sophie isabel
03.10.11,20:21
Dobrý deň.
Chcela by som Vás požiadať o radu k nasledujúcemu problému.
Som riaditeľkou MŠ Gemerská Panica , v tomto roku som vybavila od jednej firmy 2% z dane z príjmu pre MŠ vo výške cca 2000,-€. Firma nám peniaze poukázala na účet nášho rodičovského združenia o čom nám aj zaslali oznámenie o schválení a poukázaní predmetnej sumy. Pri vypisovaní príslušných dokladov firmou pre daňový úrad sa firma pomýlila v koncovom čísle účtu /SID/ čím sa stalo, že daňový úrad poukázal peniaze inému SRRZ v Komárne. SRRZ v Komárne peniaze na účet aj dostali, čo mi telefonicky potvrdili a su ochotní peniaze aj vrátiť nášmu SRRZ, no nevedia akým spôsobom by sa to dalo zrealizovať, aby v ich účtovnictve nevznikol rozdiel. Prislušný daňový úrad má také stanovisko, že ako Daňový úrad, ktorý peniaze poukázal, nemá ako žiadať spätné vrátenie penazí z SRRZ Komárno s tým, aby ich vyplatili nášlu SRRZ Gemerská Panica nakoľko boli vyplatené omylom. Predmetná firma, ktorá nám peniaze poukázala sa už písomne kontaktovala aj s SRRZ Komárno aj Daňovým úradom a oznámili im, že došlo k omylu a že peniaze mali byť poukázané pre SRRZ Gemerská Panica. Medzičasom sme už v MŠ postavili aj detské ihrisko nakoľko sme si boli príjmom peňazí istý a teraz nastal problém s úhradou.
Prosím o právnu radu a možnosť, ako by sa tento problém dal vyriešiť. Vopred všetkým ďakujem.

Riaditeľka MŠ
ego.mc
04.10.11,04:30
Asi najjednoduchšie by bolo, keby ste sa s Komárnom dohodli na spolufinancovaní vo výške poukázanej sumy.