jadranka111
04.10.11,10:16
Dobrý deň poraďaci,
mala by som otázočku. Niekde som tu aj našla odpoveď - link na str. Kros - ako zútovať dotáciu, ale neviem to už nájsť.
Teda ak si platim z dotácie odvody, ako na to?
Dotácia mám zaevidovanú v záväzkoch.
K 5. dňu v mesiaci platím odvody.
Cez ID presuniem peniaze z dotácie - a dám to ako príjem v ID alebo ako výdaj ID - ovplyvňujúci ZD.
Potom urobím úhradu z banky - ako VOZD.
Myslím, že v ID to bude príjem, ale nie som si celkom istá, nejako ma tie ID matú.
Budem rada ak mi niekto zbehlý v tom odpovie.
Vďaka:)
rodina1
04.10.11,08:20
Dobrý deň poraďaci,
mala by som otázočku. Niekde som tu aj našla odpoveď - link na str. Kros - ako zútovať dotáciu, ale neviem to už nájsť.
Teda ak si platim z dotácie odvody, ako na to?
Dotácia mám zaevidovanú v záväzkoch.
K 5. dňu v mesiaci platím odvody.
Cez ID presuniem peniaze z dotácie - a dám to ako príjem v ID alebo ako výdaj ID - ovplyvňujúci ZD.
Potom urobím úhradu z banky - ako VOZD.
Myslím, že v ID to bude príjem, ale nie som si celkom istá, nejako ma tie ID matú.
Budem rada ak mi niekto zbehlý v tom odpovie.
Vďaka:)

Hľadáš toto?
http://www.kros.sk/tmp/asset_cache/link/0000054874/Dot%E1cia%20z%20%FAradu%20pr%E1ce.pdf
jadranka111
04.10.11,08:31
áno presne toto som hľadala, vďaka
aj keď veľmi nerozumiem prečo ešte musím zadávať minusom sumu za odvody do iného nezdan. príjmu, keď už raz tam mám zaevidovanú celú dotáciu, nie je to zbytočné?
- nestačí ak urobím len príjem cez ID ako POVZ a potom úhradu cez banku a je to vlastne vyrovnané
- dosť ma ťo mätie
- a ešte na záver - treba to uložiť ako uzávierkový doklad? s akým dátumom - bežným ako príde v priebehu roka?
Prima73
04.10.11,08:40
áno presne toto som hľadala, vďaka
aj keď veľmi nerozumiem prečo ešte musím zadávať minusom sumu za odvody do iného nezdan. príjmu, keď už raz tam mám zaevidovanú celú dotáciu, nie je to zbytočné?


Toto by aj mna zaujimalo. Ja som to neuctovala, je to velky problem?
rodina1
04.10.11,08:51
áno presne toto som hľadala, vďaka
aj keď veľmi nerozumiem prečo ešte musím zadávať minusom sumu za odvody do iného nezdan. príjmu, keď už raz tam mám zaevidovanú celú dotáciu, nie je to zbytočné? pretože dotáciu máš vo VNZD zaúčtovanú celú, túto dotáciu znižuješ tak, že "čerpáš" z nej a to je to znamienko mínus.
- nestačí ak urobím len príjem cez ID ako POVZ a potom úhradu cez banku a je to vlastne vyrovnané
- dosť ma ťo mätie
- a ešte na záver - treba to uložiť ako uzávierkový doklad? s akým dátumom - bežným ako príde v priebehu roka? ak si si pozorne prečítala postup od Krosu, tak tam je uvedené, že interný doklad zaúčtuješ ako "uzávierkový" a tiež je tam v príklade aj dátum, takže s dátumom, kedy účtuješ
...