Zuzka2510
05.10.11,08:49
Dobrý deň. Potrebovala by som nutne poradiť, naša spoločnosť cez dodávateľa realizuje pre svojich zamestnancov kurz anglického jazyka. Školenie sa vykonáva v neklimatizovanej miestnosti a jeden deň sa to školenie neuskutočnilo z dôvodu extrémnych teplôt. Môžte mi prosím poradiť podľa akého § alebo zákona sa môže školenie zrušiť prípadne preložiť na iný deň? Prosím potrebujem to nutne.:confused:
Zuzka2510
05.10.11,07:01
Ešte doplním, že to školenie zrušil vlastne zamestnávateľ, keďže sa to uskutočňuje v priestoroch zamestnávateľa.
Mila123
05.10.11,07:10
Ešte doplním, že to školenie zrušil vlastne zamestnávateľ, keďže sa to uskutočňuje v priestoroch zamestnávateľa.
pozri si zmluvu.....nie je to školenie riešené napr. lektorom na nejakú dohodu, ak je to v priestoroch zamestnávateľa????
Chobot
05.10.11,07:15
Dobrý deň. Potrebovala by som nutne poradiť, naša spoločnosť cez dodávateľa realizuje pre svojich zamestnancov kurz anglického jazyka. Školenie sa vykonáva v neklimatizovanej miestnosti a jeden deň sa to školenie neuskutočnilo z dôvodu extrémnych teplôt. Môžte mi prosím poradiť podľa akého § alebo zákona sa môže školenie zrušiť prípadne preložiť na iný deň? Prosím potrebujem to nutne.:confused:

Nechápem, kde je problém? Však školenie bolo zrušené, zamestnanci mali asi voľno alebo išlo do práce. Komu to vadí, či kto má voči tomu námietky? Alebo v čom je potom problém?
Zuzka2510
05.10.11,07:17
Bola vykonaná kontrola či sa školenie uskutočňuje, ale počas kontroly školenie nebolo a teraz potrebujeme obhájiť prečo školenie nebolo a potrebujeme na to nejaký § keďže bolo horúco...
srska
05.10.11,07:28
Dobrý deň. Potrebovala by som nutne poradiť, naša spoločnosť cez dodávateľa realizuje pre svojich zamestnancov kurz anglického jazyka. Školenie sa vykonáva v neklimatizovanej miestnosti a jeden deň sa to školenie neuskutočnilo z dôvodu extrémnych teplôt. Môžte mi prosím poradiť podľa akého § alebo zákona sa môže školenie zrušiť prípadne preložiť na iný deň? Prosím potrebujem to nutne.:confused:existuje v tejto gubernii xy úradov, yx zákonov, vyhlášok a podobných ...... jednou vyhláškou z yx je aj táto: http://www.uvzsr.sk/docs/leg/544_2007_ochrane_zdravia_pred_zatazou_teplom.pdf - tak sa obhájte:)
Zuzka2510
05.10.11,08:14
Môžem sa obrátiť aj na § 151 Zákonníka práce - pracovné podmienky a životné podmienky zamestnancov? Jednoducho zamestnávateľ sa rozhodol, že je horúco a nebude školenie, namiesto toho boli v práci. Ospravedlňujem sa za časté opakovanie.
Mila123
05.10.11,08:17
Môžem sa obrátiť aj na § 151 Zákonníka práce - pracovné podmienky a životné podmienky zamestnancov? Jednoducho zamestnávateľ sa rozhodol, že je horúco a nebude školenie, namiesto toho boli v práci. Ospravedlňujem sa za časté opakovanie.
prosím ťa kto Vás kontroluje?
srska
05.10.11,08:19
žeby čerpanie fondov?
Zuzka2510
05.10.11,08:20
Na tie školenia sme požiadali o nenávratný príspevok od štátu takže od nich.
Mila123
05.10.11,08:25
Na tie školenia sme požiadali o nenávratný príspevok od štátu takže od nich.
aha...tu je pes zakopaný.......
obávam sa, že tu je rada asi márna.....ak Vám dokázali, že ste v ten deň doškolovanie nemali, nepreložili ste si ho na iný, pre Vás vhodnejší deň....aby na Vás nepadlo nejaké podozrenie.....
Zuzka2510
05.10.11,08:29
V ten deň síce nebolo, ale preložili sme ho na iný deň. Ale to tu vtedy z kontroly už neboli. Len teraz potrebujú aby sme obhájili prečo v deň kontroly školenie nebolo.
Mila123
05.10.11,08:32
Môžem sa obrátiť aj na § 151 Zákonníka práce - pracovné podmienky a životné podmienky zamestnancov? Jednoducho zamestnávateľ sa rozhodol, že je horúco a nebude školenie, namiesto toho boli v práci. Ospravedlňujem sa za časté opakovanie.
pozrela som si § 151 ZP, ten sa ale odvoláva aj na medzinárodné dokumenty o ľudských právach, kde sú uvedené základné princípy práva na pracovné podmienky, najmä Všeobecná deklarácia ľudských práv, Listina základných práv a slobôd....

a ešte tvrdiť, že bolo extrémne horúco školenie nemohlo byť, pretože nemáte klimatizovanú miestnosť.....ale v práci ste dokázali pracovať? aj cez tú horúčavu? nemali ste skracovaný pracovný deň?
Mila123
05.10.11,08:33
V ten deň síce nebolo, ale preložili sme ho na iný deň. Ale to tu vtedy z kontroly už neboli. Len teraz potrebujú aby sme obhájili prečo v deň kontroly školenie nebolo.
písomne ste im zmenu školenia oznámili????
Zuzka2510
05.10.11,08:42
Zmenu im hlásime teraz. Horúco bolo a pracovať sme tiež museli:-(
Zuzka2510
05.10.11,09:32
Môže sa zamestnávateľ obrátiť aj na Vyhlášku Ministerstva zdravotníctva SR, alebo musí len na zákonník práce? Ďakujem
Chobot
05.10.11,09:38
Zmenu im hlásime teraz. Horúco bolo a pracovať sme tiež museli:-(

No je to strašne blbá náhoda, že práve v deň, kedy ste zrušili školenie vám došla kontrola. Právne to asi nevysvetlíte (myslím, odvolávkami na nejaké paragrafy). Raz vám za to dávajú dotáciu, tak ste to mali mať.

A to vo firme nikoho nebolo, keď tam boli na kontrole? Nikoho, kto by im to vysvetlil na mieste? Kde ste boli? A kto pustil kontrolórov do firmy? Či tam môže ísť hocikto z vonku?
srska
05.10.11,09:45
Môže sa zamestnávateľ obrátiť aj na Vyhlášku Ministerstva zdravotníctva SR, alebo musí len na zákonník práce? Ďakujem
jasné, že môže. riešil som pred 2 rokmi nedostatočné vykurovanie prevádzkových priestorov - podnet zamestnancov na inšpektorát - následná kontrola, opreli sa o vyhlášky = sankcia + vypracovanie elaborátu v zmysle vyhlášok mz a zaslanie na inšpektorát (opatrenia proti chladu na pracovisku)
Zuzka2510
05.10.11,09:55
Áno je to blbá náhoda, ale ja stým nič nenarobím.
srska
05.10.11,10:08
vyberám z protokolu ip:

.... Zamestnávateľ v záujme bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci nevykonával merania a hodnotenia faktorov
pracovného prostredia / teploty vnútorného pracovného prostredia /, nezabezpečil na pracovisku pre zamestnankyne XY a XY počas pracovného času teplotu primeranú so zreteľom na používané pracovné postupy a fyzickú záťaž, čo je v rozpore s ustanovením § 9 ods. 1 písm. a) zákona č. 124/2006 Z. z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, § 4 prílohy č.1 bod 7.1 NV SR č.391/2006 Z. z. o minimálnych bezpečnostných a zdravotných požiadavkách na pracovisko, § 3 ods. 2 tabuľky č.1,2,3 vyhlášky č. 544/2007 Z. z. o podrobnostiach a ochrane zdravia pred záťažou teplom a chladom pri práci, .....

takže argumentujte vyššie uvedeným, že ak by sa školenie uskutočnilo, porušil by zamestnávateľ vyhlášku a zákon uvedený vyššie (v miestnosti kde malo byť školenie ste neboli schopní zabezpečiť primerané teplotné podmienky) - do nich:D
Zuzka2510
05.10.11,11:44
Ďakujem Vám všetkým veľmi pekne - pomohlo to. Prajem príjemný deň;)