KatarinaNR
03.10.11,19:02
Teoretickú predstavu o tom ako by mal fungovať sklad mám, ale chcela by som rozdiskutovať niečo z praxe.
Predstavte si podnikateľa v kamennom obchode. Príde mu dodávateľ, on tovar príjme nie po položkách ale napr.má 10 základných druhov sortimentov a prijíma ho tak, čiže oničom vydáva samozrejme registračnou pokladňou. Čiže neprijíma položkovite, po kusoch ako by mal v nákupných cenách. Čo je potrebné, aby si kúpil nejakú skladovú evideciu do obchodu, alebo na to slúži aj registračná podkladňa alebo ako mu urobiť ten sklad aby to všetko bolo tak ako má byť. a doteraz keď to tak nie je, aký úrad teda okrem daňového, že v tom má "bordel" môže dať pokutu. Nie je platcom dph. Ďakujem za praktickú diskusiu.
KatarinaNR
03.10.11,17:29
nikto? :-(
Mila123
03.10.11,17:47
môžem aj ja....u nás to tak funguje, že napr. v potrvainách ráno prijme predavačka rožky, mlieko, chlieb a každý deň to položkovito.....a majiteľ firmy ich ( predavačky kontroluje námatkovo) a prípadné rozdiely okamžite rieši......
KatarinaNR
03.10.11,17:50
ďakujem za odpoveď, skôr som myslela niečo ako napr.vitamíny a tak, že jednoducho každý tovar by mal mať svoj kód a pod. ale keď si majiteľ zároveň aj v obchode predáva, on nezavrie obchod aby tovar takto prijal, on to príjme napr. vitamíny na vlasy, vitamíny na chudnutie a to je celé zle!!