Daniela 7
03.10.11,18:18
Ako si mám v PD v alfe zaúčtovať výplatu pre seba.Potrebujem si odtiaľ vybrať určitú sumu peňazí každý mesiac,preto to volám výplata.Kam to zaúčtujem?Účtujem v jednoduchom účtovníctve a nie som platca DPH.
Tweety
03.10.11,16:21
Ako si mám v PD v alfe zaúčtovať výplatu pre seba.Potrebujem si odtiaľ vybrať určitú sumu peňazí každý mesiac,preto to volám výplata.Kam to zaúčtujem?Účtujem v jednoduchom účtovníctve a nie som platca DPH.
Nie je to výplata, to veru nie je, ale výber môžeš urobiť, ale bude to Výdavok Neovplyvň. ZD-osobná spotreba.
Daniela 7
03.10.11,16:30
Takže v PD v programe alfa si dám výdaj z účtu a do účelu dám kolonku iný neovplyvňujúci daň z príjmu však?
Tweety
03.10.11,16:33
Takže v PD v programe alfa si dám výdaj z účtu a do účelu dám kolonku iný neovplyvňujúci daň z príjmu však?
Nerobím v Alfe, tak ti neodpoviem, ako to tam je, ale je to jednoznačne VNZD-osobná spotreba.
Daniela 7
03.10.11,16:37
v alfe so tento pojem nikde nenašla.A ani nič tomu podobné.Akurát to iný neovpl.dań z príjmu.
Tweety
03.10.11,16:41
v alfe so tento pojem nikde nenašla.A ani nič tomu podobné.Akurát to iný neovpl.dań z príjmu.
Ok, tak to daj takto, podstatné je, aby to bol výdavok, ktorý ZD neovplyvňuje.
veronikasad
03.10.11,16:41
v alfe so tento pojem nikde nenašla.A ani nič tomu podobné.Akurát to iný neovpl.dań z príjmu.
členenie je správne, do popisu napíš osobná spotreba podnikatela.
Daniela 7
03.10.11,16:51
Veľmi pekne ďakujem