kezeso
05.10.11,09:17
Našim zámerom je vybudovať IBV na ornej pôde na 2 parcelách mimo intravilán zatiaľ v registri "E". Spoluvlastníci súhlasia so zámerom, ale časť z nich chce budovať aj IS a miestnu komunikáciu a druhá časť spoluvlastníkov sa nechce podieľať na budovaní IS a komunikácie. Dohodli sme sa, že dáme vypracovať geometrický plán, kde vyčleníme pozemok pod miestnu komunikáciu a ten darujeme obci. Ďalej vyčleníme konkrétne stavebné parcely pre účastníkov, ktorý budú financovať IS a miestnu komunikáciu. Moja otázka znie: Ako máme definovať parcely spoluvlastníkov, ktorí nemôžu finančne vstúpiť do nášho zámeru? Ich podiely sú menšie ako 2000 m2. Zákon hovorí, že orná pôda sa nemôže drobiť pod 2000 m2. Dajú sa v novom GP označiť ako záhrady, alebo stavebné pozemky s výhľadom dobudovania komunikácie a IS? Alebo musia zostať ornou pôdou, pričom každý bude mať určitý podiel?
Erzebeth
07.10.11,20:48
No, neviem, ako ste pokročili. Ale v geom pláne sa môže zmeniť kultúra, nemusí to byť naďalej orná pôda, ak to v skutočnosti dnes už orná pôda nie je. Pravdepodobne je to trvalý trávny porast. No ani ten sa nesmie drobiť. Drobenie je možné napr. na "ostatných plochách". Označiť v geom pláne sa dá pozemok tak, ako to chce a môže geodet. On je zodpovedný za to, čo udá v geom. pláne. Parcely po zapísaní GP do katastra budú už parcely C.
kezeso
08.10.11,07:18
Pokročili sme tak, že sme mali stretnutie spoluvlastníkov, vcelku dohoda až na jedného, nechal si čas na rozmyslenie. Projektantov mám obehaných, DI, elektrárne tiež. Je to riešiteľné, pracujeme ďalej.
kezeso
08.10.11,07:31
To Erzebeth:V úplnom začiatku si mi dosť pomohla, vtedy som nemal celkom predstavu, čo ma čaká. A dodám, že aj dne celkom nemám jasno. Počul som, že ak by sa nám aj podarilo vybaviť vyňatie z pôdneho fondu /je to orná pôda/, tak nám časom vyrúbia dodatočnú daň za vyňatie od 6-15 € podľa bonity? Vieš niečo o tom? Vraj sa má prijať novela zákona, ktorá odstráni tento poplatok?