wegamizi
03.10.11,21:05
Rada by som si s vami vymenila informacie o vasich skusenostiach so sluzbami a produktami bank na Slovensku. Dnes je velka ponuka na trhu, kde sa to len hemzi reklamnymi spotami a heslami " S kym bankujes? ", v konecnom dosledku vsak clovek je zmeteny a nevie si vybrat. Zaujimaju ma skusenosti obycajnych ludi, podnikatelov i ludi, ktori radi riskuju v oblasti investovania do bankovych produktov. Co je skutocnost, co je reklamny tah, co je zavadzajuce, co si vsimat "medzi riadkami", ako si spravne vybrat. Som toho nazoru, ze ked som dnes v jednej banke, nemusim tam byt napr. o mesiac, ked sa na trhu objavi lakavejsia ponuka, ktora zodpoveda lepsie mojim poziadavkam. Verim, ze tato tema sa tyka kazdeho z nas a radi sa podelime o cerstve skusenosti.

Aby som tak skromne s temou zacala.
Som novou klientkou CSOB. Pri otvoreni bezneho uctu bolo vsetko fajn, lebo je zdarma, vraj vsetko. Ale len do toho okamihu, ked som chcela aktivovat sluzbu sms po kazdom pohybe. Ta je spoplatnena sadzbou 0,07€ za sms-ku, co v konecnom dosledku pri viacnasobnych pohyboch do mesiaca sa moze poplatok vysplhat za mesiac dost vysoko. A to som odisla z TB, kde bol poplatok za vedenie uctu 5,00€, ale sms-ky boli zdarma v ramci balika sluzieb. Je banka na Slovensku, kde je tato sms sluzba zdarma?
220870
04.10.11,03:15
Moc s tým asi nevybabrete.Západné banky majú tichý kartel,v celej strednej a východnej EU.Ja skôr čakám ,kedy sa na trhu ukážu ohlasované Čínske a Ruské banky.Tie by mohli trochu rozvíriť stojaté bahno bánk pôsobiacich na našom trhu.
Manželka má podnikateľský účet v Rakúsku nejaká post bank 5€ mesačne a absolútne všetko zadara.O tom sa nám na Slovensku môže len snívať.
Anna S
04.10.11,05:21
Ja mam toho casu Dexiu banku a tam je mesacny poplatok 3,9eur a este daju aj bonus 0,5% zo zaplatenej sumy kartou cim sa moze balik sluzieb.Prikladam nejaké info :
Nový osobný účet – účet, ktorý vás odmení

S osobným účtom získate:
Jednoduchosť a prehľadnosť:

všetky bežné transakcie a úkony za jednu cenu
(či vykonávate platby cez Internet banking, využívate trvalý príkaz alebo platíte kartou v obchodoch, s novým osobným účtom platíte iba jednu cenu)

Odmenu za nákupy kartou:

plaťte vaše nákupy platobnou kartou vydanou k osobnému účtu a z každej platby získate odmenu 0,5 % zo zaplatenej sumy
odmenu vám pripíšeme na účet na konci mesiaca a o jej výške budete informovaní aj bezplatnou SMS
podľa toho, koľko zaplatíte kartou, môžete dosiahnuť vedenie účtu bez poplatku alebo dokonca zarobiť:

zaplaťte400 EURa pripíšeme vám odmenu2 EUR,
zaplaťte 900 EURa pripíšeme vám odmenu4,50 EUR,



Príklady

Príklad č.1




Príklad č.2





Počas mesiaca plaťte kartou za vaše nákupy. Hodnota nákupov spolu:

400 EUR




900 EUR





Mesačný poplatok za nový osobný účet:

3,90 EUR




3,90 EUR





Odmena za platby kartou vo výške 0,5 % z objemu nákupov:

2,00 EUR




4,50 EUR





Výsledná cena vášho mesačného poplatku za osobný účet po odrátaní odmeny:

1,90 EUR




mesačný poplatok za osobný účet neplatíte a banka vám ešte vráti 0,60 EUR





Príklad je ilustratívny, pričom podmienky v ňom uvedené v žiadnom prípade nezaväzujú banku voči tretím osobám.

Dokonalý a okamžitý prehľad:

o transakciách a zostatku na účte vďaka SMS Notifikácii, bezplatnému mesačnému výpisu a Internet bankingu (e-Banke)
Čo obsahuje váš osobný účet:

vedenie účtu s výpismi poštou mesačne
medzinárodnú platobnú kartu Maestro
všetky prijaté platby na účet
všetky tuzemské a regulované platby zadané elektronicky
všetky platby odchádzajúce z trvalých príkazov a inkás
zmeny a zrušenie trvalých príkazov cez Internet banking
všetky výbery z bankomatov Dexia banky
všetky platby kartou na POS
služby elektronického bankovníctva
službu SMS Notifikácia a všetky SMS zaslané pri kreditných, debetných obratoch a pri použití platobnej karty
zriadenie služby povolené prečerpanie
Pozrite si , myslim , že je to dobrá ponuka
Stanislav 1975
04.10.11,05:42
To je jedno, kde máš účet, v konečnom dosledku to vyjde narovnako- každá banka sa síce oháňa nejakou svojou výhodou, ale na druhej strane to preplatíš na inej položke, s ktorou sa nechvália...-to je tak dohodnuté , nastavené...


Ale treba troška pozrieť staré témy- o bankách a ich účtoch je tu popísané až, až...
Stanislav 1975
04.10.11,05:47
Ja mam toho casu Dexiu banku a tam je mesacny poplatok 3,9eur a este daju aj bonus 0,5% zo zaplatenej sumy kartou cim sa moze balik sluzieb.Prikladam nejaké info :
Nový osobný účet – účet, ktorý vás odmení

S osobným účtom získate:
Jednoduchosť a prehľadnosť:

všetky bežné transakcie a úkony za jednu cenu
(či vykonávate platby cez Internet banking, využívate trvalý príkaz alebo platíte kartou v obchodoch, s novým osobným účtom platíte iba jednu cenu)

Odmenu za nákupy kartou:

plaťte vaše nákupy platobnou kartou vydanou k osobnému účtu a z každej platby získate odmenu 0,5 % zo zaplatenej sumy
odmenu vám pripíšeme na účet na konci mesiaca a o jej výške budete informovaní aj bezplatnou SMS
podľa toho, koľko zaplatíte kartou, môžete dosiahnuť vedenie účtu bez poplatku alebo dokonca zarobiť:

zaplaťte400 EURa pripíšeme vám odmenu2 EUR,
zaplaťte 900 EURa pripíšeme vám odmenu4,50 EUR,



Príklady

Príklad č.1





Príklad č.2






Počas mesiaca plaťte kartou za vaše nákupy. Hodnota nákupov spolu:

400 EUR





900 EUR






Mesačný poplatok za nový osobný účet:

3,90 EUR





3,90 EUR






Odmena za platby kartou vo výške 0,5 % z objemu nákupov:

2,00 EUR





4,50 EUR






Výsledná cena vášho mesačného poplatku za osobný účet po odrátaní odmeny:

1,90 EUR





mesačný poplatok za osobný účet neplatíte a banka vám ešte vráti 0,60 EUR






Príklad je ilustratívny, pričom podmienky v ňom uvedené v žiadnom prípade nezaväzujú banku voči tretím osobám.

Dokonalý a okamžitý prehľad:

o transakciách a zostatku na účte vďaka SMS Notifikácii, bezplatnému mesačnému výpisu a Internet bankingu (e-Banke)
Čo obsahuje váš osobný účet:

vedenie účtu s výpismi poštou mesačne
medzinárodnú platobnú kartu Maestro
všetky prijaté platby na účet
všetky tuzemské a regulované platby zadané elektronicky
všetky platby odchádzajúce z trvalých príkazov a inkás
zmeny a zrušenie trvalých príkazov cez Internet banking
všetky výbery z bankomatov Dexia banky
všetky platby kartou na POS
služby elektronického bankovníctva
službu SMS Notifikácia a všetky SMS zaslané pri kreditných, debetných obratoch a pri použití platobnej karty
zriadenie služby povolené prečerpanie
Pozrite si , myslim , že je to dobrá ponuka

Nepovedal by som,že to je nejaká extra ponuka a zasa to naše slovenské- musíš toto a hento, aby si niečo dostal- týchto chytákov mám ja osobne už dosť...
lubko6394
04.10.11,06:02
Nepovedal by som,že to je nejaká extra ponuka a zasa to naše slovenské- musíš toto a hento, aby si niečo dostal- týchto chytákov mám ja osobne už dosť...



A ja som platil v Dexii za účet 1,10 Eura - akcia asi spred dvoch rokov - navždy polovička. Takže navždy skončilo v septembri, teraz cvakám 3,30 a sám veľkomožný riaditeľ ma nahováral na tento superúčet za 3,90. Kua aký je to pekný skok z 1,10 na 3,90 a ešte že výhodne, na moju otázku čo je výhodné na tom platiť namiesto 1,10 3,30 mi začal básniť o výhodách platby kartou. Pritom vidí, že mi tam ide výplata, stále platby a pár internetových prevodov. Karta mi slúži max. na 2 výbery mesačne a v obchode som ňou tuším ešte nikdy neplatil.
Stanislav 1975
04.10.11,06:06
A ja som platil v Dexii za účet 1,10 Eura - akcia asi spred dvoch rokov - navždy polovička. Takže navždy skončilo v septembri, teraz cvakám 3,30 a sám veľkomožný riaditeľ ma nahováral na tento superúčet za 3,90. Kua aký je to pekný skok z 1,10 na 3,90 a ešte že výhodne, na moju otázku čo je výhodné na tom platiť namiesto 1,10 3,30 mi začal básniť o výhodách platby kartou. Pritom vidí, že mi tam ide výplata, stále platby a pár internetových prevodov. Karta mi slúži max. na 2 výbery mesačne a v obchode som ňou tuším ešte nikdy neplatil.

No však to lubko, som písal,že niečo podpíšeme- tvárime sa ako máme niečo výhodné, banka nám o 2 mesiace oznámi,že mení VOP a už sme dobačovali...,všetci z nás robia hlupákov...
A vačšinou dopadne najhoršie,ten kto hľadá niečo najlacnejšie- s ním potom aj tak jednajú-ako s posledným psom...
arizona
04.10.11,06:51
Tiez si myslim, ze je to "prast,alebo uhod"!

Kazdy na niecom uberie,ale na inom prida.
Asi je najvyhodnejsie objednat nejaky balicek sluzieb a prisposobit si ho podla vlastnych poziadaviek,co najviac budete vyuzivat.
Banky sa radi potom ohanaju,ako mate toto, ci ono zadarmo.Ale zadarmo to vlastne nie je, lebo si to mesacne predplacate.
wegamizi
04.10.11,07:28
Citala som si aj stare temy, ale mam zaujem o aktualne info a zo vsetkych bank v jednej teme, teda po jednou strechou. Musime sa chranit, pomoct si dobrou radou. Je mi z toho zle, ze kazdy vie, kolko budeme platit, ale nikto nam nic neponuka. Danovy urad-plať, posta-plať nekrestanske postovne, zdravotka-plať ( nevie za co ), socialka-plať ( za aky dochodok do buducna?), banka -plať, atd. Moc ma to nebavi, snazim sa eliminovat platby na najmensie mozne minimum;)
mazanova
04.10.11,10:25
úplne čerstvá informácia:
http://aktualne.centrum.sk/ekonomika/zahranicne-firmy/clanek.phtml?id=1243702


Ja mam toho casu Dexiu banku a tam je mesacny poplatok 3,9eur a este daju aj bonus 0,5% zo zaplatenej sumy kartou cim sa moze balik sluzieb.Prikladam nejaké info :
Nový osobný účet – účet, ktorý vás odmení

S osobným účtom získate:
Jednoduchosť a prehľadnosť:

všetky bežné transakcie a úkony za jednu cenu
(či vykonávate platby cez Internet banking, využívate trvalý príkaz alebo platíte kartou v obchodoch, s novým osobným účtom platíte iba jednu cenu)

Odmenu za nákupy kartou:

plaťte vaše nákupy platobnou kartou vydanou k osobnému účtu a z každej platby získate odmenu 0,5 % zo zaplatenej sumy
odmenu vám pripíšeme na účet na konci mesiaca a o jej výške budete informovaní aj bezplatnou SMS
podľa toho, koľko zaplatíte kartou, môžete dosiahnuť vedenie účtu bez poplatku alebo dokonca zarobiť:

zaplaťte400 EURa pripíšeme vám odmenu2 EUR,
zaplaťte 900 EURa pripíšeme vám odmenu4,50 EUR,



Príklady

Príklad č.1





Príklad č.2






Počas mesiaca plaťte kartou za vaše nákupy. Hodnota nákupov spolu:

400 EUR





900 EUR






Mesačný poplatok za nový osobný účet:

3,90 EUR





3,90 EUR






Odmena za platby kartou vo výške 0,5 % z objemu nákupov:

2,00 EUR





4,50 EUR






Výsledná cena vášho mesačného poplatku za osobný účet po odrátaní odmeny:

1,90 EUR





mesačný poplatok za osobný účet neplatíte a banka vám ešte vráti 0,60 EUR






Príklad je ilustratívny, pričom podmienky v ňom uvedené v žiadnom prípade nezaväzujú banku voči tretím osobám.

Dokonalý a okamžitý prehľad:

o transakciách a zostatku na účte vďaka SMS Notifikácii, bezplatnému mesačnému výpisu a Internet bankingu (e-Banke)
Čo obsahuje váš osobný účet:

vedenie účtu s výpismi poštou mesačne
medzinárodnú platobnú kartu Maestro
všetky prijaté platby na účet
všetky tuzemské a regulované platby zadané elektronicky
všetky platby odchádzajúce z trvalých príkazov a inkás
zmeny a zrušenie trvalých príkazov cez Internet banking
všetky výbery z bankomatov Dexia banky
všetky platby kartou na POS
služby elektronického bankovníctva
službu SMS Notifikácia a všetky SMS zaslané pri kreditných, debetných obratoch a pri použití platobnej karty
zriadenie služby povolené prečerpanie
Pozrite si , myslim , že je to dobrá ponuka
wegamizi
04.10.11,12:03
No a to je dalsi problem ktory nam prinasa doba. Co a kam s pripadnymi usporami. Je tu vraj akasi garancia statu, ale akosi sa mi tomu nechce verit, aby poskodeny obcan bol na prvom mieste v ochrane uspor. Neviem, neviem, je to velky vykricnik.
Katy a R
04.10.11,12:18
treba zadať na porovnonie svoje požiadavky .... napr bežný účet s takouto požiadavkou (samozrejme, každý potrebuje niečo iné) http://www.financnahitparada.sk/bezne-ucty/ alebo pre sporenie http://www.financnahitparada.sk/sporenie/
mazanova
04.10.11,12:30
bežný občan je na poslednom mieste, ako sa hovorí: "a čo zvýši to Maryši", tak ako v prípade nebankových subjektov, buď nič alebo pre zapchatie úst po 5-8 rokoch 5 (+-)% z celkového vkladu (viď, resp. počuj v médiách v týchto dňoch oznámenú čiastku pre postihnutých z F.....o nebankovky...

No a to je dalsi problem ktory nam prinasa doba. Co a kam s pripadnymi usporami. Je tu vraj akasi garancia statu, ale akosi sa mi tomu nechce verit, aby poskodeny obcan bol na prvom mieste v ochrane uspor. Neviem, neviem, je to velky vykricnik.
wegamizi
04.10.11,12:31
To je fajn sluzba, zaujimave.
Mna vsak velmi zaujimaju slubovane bankove produkty v praxi, teda skusenosti s nimi. Jedna vec je slub a druha vec je plnenie. Ja viem, ze malokomu sa chce sliedit a skumat zmeny v bankach, nemame na to cas. Som na tom rovnako s tym casom, ale ako sa povie " Babka k babce, budu kapce!
katkup
04.10.11,13:05
ja som tiez mala TB a neplatila som nic, bo som najprv bola studentka a potom som tam mala nad 10tis EUR na sporeni a bola som s nimi max. spokojna, vsade bankomaty, bezproblemovy internet banking, vsade pobocky, smsky zadara pri kazdom pohybe, lenze tiez som si brala hypoteku a "najlepsie" podmienky mi dala CSOB, tak som aj kvoli hypoteke musela prejst aj so svojim bez. uctom k nim, ale vobec, vobec nie som spokojna so sluzbami, asi pol roka trvalo, kym moj bez. ucet bez poplatkov bol nastaveny fakt bez poplatkov - ako to reklamuju, totalna nespokojnost aj s poistovnou CSOB, ze ludi len lanaria na pekne reklamy a sluby a potom, ked uz ste im upisani, tak to zacne....
misoft
04.10.11,13:59
A ja som platil v Dexii za účet 1,10 Eura - akcia asi spred dvoch rokov - navždy polovička. Takže navždy skončilo v septembri, teraz cvakám 3,30 a sám veľkomožný riaditeľ ma nahováral len nahováral, ale NENÚTIL na tento superúčet za 3,90. Kua aký je to pekný skok z 1,10 na 3,90 a ešte že výhodne zaspal si dobu, pred dvoma rokmi bolo mlieko za 30 centov, dnes za 70cento KUA, na moju otázku čo je výhodné na tom platiť namiesto 1,10 3,30 mi začal básniť o výhodách platby kartou - ak ti ukradnú pudilár s peniazmi, máš po nich, ak ti ukradnú kartu, prišiel si iba o plastik (ak nemáš PIN napísaný fixkou na nej). Pritom vidí, že mi tam ide výplata, stále platby a pár internetových prevodov. Karta mi slúži max. na 2 výbery mesačne a v obchode som ňou tuším ešte nikdy neplatil. Aha, takže si chodíš €uráče vyberať z bankomatu a potom platiť - trochu zaostalé. Ja kartu používam stále, za dva roky je taká zodratá, že je farba preč - mesačne používam kartu 30-40krát - platím ňou všade, kde je terminál. A v poplatkoch mám zaplatené všetky služby (aj novú kartu každé dva roky).
Asi tak.
Katy a R
04.10.11,14:21
veď teraz nie je problém zmeniť banku hocikedy, keď sa mi nepáči ... aspoň teda čo sa týka bežných účtov. treba kliknúť na porovnanie - a zariadiť sa podľa aktuálnej ponuky - vybrať ten, kde poplatky nemám. Dávno je preč doba, že roky som v tejto banke .. tak mám výhody - figu borovú.
Napríklad teraz mám dva účty .. poplatky 0 centov. bežné operácie. Ak niečo spoplatnia - pôjdem inde. No a 10 tisíc evri na účte by mi ani nenapadlo mať;)

Už ak ide o nejaké terminované vklady, prípadne úvery .. tam tie zmeny nejdú tak rýchlo:mee:
lubko6394
04.10.11,14:27
Asi tak.

Však každý na to ideme inak. Nákupy robí manželka, účty platím ja. Takže bubáky potrebujem akurát na pivčo a cigarety a to sa príliš mesačne nelíši. No rád by som vedel, ako tí chytráci dokázali viesť môj účet za 1,1 a teraz im nestačia 3,0. Radu, že mám kartu požičiavať manželke si prosím nechaj pre seba. Pudilár mám v prednom vrecku, takže ho s problémami vyťahujem ja sám, takže strata/krádež je vylúčená. A cigarety kupujem po kartónoch ( za každý dostanem ako bonus zapalovač ), takže príliš veľa toho v hotovosti trvale nepotrebujem. Na tie pivá mi stačí 1,6 x 30 a to z hľadiska rizika nie je veľa.
misoft
04.10.11,14:54
Však každý na to ideme inak Veru, veru, každý inak :D. Nákupy robí manželka, účty platím ja - dobrá deľba práce. Takže bubáky potrebujem akurát na pivčo a cigarety a to sa príliš mesačne nelíši - ty pôžitkár. No rád by som vedel, ako tí chytráci dokázali viesť môj účet za 1,1 a teraz im nestačia 3,0 - ty to nevieš? Stúpajú vstupy, výstupy, nástupy a iné....tupy ;) . Radu, že mám kartu požičiavať manželke si prosím nechaj pre seba - to ti ani neradím, ja tiež ju z ruky nedám - o chvíľu by tam bola čierna diera. Pudilár mám v prednom vrecku, takže ho s problémami vyťahujem ja sám, takže strata/krádež je vylúčená. A cigarety kupujem po kartónoch ( za každý dostanem ako bonus zapalovač ), takže príliš veľa toho v hotovosti trvale nepotrebujem. Na tie pivá mi stačí 1,6 x 30 a to z hľadiska rizika nie je veľa. Veď vravím - pôžitkár
.
lujza.j
04.10.11,14:58
ja mám Slov.sporiť. vedenie účtu za 4,90e v tom je sve SMS, výbery z bank.,pohyby na účte /trvalé príkazy ak + -sové, aj - -sové/+ na konci mi pošlú nejaké % zo sumy ktorú som urobila platbou karty, takže ked mi pošlú napr. 2,90, tak mám vedenie účtu za 2e.
knoflikar
04.10.11,19:00
Ja som s kamennymi bankami skoncil uz pred 4mi rokmi, odvtedy som v mbank a za tu dobu som banke za vedenie uctu nezaplatil ani cent. Je pravda ze nejake sluzby su spoplatnene aj tam ale to co pouzivam/potrebujem ja je zadara. Na sporenie a rozlozenie rizika som pridal este zuno - tiez zadarmo. V internetovych bankach vidim buducnost - nepotrebujem vysmiate tety a mramorove steny ktore zaplati zakaznik a potom citat v novinach ze banky dosiahli zisk x miliard... Len dufam ze to casom pochopi co najviac ludi a banky budu musiet znizit/zrusit vela zo svojich absurdnych poplatkov.

Btw citam tu o platbach kartou - tiez ju pouzivam ale len na vacsie platby, nechapem ako moze niekto platit listok na vlak za 2 eura kartou ked za nim caka v rade 10 ludi a vlak za chvilu odchadza - kedze platba kartou trva trikrat dlhsie ako cash tak vdaka nemu si dvaja - traja ludia nestihnu kupit listok. Takejto situacie som svedkom dost casto co ma doslova vytaca aki sebecki dokazu byt niektori ludia len preto aby boli "moderni"...
wegamizi
04.10.11,19:35
Ja som s kamennymi bankami skoncil uz pred 4mi rokmi, odvtedy som v mbank a za tu dobu som banke za vedenie uctu nezaplatil ani cent. Je pravda ze nejake sluzby su spoplatnene aj tam ale to co pouzivam/potrebujem ja je zadara. Na sporenie a rozlozenie rizika som pridal este zuno - tiez zadarmo. V internetovych bankach vidim buducnost - nepotrebujem vysmiate tety a mramorove steny ktore zaplati zakaznik a potom citat v novinach ze banky dosiahli zisk x miliard... Len dufam ze to casom pochopi co najviac ludi a banky budu musiet znizit/zrusit vela zo svojich absurdnych poplatkov.

Btw citam tu o platbach kartou - tiez ju pouzivam ale len na vacsie platby, nechapem ako moze niekto platit listok na vlak za 2 eura kartou ked za nim caka v rade 10 ludi a vlak za chvilu odchadza - kedze platba kartou trva trikrat dlhsie ako cash tak vdaka nemu si dvaja - traja ludia nestihnu kupit listok. Takejto situacie som svedkom dost casto co ma doslova vytaca aki sebecki dokazu byt niektori ludia len preto aby boli "moderni"...




Presne si vystihol moje pocity, myslienky, nazory a zaujali ma aj tvoje skusenosti s tymito bankami, ktore ma zaujali tiez, ale zvazujem, pocuvam skusenych. Pre mna velmi uzitocne.
Jana1030
27.12.11,19:21
Ked som videla tie ceny za ucty na SK, obzvlast za sluzby:eek:, su drahsi ako v zahranici! Osobne platim za ucet v rakuskej banke 8Eur trojmesacne a vsetko je v baliku, jedine co sa pocita zvlast je cerpanie minusu, na SK sme si otvorili mBank a mame super kombinaciu.