Johnrapid
04.10.11,18:13
Dobrý deň.

Chcel by som Vás požiadať o informácie týkajúce sa náhrady prvej kvalifikačnej
skúšky a platového zaradenia do jedenástej triedy.

Ukončil som vysokoškolské štúdium druhého stupňa v špecializácii znalostný manažment s titulom
magister.Takisto som ukončil vysokoškolské štúdium podnikového manažmentu v špecializácii
všeobecný manažment s udelením amerického titulu MBA.
Vysokoškolské vzdelanie mám ukončené v anglickom jazyku (MBA) a tiež v slovenskom jazyku (Mgr.)
Mám štátnu skúšku z anglického jazyka a literatúry a doplňujúce pedagogické štúdium anglický
jazyk a literatúra, ukončené štátnou skúškou, na Katedre anglického jazyka a literatúry pedagogickej fakulty. DPŠ som
ukončil na filozofickej fakulte pedagogickej fakulty dňa 24. novembra 2009.
Učiteľa anglického jazyka na strednej škole robím od roku 2002.

Chcel by som sa spýtať či spľňam predpoklady na prvú kvalifikačnú skúšku a pre platové
zaradenie do 11 triedy. Môže byť moje vzdelanie považované za náhradu prvej kvalifikačnej skúšky, nakoľko
mám vysokoškolské vzdelanie ukončené v slovenskom a anglickom jazyku, DPŠ so štátnou skúškou a súvislej
pedagogickej praxe 8 rokov.

Ďakujem Vám za odpoveď.
zdenka131
04.10.11,16:32
1. kvalifikačná skúška sa už dnes nedá získať a ani jej náhrada . Existuje iba 1. atestácia a tá sa dá získať iba za kredity.

Pozrite tému: http://www.porada.sk/t177544-zaradenie-do-platovej-triedy.html#post1861084
najmä príspevok 4.
zdenka131
05.10.11,14:05
Dobrý deň


Uznávanie náhrad kvalifikačných skúšok k 1. novembru 2009 :


Náhrady I. kvalifikačnej skúšky boli ustanovené § 9 ods. 1 vyhlášky MŠ SR č. 41/1996 Z. z. o odbornej a pedagogickej spôsobilosti pedagogických zamestnancov v znení neskorších predpisov.
Náhrady I. kvalifikačnej skúšky sa uznávali po piatich rokoch pedagogickej praxe.


Zákonom č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov bola dňom 1.11.2009 vyhláška MŠ SR č. 41/1996 Z. z. zrušená, t.j. dňom 31.10.2009 stratila účinnosť. Z uvedeného dôvodu nie je možné od 1.11.2009 uznávať náhrady I., resp. II. kvalifikačnej skúšky. Nový právny predpis neuznáva náhrady I., resp. II. kvalifikačnej skúšky, len umožnil ich uznanie tým pedagogickým zamestnancom, ktorí splnili podmienky na ich uznanie do 31.10.2009.
Podmienky k uznaniu 1. KS k 31.10.2009 boli nasledovné:
Ustanovenie § 9 ods. 1 citovanej vyhlášky po piatich rokoch pedagogickej praxe považuje za náhradu prvej kvalifikačnej skúšky:
a) získanie titulu po vykonaní štátnej rigoróznej skúšky alebo bez vykonania štátnej rigoróznej skúšky absolventom, ktorí počas celého štúdia na vysokej škole dosahovali výborné študijné výsledky, vykonali štátnu záverečnú skúšku s výborným prospechom a absolvovali štúdium s vyznamenaním, alebo získanie titulu na vysokých školách a fakultách podľa všeobecne záväzných právnych predpisov platných pred 1. júlom 1990,
b) absolvovanie vysokoškolského vzdelania druhého stupňa neučiteľského študijného odboru a absolvovanie doplňujúceho pedagogického štúdia nadväzujúceho na získaný študijný odbor,
c) absolvovanie postgraduálneho štúdia zakončeného záverečnou skúškou pred skúšobnou komisiou podľa všeobecne záväzných právnych predpisov platných pred 1. júlom 1990,
d) absolvovanie rozširujúceho štúdia pre získanie spôsobilosti na vyučovanie ďalšieho aprobačného predmetu alebo študijného odboru, alebo absolvovanie štátnej jazykovej skúšky na pedagogickej fakulte alebo filozofickej fakulte,
e) absolvovanie dvojročného špecializačného inovačného štúdia alebo dvojročného špecializačného kvalifikačného štúdia schváleného ministerstvom,
f) umiestnenie sa na prvom až treťom mieste celoštátneho kola tvorby svojpomocne zhotovených, akreditovaných a patentovaných učebných pomôcok, ktoré boli odovzdané do výroby,
g) autorstvo učebníc a učebných osnov, ktoré boli schválené ministerstvom a vydané,
h) absolvovanie rigoróznej skúšky,
i) umiestnenie na prvom až treťom mieste v celoštátnom kole pedagogického čítania.


Pred 31.10. 2009 ste ešte nemal DPŠ a tiež z Vášho textu nie je jasné, či ste v tom období už mal štátnu jazykovú skúšku ( či ste ju absolvoval na pedagogickej fakulte alebo filozofickej fakulte).