Juras66
03.10.11,19:09
Ahojte,

žena si pred časom objednala svadobné šaty z Číny. Tieto, počas cesty na Slovensko, podľa vyjadrenia prepravcu zadržali na colnici v Belgicku s tým, že na doklade pri balíku nebola uvedená skutočná hodnota tovaru. Prepravca od nás požadoval výpis z internet bankingu, ako doklad o skutočnej zaplatenej cene za tovar. Na základe toho vraj colná správa vyrubila dodatočné poplatky spojené s preclením a prepravca od nás požadoval ich akceptovanie, čo sme aj urobili, keďže sme chceli mať tovar čo najskôr doma. Celá komunikácia prebiehala emailovo. Tovar prišiel v poriadku a teraz po mesiaci prišla faktúra od prepravcu na úhradu spomenutých dodatočných poplatkov.
Teraz moje otázky: ako mám postupovať? Mám faktúru zaplatiť, aby som sa vyhol poťahovačkám s úradmi? Má prepravca právo fakturovať mi niečo na základe emailovej komunikácie?

Ďakujem za rady.
kabko
03.10.11,23:01
Áno má. To by si nevyhral, jednoducho to radšej zaplať aby si mal pokoj...
branko2
24.03.14,09:49
ano,prepravca moze za teba vybavit formality oladom cla a dph (http://www.porada.sk/dph#__AUTOKW),ak ho o to poziadas...ja som pred nedavnom tiez dostal taku ponuku,ale nakoniec som si isiel vsetko vybavit sam,nakolko byvam kusok od letiska a colnice,kde riesili moju zasielku a chcel som sa vyhnut zdlhavejsiemu vybavovaniu zo strany prepravcu...