Nebelung
03.10.11,19:55
Dobrý deň,
chcem sa spýtať, ako mám napísať ukončenie dohody o vykonaní práce, ktoré musím odovzdať na úrade práce.

Pracovala som v jednej firme, ale z ich strany došlo k neserióznemu jednaniu a preto som im oznámila, že odchádzam, ale keďže som stále evidovaná na úrade práce, potrebujem doniesť papier o tom, že tam už nepracujem. Našla som vzory ukončení dohody dohodou, ale ja som sa s firmou na svojom odchode nedohodla:confused:
terezamaria
03.10.11,17:59
Dala si trošku málo informácií, napr. čo si robila......Ale pokiaľ si mala Dohodu o vykonaní práce, tak to bola určite nejaká práca, ktorú si v globále mala spraviť........Oznám zamestnávateľovi, že nakoľko Ti neposkytol podmienky, ktoré boli stanovené pri uzatváraní Dohody o vykonaní práce, s touto dohodou končíš. Kópiu potom zober na ÚPSV a R.
Nebelung
03.10.11,18:11
Ďakujem za odpoveď. Chcela by som to ale napísať čo najstručnejšie a čisto formálne, neexistuje na to nejaký vzor? Viem, že by tam mali byť uvedené moje údaje, a údaje firmy + ich pečiatka a podpis.
A pokiaľ niekto pracuje na dohodu, musí pri svojom odchode uviesť dôvod?
terezamaria
03.10.11,19:29
Ďakujem za odpoveď. Chcela by som to ale napísať čo najstručnejšie a čisto formálne, neexistuje na to nejaký vzor? Viem, že by tam mali byť uvedené moje údaje, a údaje firmy + ich pečiatka a podpis.
A pokiaľ niekto pracuje na dohodu, musí pri svojom odchode uviesť dôvod?

§ 226
Dohoda o vykonaní práce


(1) Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje 350 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.

(2) Dohoda o vykonaní práce sa uzatvára písomne, inak je neplatná. V dohode o vykonaní práce musí byť vymedzená pracovná úloha, dohodnutá odmena za jej vykonanie, doba, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať, a predpokladaný rozsah práce, ak jej rozsah nevyplýva priamo z vymedzenia pracovnej úlohy. Písomná dohoda o vykonaní práce sa uzatvára najneskôr deň pred dňom začatia výkonu práce.

(3) Pracovná úloha sa musí vykonať v dohodnutej dobe, inak môže zamestnávateľ od dohody odstúpiť. Zamestnanec môže od dohody odstúpiť, ak nemôže pracovnú úlohu vykonať preto, že mu zamestnávateľ neutvoril dohodnuté pracovné podmienky. Zamestnávateľ je povinný nahradiť škodu, ktorá mu tým vznikla.
Nebelung
03.10.11,19:38
Pri hľadaní som natrafila aj na henten paragraf, ale tak ako som spomínala, to ukončenie chcem napísať čo najstručnejšie, tak sa opýtam takto - bude stačiť, ak tam napíšem niečo také, že od /dátum/ odstupujem od dohody uzatvorenej dňa ... medzi mnou a firmou ... ?
terezamaria
03.10.11,20:08
Pri hľadaní som natrafila aj na henten paragraf, ale tak ako som spomínala, to ukončenie chcem napísať čo najstručnejšie, tak sa opýtam takto - bude stačiť, ak tam napíšem niečo také, že od /dátum/ odstupujem od dohody uzatvorenej dňa ... medzi mnou a firmou ... ?

Preto som Ti priložila uvedený paragraf, že ZP to vyžaduje, aby tam ten dôvod bol. Pokiaľ ho nechceš uvádzať, napíš to bez dôvodu. Hlavne si daj podpísať a oraziť prevzatie.
Nebelung
03.10.11,20:33
Okej, vďaka ešte raz za odpovede, ráno idem na to:)