pati
05.10.11,07:25
Ahojte poraďáci. Potrebujem veľmi súrne zistiť nasledovný problém:

Je možné, legálne, bez toho aby sme (firma) mali problém s daňovým úradom, nezaradiť do účtovníctva faktúry živnostníkov, ktorí nie sú platci DPH? Faktúry im uhradíme z účtu, ale nepotrebujeme náklady....chceme sa dostať na kladný výsledok hospodárenia. Ako by sa dalo tieto faktúry nezaradiť do nákladov? VIETE mi niekto prosím poradiť? Je to naozaj súrne. Ďakujem za každú odpoveď.
tictac7
05.10.11,05:33
..nerozumiem...akože firma, predpokladám, že PO uhradí z účtu záväzok, ktorý neexistuje? To je o čom?
Mila123
05.10.11,05:34
jejky.....a to už iba tak???? ja by som to nerobila, alebo zaplatila by som im ich v hotovosti, bez fa, bez VPD.....a oni to nemusia na druhej strane zdaňovať.....
mimotemy tomu to sa vraví šedá ekonomika.....
veronikasad
05.10.11,05:41
Ahojte poraďáci. Potrebujem veľmi súrne zistiť nasledovný problém:

Je možné, legálne, bez toho aby sme (firma) mali problém s daňovým úradom, nezaradiť do účtovníctva faktúry živnostníkov, ktorí nie sú platci DPH? Faktúry im uhradíme z účtu, ale nepotrebujeme náklady....chceme sa dostať na kladný výsledok hospodárenia. Ako by sa dalo tieto faktúry nezaradiť do nákladov? VIETE mi niekto prosím poradiť? Je to naozaj súrne. Ďakujem za každú odpoveď.
Pati, začo sú tie faktúry ?
Stefan2005
05.10.11,08:03
...Faktúry im uhradíme z účtu, ale nepotrebujeme náklady....chceme sa dostať na kladný výsledok hospodárenia...

Zákon o účtovníctve hovorí: "Účtovná jednotka je povinná účtovať tak, aby účtovná závierka poskytovala verný a pravdivý obraz o skutočnostiach, ktoré sú predmetom účtovníctva, a o finančnej situácii účtovnej jednotky."

Predpokladám, že snaha vykázať kladný výsledok hospodárenia sleduje určitý cieľ; takýmto konaním možno uviesť v omyl iných, čo určite nie je v súlade s vyššie uvedeným znením zákona. Na takéto počínanie v súčasnosti je aktuálny výraz "grécke výkazníctvo"...
pati
06.10.11,06:05
Faktúry sú za stavebné práce.........živnostníci si ich dajú účtovníctva, ale my ich nepotrebujeme.
Dav
06.10.11,06:13
http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.