tinkas
04.10.11,13:05
ahojte szčo používa ako podnikateľský účet svoj osobný...je to problem?
Mila123
04.10.11,11:10
absolútne, i moji klienti používajú osobný účet, ak by sa nepriznali, že nie je podnikateľský sama neviem názvy produktov bánk rozlišovať......
tictac7
04.10.11,11:11
zákon to nezakazuje....len máš potom viac účtovania (aj jeho súkromné platby) a vklady a výbery - tiež troška problém s rozlišovaním účelu - čo je dotácia pokladne, čo je osobná spotreba...
Zita5
04.10.11,11:11
Problémom by bolo, keby ho nemal nahlásený na daňovom úrade, že tento bežný účet používa v súvislosti s podnikaním.

Ďalší problém vidím z pohľadu účtovania , keby sa tam mali prelínať súkromné platby s podnikateľskými .Ale aj to záleží od daného účtovníka, ako si s tým poradí .
Katy a R
04.10.11,11:25
.. a ja len doplním, že nie je problém mať dva osobné účty ( a bez poplatkov) .. jeden " na pracovné veci" a jeden " na súkromné";)
eva.toth
04.10.11,11:38
Podnikateľský účet môžeš využívať ako súkromný. Pri súkromných výberoch z banky, alebo bankomatu, pri súkromných platbách by som nedávala výber z banky do pokladne v účtovníctve, ale ako výdavok, ktorý neovplyvňuje základ dane a poplatky zo súkromných pohybov v banke nesmieš zahrnúť do nákladov účtovníctva, ale bude to opäť ako výdavok neovplyvňujúci základ dane.
deeda
04.10.11,18:05
SZČO bez oficiálneho podnikateľského účtu nemá v svojej banke žiadnu históriu obratov a pravdepodobne sa v budúcnosti nedostane k niektorým úverovým produktom.
KEJKA
05.10.11,05:11
včera som zistila, že jednému môjmu klientovi zákazník platí z jedného účtu faktúry za seba ako SZČO ale aj za svoju SRO. Tak toto je podľa mňa sila.
Ak je to súčasne aj súkromný účet, tak ľutujem jeho účtovníčku. Rozlišovať a správne zaúčtovať všetky pohyby...............
Zita5
05.10.11,05:38
Ja osobne som zástancom toho , že na podnikanie má byť zriadený osobitný účet a používať ho len v súvislosti s podnikaním a na súkromné účely zasa len osobitný účet .Prečo tieto dve veci spájať spolu a tým ponúkať prehľad aj o našich súkromných výdavkoch .Možno budem skritizovaná, ale toto je môj názor s ktorým som vysporiadaná už roky .Proste oddeliť podnikanie od súkromia . Ja viem argumenty sú také , že poplatky sú drahé , ale skúsme uťahovať na niektorých iných položkách, ktoré vynaložíme v súvislosti s podnikaním niekedy aj bezúčelovo.
V prvom rade mne ako účtovníčke ide o to, aby účtovníctvo bolo prehľadné a neplietli sa tam súkromné výdaje.Výber pre osobnú potrebu podnikateľa o tom nehovorím, to je bežná vec...ale ja mám skôr na mysli súkromné platby ako nájomné,energie,poplatok za škôlku , nákup potravín cez terminál a podobné položky
Áno SZČO ušetrí na poplatkoch za vedenie účtu, ale vo veľa prípadoch to dobehne za účtovanie za položku .Alebo že by sme tieto položky účtovali zadarmo ?

Takže ja zdieľam názor oddeleného účtovania a nie miešať všetko dohromady .
Nemusíte so mnou súhlasiť, ale vyjadrila som svoj názor .
Katy a R
05.10.11,09:00
Zitka - ja len k tým drahým poplatkom ... veď teraz si môže szčo vybrať účet, čo nestojí ani cent pri bežných operáciách. A vo viacerých bankách. :) .. a pevne verím, že za najakú tú chvíľku vo všetkých :D:D:D
A keď už sa jedná o podnikanie vo väčšom rozsahu ... tak aj keď už by ho to niečo stálo - nebude to preňho významná položka ...
Zuziana
18.10.11,17:10
Môže si SZČO zriadiť podnikateľský účet v Českej republike? Chcel by ho preto, aby mu naň mohli platiť čsskí odberatelia.
ego.mc
18.10.11,17:38
Účet môžete mať aj v zahraničí. Aj ten ale treba nahlásiť na DÚ.
Zuziana
19.10.11,04:45
Ďakujem, s tým nahlásením na DÚ to je jasné.