erikasvk
05.10.11,11:01
Dobry den, chcela by som sa opytat ake papiere su potrebne na hygienu aby mi dali rozhodnutie na chranene pracovisko. Nakolko uz zavazne stanovisko z hygieny mam ze cast domu v ktorom to zriadujem je vynata na podnikatelske ucely. No na UPSVAR je potrebne rozhodnutie. Prosim vas o radu. Neviem ci je nutne ist na stavebny urad a dat spravit aj proj. dokumenaciu alebo co. dakujem vsetym
terezamaria
05.10.11,09:10
Pokiaľ máš vyňatú časť domu na podnikanie, je to v poriadku. lebo musíš predložiť buď list vlastníctva alebo nájomnú zmluvu na priestory, v ktorých budeš podnikať.
Už len Hygienu musíš zavolať, aby prišla priestory pozrieť a vydala rozhodnutie, že sú vhodné na podnikanie / sprcha, WC, jedálenský kútik a pod/.
zalobaba
05.10.11,10:11
...., že sú vhodné nielen na podnikanie, ale aj na zriadene CHD a že toto pracovisko je uspôsobené osobám s konkrétnym zdravotným postihnutím....
erikasvk
05.10.11,16:49
Ja uz ani sama neviem ci je to vynate. Hygiena mi napisala zavazne stanovisko ze vyhovuje s navrhom na zmenu ucelu uzivania "predajna" chranene pracovisko v RD. A v dalsom odseku je ze ziadatel je povinny pred uvedenim do prevadzky predlozit organu verejneho zdravotnictva na posludenie z hladiska vplyvu na zdravie navrh na uvedenie kancelarie do prevadzky. A tam vraj treba nieco z obecneho uradu a ja ani netusim ze co.... prosim poradte mi. dakujeeeem
zalobaba
06.10.11,10:54
a čo tak spýtať sa priamo tetušky, ktorá stanovisko vydala?
erikasvk
06.10.11,11:14
ved som sa aj spytala ale ze na rozhodnutie je potrebne nejake vyjadrenie obce. No na obecnom chcu ze mam ist na stavebny urad a dat spravit proj. dokumentaciu a plno veci okolo toho. Potrebujem len jednu miestnost v rod. dome dat na podnikanie. boooze :-)
zalobaba
06.10.11,14:00
Chránené pracovisko môže byť zriadené aj v mieste bydliska osoby ZŤP (ak tomu bude zodpovedať náplň práce), nie je potrebná zmena účelu využitia na nebytový priestor. Asi od začiatku si mala ísť touto cestou.