kabko
05.10.11,09:19
Dnes ráno som cez internet banking poslal platbu do zdrav. poisťovne, no omylom som to poslal z bežného účtu a nie z podnikateľského účtu. :eek:
Čo s tým? Ako si to dám do nákladov? :(
rodina1
05.10.11,07:26
Dnes ráno som cez internet banking poslal platbu do zdrav. poisťovne, no omylom som to poslal z bežného účtu a nie z podnikateľského účtu. :eek:
Čo s tým? Ako si to dám do nákladov? :(

Ak účtuješ v JÚ, tak ja by som to zaúčtovala ako výdavok v hotovosti a priložila výpis z BÚ (súkromného).

Oprava: cez Interný doklad - VOZD.
zk24
05.10.11,07:29
Ak uctujes v PU, tak by som to dala asi takto:

336/365 - sukromny BU
365/221,211 - podnikatelsky BU, alebo VPD
kabko
05.10.11,07:33
Ďakujem, účtujem v JU.
Ešte som rozmýšľal, že skočím do banky a požiadam o zrušenie transakcie a následne potom zaplatím z podn.účtu...

"...ja by som to zaúčtovala ako výdavok v hotovosti a priložila výpis z BÚ (súkromného)." - a môže to byť výdavok v hotovosti, keď to bol bank. prevod?
rodina1
05.10.11,07:45
Ďakujem, v JU.
Ešte som rozmýšľal, že skočím do banky a požiadam o zrušenie transakcie a následne potom zaplatím z podn.účtu...

"...ja by som to zaúčtovala ako výdavok v hotovosti a priložila výpis z BÚ (súkromného)." - a môže to byť výdavok v hotovosti, keď to bol bank. prevod?

Opravujem: lepšie je to zaúčtovať cez Interný doklad - VOZD (členenie odvody do fondov) a priložiť výpis z účtu.