zeron
04.10.11,11:28
milí poraďáci, chcem sa vás opýtať, či ste sa už stretli s takýmto prípadom - môj známy sa náhodou dozvedel, že je jediný spoločník aj konateľ v sročke (kontaktovali ho yo sociálnej poisťovne kvôli nedoplatku)... zašiel na poliíciu, kde vyšetrovaním zistili, že tam bol dosadený podvodom a že boli zneužité jeho osobné údaje...má aj potvrdenie od polície osvedčené prokurátorom...avšak, nič to nemení na situácii, že v sročke stále figuruje, zlikvidovať ju nemôže, pretože vlastne spoločník ani kobnateľ vlastne nie je, okrem toho sú tam dlhy voči štátu (a to ešte neviem, ako je to na daňovom úrade a na zdravotnej poisťovni, odtiaľ ešte potvrdenie o nedpolatkoch nemám)...takže ako z toho von??? súdnym konaní o neplatnosti právneho úkonu vrátiť vec do pôvodného stavu, a teda na pôvodného spoločníka???? alebo by súd ex offo danú sročku mohol vymazať, aj keď sú tam dlhy voči štátu???? čo urobiť, aby to bolo čo najrýchlejšie a aby to stálo čo najmenej peňazí????? ono totiž ten podovodný konateľ stále koná a s falošným OP má stále vplyv na danú sročku a bojím sa, aby sa tam nezomlelo ešte dačo horšie:confused::confused:
KEJKA
04.10.11,14:03
asi najlepšie by bolo podať trestné oznámenie a nech to rieši polícia, súd, ak vieš to zneužitiie osobných údajov dokázať.
Ale je to divné, lebo na návrhu sa overuje podpis, jediný spoločník musí vlastnoručne podpísať ZĽ, resp. SZ - overený podpis, takže nechápem, ako sa to niekomu mohlo podariť. ledaže sa na seba podobáte. Neriešim, len je to divné.
Alebo využiješ fakt, že si jediný konateľ i spoločník a firmu zlikviduješ, resp. dáš do konkurzu - správcu aj tak určuje súd.
zeron
04.10.11,15:37
asi najlepšie by bolo podať trestné oznámenie a nech to rieši polícia, súd, ak vieš to zneužitiie osobných údajov dokázať.
Ale je to divné, lebo na návrhu sa overuje podpis, jediný spoločník musí vlastnoručne podpísať ZĽ, resp. SZ - overený podpis, takže nechápem, ako sa to niekomu mohlo podariť. ledaže sa na seba podobáte. Neriešim, len je to divné.
Alebo využiješ fakt, že si jediný konateľ i spoločník a firmu zlikviduješ, resp. dáš do konkurzu - správcu aj tak určuje súd.

asi som to nenapísala dosť jasne - už to polícia riešila a aj vyriešila s tým, že bol spáchaný trestný čin, lenže páchateľ je neznámy...počas vyšetrovania sa zistilo, že dotyčný má falošný občiansky preukaz s menom a údajmi toho môjho známeho a konal a stále môže konať a vystupovať s jeho identitou...ale keďže nevieme, kto to je, tak s tým nič neurobíme, ani polícia, pre nich to je neznámy páchateľ....a on to s tým falošným OP aj overil u notára a všetko bolo tak, ako má byť... a polícia to už ukončila s tým, že zvyšok si má už vyriešiť sám, oni podnet na registrový súd nedávajú... a keď sme tam poslali výsledok toho policajného vyšetrovania, tak nám obchodný register odpovedal, že pre nich to nie je postačujúci dôkaz, ale čo chcú, nikto nevie...
a k tej likvidácii - aj ja som nad tým rozmýšľala, lenže to by ten môj známy musel vystupovať v úlohe, proti ktorej sa snaží brániť a bolo by paradoxné, keby najskôr behal po polícii, že to bol podvod, čo aj bol a potom by to využil a konal by vo funkcii, v ktorej vlastne ani nie je...okrem toho sú tam nejaké dlhy, ako som už spomínala, čiže ani tá likvidácia by nebola len tak... a úplný paradox by bol, že by on musel platiť preddavky a odmenu správcu konkurznej podstaty, keď sa v tom celom ocitol ani nevie ako.... to je proste sila,. že niekto si urobí občiansky s vašimi údajmi a prepíše na vás sročku, ktorá má isté dlhy a potom ma dotyčný fakt problém....
KEJKA
04.10.11,16:52
súhlasím, má problém, potom však treba ísť za právnikom, advokátom a čo ja viem. Ved ak vystupuje niekto a koná, tak musí byť odhaliteľný.
Viac neviem poradiť, je to sila, držím palce, ale žiaľ ťahá za kratší koniec, dopadnúť dobre to nemôže, napokon aj tak bude on jediný zodpovedný...........
GabiZ
07.10.11,06:06
Tu zrejme len podať návrh na súd na zrušenie spoločnosti, v návrhu uveďte dôvod na zrušenie spoločnosti s ručením obmedzeným (s.r.o.) ako prílohu predložte závery z vyšetrovania. V tomto prípade jedine súd môže rozhodnúť o zrušení sro a následne sa spoločnosť s ručením obmedzeným z obchodného registra vymaže. Ako však bolo spomenuté, treba sa obrátiť na advokáta, lebo je to komplikovaný proces, zvlášť ak je páchateľ neznámy, preto je veľmi dôležité, aké dôkazné materiály budú súdu predložené, aby bolo rozhodnuté o zrušení a mohol byť vykonaný výmaz spoločnosti. Čo sa týka trestného konania, ak by sa páchateľ našiel (čo by nemal byť až taký problém keď stále koná), bude obvinený z trestných činov (podľa jeho konania ich spáchal viacero) a potom sa môžete domáhať náhrady škôd, ktoré vám tým spôsobil. Inak čo sa týka trestného konania, nechápem trošku postup polície, pretože oni uznali, že sa stal trestný čin, že v mene spoločnosti stále koná a nie je to oznámené na príslušné úrady? Neviem, čo všetko máte uvedené v tom oznámení z polície, či bolo vydané uznesenie, aké bolo odôvodnenie, to sú podstatné veci k tomu, aby sa dalo posúdiť ďalšie vaše konanie prípadne konanie polície v trestnej veci. Preto odporúčam obrátiť sa na právnika, ktorý zhodnotí stav trestného konania a následne podnikne kroky v občiansko-právnom konaní.