667
03.10.11,12:04
Všetko, čo človek nadobudne v dražbe je ako keby bol prvý majiteľ, takže nehrozí ani to, že pokiaľ by bolo kradnuté, že by mi ho zobrali...