Happy25
04.10.11,20:38
Dobrý večer. Chcela by som Vás poprosiť o radu. Chcela by som si spraviť externe maturitu v BA, ale neviem si rady. Našla som veľa diskusii , ale nič konkretne. Vie mi prosim poradiť niekto, kto to absolvoval, alebo vie o niečom? Rada by som niečo bezplatné, pripadne "znesitelné". Tým myslim nič súkromne. Poradí mi prosim niekto, či odporučí priamo dáke školy? Alebo sa chystá niekto momentálne na to čo ja? :) Ďakujem za každu radu. Alexandra
pepsikova
05.10.11,03:19
..nemáš nijaký vyhranený cieľ a len takto zbrucha ti doporučiť štúdium-to nie je nič moc...ale tam, kde si získala výučný list, sa môžeš prihlásiť na pokračovanie v štúdiu..a keď skončíš, rozhodneš sa, čo ďalej...
..môžeš študovať aj iný odbor,ale musíš vedieť, čo ťa baví...a pokiaľ chceš radu, mala si to sem napísať...
Nella_2
05.10.11,04:48
Dobrý večer. Chcela by som Vás poprosiť o radu. Chcela by som si spraviť externe maturitu v BA, ale neviem si rady. Našla som veľa diskusii , ale nič konkretne. Vie mi prosim poradiť niekto, kto to absolvoval, alebo vie o niečom? Rada by som niečo bezplatné, pripadne "znesitelné". Tým myslim nič súkromne. Poradí mi prosim niekto, či odporučí priamo dáke školy? Alebo sa chystá niekto momentálne na to čo ja? :) Ďakujem za každu radu. Alexandra


Neviem, čo si študovala predtým - aký smer, či si technicky orientovaná alebo nie. Môžeš si vybrať nejakú obchodnú akadémiu alebo potom niektorú z technických škôl.
Happy25
05.10.11,06:24
Keďže nie každa škola ponúka možnosť externeho nadstavbového študia, písala som, že chcem poradiť dáku štátnu školu v BA ktorá to umožňuje. Zameranie môže byť obchodné, teoreticky stavebné (stavebné by mi pomohlo aj v súčasnej profesii) ale aj iné. Čo chcem študovať po maturite už viem, ale najprv potrebujem dokončiť tú maturu :-) Škola kde som ukončila dochádzku s VL túto možnosť teraz neumožňuje.
pepsikova
05.10.11,06:44
Keďže nie každa škola ponúka možnosť externeho nadstavbového študia, písala som, že chcem poradiť dáku štátnu školu v BA ktorá to umožňuje. Zameranie môže byť obchodné, teoreticky stavebné (stavebné by mi pomohlo aj v súčasnej profesii) ale aj iné. Čo chcem študovať po maturite už viem, ale najprv potrebujem dokončiť tú maturu :-) Škola kde som ukončila dochádzku s VL túto možnosť teraz neumožňuje...

..no tak treba nájsť strednú školu s exterkom, ktorá podporuje tvoje budúce štúdium...no a kedže to my nevieme, musíš si hladať sama...
Happy25
05.10.11,06:47
..

..no tak treba nájsť strednú školu s exterkom, ktorá podporuje tvoje budúce štúdium...no a kedže to my nevieme, musíš si hladať sama...


Dík, za skvelú RADU
Dagmar1971
05.10.11,16:41
Milá Happy25, neuviedli ste v akom odbore máte výučný list. Pokiaľ plánujete maturitu, tak by ste mali ísť na ten typ strednej školy, kde budú akceptovať vaše doterajšie vzdelanie. Napríklad ak chcete maturitu v odbore spoločné stravovanie, tak vás s vyučným listom kaderníčky nezoberú (len príklad...), budete potrebovať vyučný list v odbore kuchár alebo hostinský. Poskytli ste málo informácií na to, aby vám ktosi poradil :)
Happy25
05.10.11,16:50
Milá Happy25, neuviedli ste v akom odbore máte výučný list. Pokiaľ plánujete maturitu, tak by ste mali ísť na ten typ strednej školy, kde budú akceptovať vaše doterajšie vzdelanie. Napríklad ak chcete maturitu v odbore spoločné stravovanie, tak vás s vyučným listom kaderníčky nezoberú (len príklad...), budete potrebovať vyučný list v odbore kuchár alebo hostinský. Poskytli ste málo informácií na to, aby vám ktosi poradil :)

Milá Dagmar.

Výučný list mám "žiaľ" v odbore cukrovinkár. Na tej škole ale neponukajú možnosť externého maturitného štúdia. Jediné čo sa mi zatiaľ podarilo v Bratislave nájsť je súkromná škola na Kremnickej ul. Ak ak mi iná možnosť nezostane, tak sa poberiem tadeto. Viem, že nič není zadarmo, ale to aby som začala šetriť. Lebo 1000 Eur na školné z neba asi nespadne :-/
Ťažké to veru v tejto dobe, ťažké. Milá Dagmar, ďakujem za Váš ohlas.
Dagmar1971
05.10.11,17:16
Hodila som to do googlu, skúste napríklad Strednú odbornú školu na Farského 9, majú odbor aký máte vy, určite budú vedieť poradiť. Skúste sa informovať u ich výchovného poradcu.
Happy25
05.10.11,17:19
Hodila som to do googlu, skúste napríklad Strednú odbornú školu na Farského 9, majú odbor aký máte vy, určite budú vedieť poradiť. Skúste sa informovať u ich výchovného poradcu.

ÁNo, to som skúsila. Je to škola ktorú som navštevovala. Neponukajú túto možnosť. Tiež mi odporučili len tú súkromnú. No nič to, asi budem musieť vešať diskusiu kade -tade a možno sa niekto ozve :)
veronikasad
05.10.11,17:23
Dagmar1971
05.10.11,19:16