simona 27
04.10.11,20:38
Ahojte,pred 2 rokami som mala autonehodu,kt. zavinil iny vodic tym,ze mi nedal prednost.mala som operovanu chrbticu a z poistovne(jeho,ja som nemala poistku)som dostala peniaze.teraz idem na dalsiu operaciu,vybrat sruby,tak by som chcela vediet ci aj teraz mam narok na nejake peniaze.Za radu vopred dakujem
buchač
04.10.11,19:10
Ahojte,pred 2 rokami som mala autonehodu,kt. zavinil iny vodic tym,ze mi nedal prednost.mala som operovanu chrbticu a z poistovne(jeho,ja som nemala poistku)som dostala peniaze.teraz idem na dalsiu operaciu,vybrat sruby,tak by som chcela vediet ci aj teraz mam narok na nejake peniaze.Za radu vopred dakujem
Záleží asi aj od okolností , t.j. , v akej výške bolo odškodné vyplatené - jeho bodové ohodnotenie .
Či nebolo vyplatené už vopred , či sa nerátalo do odškodného aj reoperácia ...vybratie skrutiek ...
...

....lebo ak by poisťovňa zaplatila “odškodné” v nižšej hodnote, než aká prináleží podľa bodového ohodnotenia bolestného a sťaženia spoločenského uplatnenia.
V takom prípade je možné žalovať priamo toho, kto škodu spôsobil, aby nahradil rozdiel medzi výškou skutočnej škody a škody zaplatenej poisťovňou z povinného zmluvného poistenia...
bubkoch
04.10.11,19:26
Záleží asi aj od okolností , t.j. , v akej výške bolo odškodné vyplatené - jeho bodové ohodnotenie .
Či nebolo vyplatené už vopred , či sa nerátalo do odškodného aj reoperácia ...vybratie skrutiek ...
...

....lebo ak by poisťovňa zaplatila “odškodné” v nižšej hodnote, než aká prináleží podľa bodového ohodnotenia bolestného a sťaženia spoločenského uplatnenia.
V takom prípade je možné žalovať priamo toho, kto škodu spôsobil, aby nahradil rozdiel medzi výškou skutočnej škody a škody zaplatenej poisťovňou z povinného zmluvného poistenia...

ach jaj, opat ten mytus ... kde na to ludia chodia ???
vinnik nikdy ziaden rozdiel nebude doplacat (v ramci limitov a rozsahu krytia PZP samozrejme)
simona 27
05.10.11,03:41
Lekar ma obodoval viac ako mi poistovna vyplatila.a tiez mi niekto hovoril,ze za kazdu operaciu s tym suvisiacu mam dostat peniaze.a neviem ci to nieje zbytocne pytat nieco od vinnika,ked nic nema.
buchač
05.10.11,06:14
ach jaj, opat ten mytus ... kde na to ludia chodia ???
vinnik nikdy ziaden rozdiel nebude doplacat (v ramci limitov a rozsahu krytia PZP samozrejme)


V takom prípade je možné žalovať priamo toho, kto škodu spôsobil,
...mýtus hore - mýtus dole ...

Je možné ????
JE !!!!!

Otázny je skôr ten výsledok ..........alebo sa mýlim ..........???
bubkoch
05.10.11,06:38
...mýtus hore - mýtus dole ...

Je možné ????
JE !!!!!

Otázny je skôr ten výsledok ..........alebo sa mýlim ..........???

nemylis :)
ludia si myslia, ze ked im poistovna vyplati malo alebo menej ako cakali, ze zvysok mozu pytat a cez súd vymahat od vynnika ... možu, ale zbytocne, od vinnika nevymožu nic, lebo akukolvek skodu za ktoru vinnik zodpoveda, musi zaplatit poistovna ...
preto aj zakon o PZP dava poskodenemu možnost zalovat priamo poistovnu