mramor2
05.10.11,11:57
Ahojte poraďaci!

Zháňam poštové známky, nové, staré, s obálkami, alebo len známku s kúskom obálky (odtrhnutá s obálkou).
Ak k Vám chodí pošta a nerobí Vám to problém dávať bokom takéto známky, bol by som veľmi rád.
Prípadne, ak máte staré poštové známky, alebo albumy a chcete sa ich zbaviť, prosím, nevyhadzujte ich a ani ich nedávajte cigáňovi, ako som to tu niekde čítal, ale prosím, napíšte mi na môj e-mail a nejako to doriešime.

Ďakujem

Majo
mramor2@gmail.com
Janissee
12.05.13,11:44
Zdravím Majo. Mám doma niekolko desiatok poštovýchh známok starých aj novších z celého sveta, a chcela by som ich predat, ale netrufam si odhadnut ich hodnotu.
willma
12.05.13,11:49
v každom väčšom meste sa nachádza predajnička s fiilatelistickým tovarom a zvyknú v nej bývať odborníci na známky., Na tvojom mieste by som sa najprv poobzerala po niečom takom - nech máš aspoň nejakú predstavu, čo sa v albumoch vlastne nachádza, nech ťa to neskôr potom nemrzí
premiko
12.05.13,17:56
tiez sa mi nieco povaluje doma
mramor2
13.05.13,06:48
Ahoj, pripájam sa k Willme. Najlepšie ako získať cenu známok je si ju nechať ohodnotiť. http://aukce.stamps.cz/katalog - tu je katalog československých známok, ak by si chcela si pre svoju predstavu pozrieť katalógovú cenu. No trhová cena je samozrejme iná - Ponuka a dopyt. Ja osobne známky neohodnocujem, mam to ako koníček. Filatelistov môžeš nájsť na burze filatelistov a predajcovia poväčšine sú z oblastných klubov, ktorí predávajú "nepotrebné" klubové zbierky známok. Celkovo sa však cena známky odvíja od viacerých vecí, ktoré sa z obrázka študovať nedajú. Ide o kvalitu známky, o lepiacu časť známky - kvalita lepu, vzor lepu (niekedy býva vzor aj na lepidle), zúbkovania známok, potlače, vodotlače, chybotlače a iné detaily. Ak by si sa dostala vo svojom okolí na nejaku burzu, stačí ako návštevník, každý z predajcov Ti rád poradí, alebo aspoň nasmeruje. Z môjho pohľadu ale čo pozerám cenné známky tam nie sú. Sú tam bežne dostupné známky, takže aj ich cena nebude vysoká. Záleží potom na tých detailoch, ale tomu sa už ja nevenujem. No ale uvediem príklad. Nie tak dávno v Rakúsku si starší manželský pár kúpil balíček známok za 5 eur. Pri ich štúdií našli jednu známku, ktorú dali ohodnotiť a kým ostatné známky veľkú cenu nemali, tak tá jediná mala hodnotu niekoľkých desiatich tisícov...
Maya1
20.02.15,06:36
Zdravím všetkých, nechcem zakladať novú tému, len sa chcem opýtať, či sa niekto ešte chce zbaviť známok. Mám záujem.
mramor2
20.02.15,08:40
no prave preto mam tu temu, ze ak sa chce niekto zbavit znamok, ze ich zbavim ich trapenia.
Maya1
20.02.15,17:09
Tak sam ti ju aspon pripomenula po 3 rokoch :) ☺
mramor2
20.02.15,19:20
Jasné, ďakujem :-)
Mária27
22.02.15,10:06
Ako platíš? :)
Maya1
23.02.15,07:12
podľa toho za čo, treba ponúknuť, ukázať a potom sa uvidí. :)
Mária27
23.02.15,07:15
aha, takže nie zbaviť sa známok, iba dobrých kusov :)
Je málo skutočných odborníkov a vyžaduje to dlhý čas, aby sa známka ohodnotila
Maya1
23.02.15,08:04
Vidím že si nerozumieme a dostávaš ma do čudnej polohy (podľa seba súdim teba?), nemám záujem vyberať dobré kusy, keď máš také, tak si ich povyberaj a odlož pre seba. Skôr som myslela keď má niekto albumy, ktoré si ohodnotí radšej sám ako by ich mal vyhodiť. Nie som znalec, ani ich nebudem hodnotiť. Keď sa niečoho chceš zbaviť - povedz si cenu, ja s ňou môžem a nemusím súhlasiť. pekný deň