kergulaan
04.10.11,09:55
Cez vikend som varil jesenne jedlo kacka + cervena kapusta + zemiakove knedle.
Kedze ich casto nerobim max 2-3x do roku nemam s nimi moc skusenosti, ale zatial sa mi darili dobre, ba niekedy az vinikajucne v ustach sa rozplyvajuce. No ale tento vikend - hroza. Keby boli dlhsie a cierne tak mozu byt pouzite ako pelendreky - skoro nejedle.
Recept nemam, ja varim tak od oka takze ak je tu niekto skusenejsi, v com mohla byt chyba?
Co sa stane ked dam viac muky do cesta, knedla bude tvrdsia ci maksia. Ja mam podozrenie, ze zemiaky boli viac "vodove" a tak som to doplnil mukou no a preto boli tvrde?
ivka70
04.10.11,08:03
Z mojich skusenosti nesmies zemiakove knedle dlho spracovavat. Moja teta ich robi tak, ze zamiesi rychlo jednu davku, ktoru hned vati a az ked tu vyberie, zamiesi druhu davku a zasa hned vari.

A vela muky naozaj moze sposobit, ze su tvrde.
7lienka
04.10.11,08:08
... a dobrý receptík by sa nenašiel?
kergulaan
04.10.11,08:13
Nerobil som ich vela a varil som ich naraz ihned po vytvoreni, takze tym, zeby stali to nebude. Asi ta muka....
Co sa tyka receptov napr tu: http://www.google.sk/search?q=zemiakov%C3%A9+knedle&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&client=firefox-a&rlz=1R1GGGL_sk___SK358
ale ja ako som pisal, to robim od oka - ked vypracuvavam cesto, nemalo by sa lepit na ruky ani na pracovnu plochu. Vtedy je ok.
pepsikova
04.10.11,08:14
...ja zemiakové cesto nesolím, radšej pridám viac soli do vody,aj s troškou oleja...
witch
04.10.11,08:30
Akorát sa napchávam zemiakovými knedľami, a tvrdé nie sú :). Asi to bude veľa múky, keď sú zemiaky vodové, tak sa s nimi veľa nespraví. Ja dávam na kilo zemiakov (ešte teplé pretlačím) cca 12 dkg PL múky a 12 dkg krupičky, vajco, soľ , za 1,5 L masla. Zemiaky som mala tvrdé len raz, ale kysnuté, nedali sme so sestrou droždie a rozbili sme s nimi tanier :D. Bolo nám 12 a 16. :o
kergulaan
04.10.11,09:17
dobru chut
evuš
04.10.11,09:52
Bolo to múkou - bolo jej veľa, inak ja mám najradšej múku priamo kúpenú v mlyne ;)